Споделена история от Здраве

Неприятна миризма
Здравейте,
МОЛЯ ВИ ЗА ПОМОЩ
От доста време имам усещането,че мириша и наистина не знам какво да правя. Спазвам отлична лична хигиена,ходя с чисти дрехи, ползвам парфюм. Аз лично не усещам абсолютно никаква миризма,но когато седна до някого той или си запушва носа,или се отдръпва. Иам чувството,че "излъчвам" неприятна миризма. Когато се помириша не усещам нищо,но между мен и въпросния човек до когото съм седнала се усеща гадна миризма на пот и още нещо. Моля ви,ако някой знае това на какво се дължи, ще му бъда наистина много благодарна.

Коментари

1.   Дори и да се изкъпеш и да облечеш чисти дрехи и най-скъпият парфюм да използваш, ако се изпотиш под мишниците ще миришеш. Добре е да ползваш нещо с талк за подмишниците. И помоли някой, който наистина ти е близък да ти каже честно, дали миришеш и т. н. Дрехите си пери с омекотител, за да излъчват хубава миризма и така мисля, че няма да имаш проблеми.

2.   Да не е от парфюма? Имам синузит и просто не усещам слабите аромати, но като мине съседката през асансьора и просто се старая да не дишам вътре. Вони на един парфюм който и майка ми ми беше купила от кварталния магазин, преди време и аз просто не мога да понасям. Ужасно е! Може на някой да му харесва, но на мен ми се повдига... Много хора имат такива проблеми с някои миризми-за мен това са парфюмите с аромат на праскова или круша. Приятеля ми често казва, за някой мой парфюм, че е разкошен и си пръска възглавницата с него, , или въздуха в стаята, но като го сложа върху мен и казва, че не му харесва как мириша. Може би е нещо в потта или кожата. И аз не знам. Винаги ми е било странно -даже ме карал да купувам един парфюм от бодишоп, и го ползва като ароматизатор, но не понася, аз да го сложа дори и прясно изкъпана. А, се къпя два пъти дневно, ползвам дезодорант и столчета, за пот и дума не може да става. Не знам, дали си жена, но на мен са ми казвали, че малко преди да ми дойде цикъла аромата на кожата ми се променя и, че мирише много възбуждащо, но не точно приятно. Много странно... наистина

3.   а парфюма и дезодоранта къде ги пръскаш? ако е върху дрехите, дори и чисти, след като се изпоти кожата, пак ще миришеш на пот, само дето потта, заедно с мириса на парфюма от дрехите ставаааа...
Изкъпи се, парфюмирай се на голо и тогава дрехите (чисти).. и дезодорант или ролон под мишниците на голо.
А ако не помогне, тогава иди при специалист дерматолог!

Успех

4.   Може да е точно от парфюма. Той като се смеси с пот и изобщо с кожата, аромата се променя и не е същия, който го миришем от шишето. Може и да е от друго, не знам; но по-добре не ползвай такива ухаещи надалече парфюми, просто малко хубав дезодорант рол он, нивеа или нещо подобно.
Не си го слагай толкова на сърце. Просто не си струва чак да се вторачиш в това, искам да кажа не е някакъв проблем. Тоя дето се отдръпва и той мирише, ама...
просто не обръщай внимание.

5.   Най-добре е да се къпеш два пъти на седмица, да си миеш зъбите два пъти на ден и да си сменяш дрехите редовно. Ако спазваш тези съвети и въпреки това хората мислят, че миришеш, значи имаш проблем с потта. Потърси в интернет как да се справиш с нея. Успех!

6.   Най-добре е да се къпеш два пъти на седмица, да си миеш зъбите два пъти на ден и да си сменяш дрехите редовно. Ако спазваш тези съвети и въпреки това хората мислят, че миришеш, значи имаш проблем с потта. Потърси в интернет как да се справиш с нея. Успех!

7.   Хората от различни раси имат различни миризми..
Негрите, турците, циганите, китайци и др.
Не искам да обидя никой.
Питай някой близък да ти каже истината дали е така или си въобразяваш.

8.   Авторке, вземи погладувай или поне мини само на пресни плодове и зеленчуци и много течности (вода, билков чай) за две седмици и проблемът ще изчезне. Тялото понякога има нужда и от вътрешно почистване :)

9.   Аз ме мога да трая парфюми. Какъв е смисълът да става двойно имирисване - хем на пот, хем на химикали... Скоро имаше подобна тема, моят съвет беше да се свалят излишните килограми, защото предизвикват лесно потене.

11.   Здравейте. Направете си изследвания... може да имате малки здравословни проблеми.

12.   Явно си свикнала със собствената си миризма... Като се прибереш има ли следи от пот по дрехите ти? Моят съвет е да избягваш да използваш дезодоранти-те се смесват с миризмата на пот и става още по зле... Най-добре използвай парфюми и ролони. Преобличай се всеки ден с чисти и изпрани дрехи-говоря за чорапи, белю, тениски/потници, блузи. Къпи се поне веднъж на ден, може да е кратка баня(5-10минути), но така ще премахнеш неприятната миризма поне в близките 3-4часа. Гледай да не се притесняваш, защото от притеснение и стрес също се потим. Ако имаш възможност, избягвай затворените помещения-рейсове, тесни стаи и т. н., ако ли пък не сядай до прозорец, който може да се отваря. Може да пробваш от спрейовете против изпотяване-одорекс(май така се казваше). Успех и не се притеснявай много хора се потят "обилно". Аз познавам поне 10-тина човека такива. За мен това няма значение, стига да не смърдят( лека миризма е поносима), все пак не всички хора сме еднакви-едни ще се потят повече, други ще са по-пълни, трети ще са плешиви, четвърти няма да имат нищо между ушите си и т. н. Просто не трябва да се комплексираш, защото идеален човек няма! Успех!

13.   Ама откъде, от гъзъ ти ли?

14.   Според мен не миришеш. Ако се къпеш и наистина спазваш лична хигиена, няма как да миришеш. По-скоро ми намирисва на параноя.

15.   Предполагам че, не е от потта а от устата ти. провери при зъболекар какво е състоянието на зъбите ти дали са кариеси или възпаление на венците ти. ако всичко е ок ползвай течни препарати за устата.
А ако от тялото ти отивай на турска баня и там с турска кесия и парата да падне цялата мръсна пот и да се отпушат потните канали и лек хубав парфюм и ще видиш разликата. и горе главата :)
п. п ти нямаш ли мъж или приятел да ти каже как е при теб, аз моята винаги ако има нещо не е наред сме казали един на друг откровено без обиди или засегнати физ. защото щом ми го каза любим човек значи ме обича и се държи на мен.

16.   Благодаря на всички за съветите :)
А иначе аз попринцип не се потя много,но ако имам някакъв здравословен проблем, знаете ли към какъв лекар мога да се обърна?

17.   Посети ендокринолог. Може да имаш проблем с някои хормони.

18.   Когато тялото е замъресено отвътре с токсини също излъчва миризма през порите на кожата. Явно се храниш с боклуци. Направи си подходящ хранителен режим, направи детоксикация. Вътрешната мръсотия е много по-страшна от външната.

19.   Н. 18 говори глупости. Само една подправка и храна се излъчва като миризма през порите - чесанът. Всичко друго е въпрос на бактерии - ако човек се къпе 1 път на ден поне няма как да мирише носи чисти дрехи. Много хора не си перат връхните дрехи.
Най-вероятно щом Авторът сам не се усеща става дума за миризма от устната кухина. Нека отиде на зъболекар.

20.   Ако не е от тялото, може да е от устата. Сливиците ако са болни образуват дупчици в които събират храна и бактерии, които започват да загниват и започва да вони гадно от устата.

21.   Вземи си одрекс за подмишници мисля че ще ти помогне досега които и да си го вземи остава доволен и спира да се поти препоръчвам ти го

22.   Подкрепям казаното от н.18. Най-вероятно имаш вътрешен проблем с патогени. Здрав човек не мирише.