Споделена история от Здраве

Късогледство
Здравейте ! Имам прогресиращо късогледство. Всяка година ги качвам. Иска ми се поне да задържа диоптрите на едно място или да ги сваля малко. Не ми се носят очила вече. Работата ми е такава че с лещи не става. В момента съм с 4,5 и 5 ,което си е доста. Можете ли да ми препоръчате клиника или лекар, или нещо нетрадиционно?

Коментари

1.   Клиниката се казва Норбеков, а лекарят си сам-ият/ата ти. Всеки друг "лесен" начин да се справиш с проблема ще доведе до повторението му в бъдеще...

2.   Нетрадиционно за българина е да иде на лекар. Офталмолози им викат на тези, които се занимават специално с очни проблеми. Късогледството в повечето случаи се лекува с лазерна операция, но само лекар ще ти каже дали в твоя случай (след като е прогресивно) подобна оперативна намеси би имала положителен резултат. Тук едва ли някой би могъл да ти даде адекватен на проблема ти съвет. И как да ти се препоръча лекар при положение, че можеш да живееш на единия край на страната, а този, от който съм доволна аз да е от другия? И не е зле да вземеш мерки спешно, защото ако не си раждала, такъв голям диптър би могъл да ти създаде ужасно много проблеми при раждането.

3.   Здравей! И аз имам проблем с очите (късогледство) от близо 6 години вече. Имам и очила и лещи.. Момиче съм и ми казаха, че един ден, когато забременея, ще имам проблеми при раждането и също както спомена номер 2, ми казаха, че най-доброто решение е операция с лазер, но сега е още рано за това.

Ние тук не можем да ти помогнем кой знае колко, аз съм от София, обиколила съм доста клиники и доктори, ако си някъде наблизо, мога да ти дам адреса и телефона на един лекар, от който бях най-доволна. Имах -2 диоптъра и за около месец успях да ги сваля, с негова помощ. Само лекар може да ти каже кое е най-доброто за теб, така че ако си заинтересован/а, пиши ми ;)

4.   има много алтернативни методи за възстановяване на зрението след попълване в организма на незаменимите за него ценни вещества, защото здравето е нищо друго а способност на организма да преодолява нарушенията. Възможност за това дават продуктите на Тиенс и особено с програми за възстановяване на нарушената функция на черния дроб, понеже очите са външния израз на този орган. ако желаеш на даучиш повече свържи се с мен на скайп paris760

5.   Прочети "Опитът на един глупак" на Мирзакарим Норбеков! Помага и то много!

6.   До 18 годишна възраст качвах и стигнах до 4,5. И от 4 години на сам не съм качвал диоптъра, не че ми пречат очилата, ама и аз бих искал да ги махна.
Гледам, че #1 е писал за Норбеков, чел съм една от книгите му "Опитът на един глупак", но така и не съм се занимавал с това, което пише във нея. Потърси в интернет за Норбеков и методите му :) има доста неща.

8.   Спешно трябва да сваля 2 диоптъра за една или две седмици. Моля Ви помогнете ми!

9.   8, ВЗЕМИ СИ ЛЕЩИ ИЛИ ОЧИЛА.
Друго решение няма за толкова кратко време. Остава операцията.
КЪСОГЛЕДСТВОТО НЕ СЕ ЛЕКУВА!!!
А.

13.   До 9, напротив лекува се, не се изказвай като последна инстанция.