Споделена история от Здраве

Оток на крак
Здравейте!
Момиче на 25 год. съм,имам проблем с крака.
От коляното до глезена се подува,затопля,почервенява,без болка,без сърбеж,без рани.
От 3 год. е така-първият път го лекуваха/дерматолог/с пеницилинови хапчета,отмина за 1 год.след което пак се появи.
Вторият път отново с пеницилинови хапчета-по-бавно отмина.
Третият път-не действаха вече.
След което реших да се посещавам хомеопат.От година съм при него,но без резултат.
Бях на съдов хирург-каза,че няма проблем с кръвоносните съдове.
От период на период се появява,стихва,появява/ през няколко месеца/.
Когато е в период на появяване-при вървеж час-два се подува,затопля,почервенява,стяга.Когато не вървя-няма подуване,само мястото е твърдо.

Ще бъда много,много благодарна за съвет от Ваша страна!

Коментари

1.   Прави компреси с Риванол.

2.   Здравей! Казваш, че си била на хирург, но какво точно направи той, за да установи какъв е проблемът? Съветвам те да се подложиш на Доплер, за да се види хубаво проводимостта на съдовете. Аз не съм ходила на такова изследване, но доколкото знам е доста надеждно, а и няма нищо страшно. Моето непрофесионално мнение е, че това не е нещо кожно, когато си го лекувала при дерматолог, може да е утихнало с времето, а не заради лечението. Щом от години имаш такъв проблем, значи не е хубаво да се отказваш да търсиш решение. Към хомеопатията си позволявам да бъда доста скептично настроена, а и сама си се убедила, че не помага в случая.

3.   Благодаря за отговорите!
На изследване с Доплер съм била 2 пъти-казаха, че няма проблем с кръвоносните съдове/т. е. не е за Доплер/.
Друг лекар каза, че има проблем с Лимфата/ твърд лимфен оток/.
Ще бъда благодарна, ако някой сподели как се лекува лимфен оток!

4.   Не искам да те плаша, но лимфен отток има причина. Нека ти направят цялостен преглед, за да се разбере(ако искаш да разбереш), а как се лекува трябва специалист да го каже.

5.   Трябва сериозно да впрегнеш сили и желание да се бориш с този доста опасен проблем, докато не е станал постоянно явление и да се влоши! Получава се при общо обездвижване на тялото и нарушена циркулация на кръв в краката, което е следствие от първото. Лесно е да се излекуваш и най-хубавото е, че не струва никакви пари. :) Необходимо е само да се разхождаш пеш поне по 2 км дневно, да правиш някаква лека гимнастика у дома и да пиеш алкална вода (например бутилирана вода "Горна баня" с pH 9, 79 - това е признакът, че е алкална). Успех! :)