Споделена история от Здраве

Мушици и паяджини пред окото
Моля ви, който е преминал през това да ми обясни за какво става въпрос. Разбира се, че ще посетя и лекар, просто искам да чуя и хора на които се е случвало. Внезапно, както си решех косата пред огледалото, пред дясното ми око се проточи паяджина-много реалистично беше, дори посегнах да я махна. После пред окото ми се появиха мушици. Някой би ли могъл да ми обясни симптом на какво е това? Благодаря предварително.

Коментари

1.   Пише се паяжина! Няма страшно, аз имам такива "паяжини" от много, много години. Частички от ретината "плуват" в стъкленото тяло на окото. Не са страшно ОСВЕН ако не спрат да "плуват"!
Ж42

2.   Превръщаш се в Спайдърмен! ;)

3.   Не знам, но като дете аз веднъж видях голям черен паяк на ръката си, изпищях и изчезна. Така и веднъж видях бяла фигура пред себе си, като дух... и пак така изчезна след миг.

4.   Глаукома. Веднага на офталмолог!

5.   Веднага отивай на очен лекар.
Това е сигнал за нарушение на зрението.

6.   Отиди на лекар, аз също много се притесних, като ми се случи, но няма нищо опасно, вече свикнах с "мушиците". На очен лекар се ходи в специализирана клиника, отиди там където при необходимост могат да ти се направят повече изследвания, в кварталното ДКЦ, дори очното налягане не могат да ти премерят, защото кабинетите в повечето случай не са оборудвани.

7.   Н-4 ако при теб е било признак за глаукома, то не значи че всеки с мътнини в очите страда от същото!

До Автора

Иначе аз имам точици и пяжинки или така наречените мътнини. Появиха ми се след един адски стрес! Ходих при д-р Дорина Маринова - офталмолог, но не ми откри нищо обезпокоително в очите. Сега, това състояние може да е признак на някакво инфекциозно огнище в организма и си трябва посещение при лекар, който да ти назначи изследвания, но ако не открие нищо - няма смисъл да се тревожиш. Нямаш си и понятие колко много хора имат мътнини в очите си, които са напълно безвредни.

8.   Благодаря на всички,откликнали със съвети по моята тема.Оказа се проблем с кръвоносните съдове в окото.Трябва 2 месеца да взимам Доксиум и Рутаскорбин.Желая здраве на всички.

9.   Нр 4, не се изказвай неподготвен, некадърник!
Mouches volantes в повечето случаи е безобидно явление, но би могло да е признак за отлепяне на ретината (което изисква незабавна интервенция). На твое място бих отишъл на очен преглед, просто за да съм сигурен...