Споделена история от Здраве

Болка в зърното
Здравейте, проблемът ми се разбира от заглавието. От много време имам болка в лявото зърно и ареола на гърдата. На допир е горещо сравнение с другата гърда. Това се появи откакто бях миналата година на преглед при гинеколог, който поиска да ми види гърдите. Не е така през цялото време, но доста често се случва. Преди цикъл пък имам болки в самата гърда, които продължават 2 седмици. Гърдите ми са болезнени на допир по това време, сега 2 седмици минаха и болката е само в зърното, чувството е все едно, че някой го разкъсва. По принцип си мажа гърдите с "Био оил", но едва ли е алергична реакция от това. Има ли някой друг с подобен проблем и как го решихте? Предварително благодаря за отговорите!

Коментари

2.   На доктор веднага!

4.   Отиди на мамолог. Нормално е да те болят двете гърди преди цикъл, но само едното зърно и то постоянно не е.

5.   Здравей! На колко си години? От къде си? Раждала ли си? Кърмила ли си? Напипваш ли нещо? Винаги ли преди цикъл, гърдите са ти болезнени? Цикъла редовен ли ти е?
Ако ползваш мейл, скайп можеш да оставиш, за да контактуваме в реално време и да мога да отговарям, активно на въпросите.
Поздрави и хубав ден!

6.   До 5: На 24 години съм, не съм раждала и кърмила. Като си напипвам лявата гърда най-отзад вляво ми се струва, че е по-подуто в сравнение с дясната. Цикълът ми е редовен. Не винаги са ме боляли преди цикъл. Аз съм със СПКЯ. Миналата година пих противозачатъчни "Линдинет 20" заради проблеми с яйчниците. А би ли обяснил/а чисто научно каква е разликата между гърдите на раждала и кърмила жена и такива на нераждала? Нали уж след като минат някъде около 6 месеца след раждането/кърменето те се връщат в предишното си състояние?
От авторката