Споделена история от Здраве

Какво ми има? :(
Здравейте, обръщам се към вас с надеждата да получа някаква представа какво се случва с мен. Момиче на 19 години съм. Преди повече от седмица бях на фитнес, след доста голям период почивка и с целта да не се претоваря на своя глава, си наех инструкторка. Тя ми показа доста упражнения и ме предупреди, че на следващия ден ще имам мускулна треска. Така и стана, беше ми трудно да вървя, да да правя каквото и да било, но в рамките на два-три дена ми беше вече минало. Остана само болката в ребрената част, която продължава вече повече от седмица. Когато вдишвам дълбоко или се смея силно, или кихам, изпитвам болка в ребрената част. Не мога да кажа точно какво е и къде е, върти се в долната част на ребрената част (не са ребрата). Понякога болката намалява, но е само временно. Особено при спане изпитвам голям дискомфорт. Освен това е съпровождана от температура 37-38 градуса без промяна и постоянна умора. Чух всякакви предположения за панкреас, далак, черен дроб, разтегната диафрагма, апендикс, грип. Надявах се да мине от самосебе си, но нищо не се случва, затова отидах на лекар и ми направиха ехограф, но там ми откриха само киста в яйчника и казаха, че няма връзка с болката в ребрената част. Изписаха ми антибиотици за възпалителен процес. Не се чувствам добре, усещам си корема подут, постоянно изтощение, имам някакви болежки. Може би отчасти се дължи на кистата, не знам. Моля, ако на някой му се е случвало или има идея какво може да бъде, нека сподели! :)

Коментари

1.   невралгия. що е почетеш малко преди да тръгнеш на фитнес. и такива въпроси се задават към доктор а не към сайтове в нета.

2.   Иди на лекар, не е нищо сериозно и аз съм го имал преди време и то не един път.. не се тревожи, просто посети лекар

3.   Здравей, ами относно кистата ти да болките ниско в коремната част и може би подуването са от нея и също когато се преумориш е възможно да те заболи относно болката ти в ребрената част може наистина да е от това вследствие, че си се пренатоварила във фитнеса щом си ходила на лекар и са ти казали, че всичко е нормално не се притеснявай, а за твое успокоение иди и си направи едни пълни кръвни изследвания, за да си спокойна, че не е от черния дроб, апендикса или нещо друго :) А и виж може да е и на психическа основа дори аз самата доскоро си бях втълпила, че ми има нещо и все нещо ме болеше ходих на лекар направиха ми изследвания видях, че всичко е наред и се успокоих :)

П. С: Все пак не съм лекар, но бих искала да ти дам съвет. :)
Момиче на 18

4.   Според мен ако си била на течение си простинала, а преумората и натоварването, както и прегряването от тренировката са влошили нещата. Може да си се сдобила и с бронхит. Не се притеснявай на мен лятота често ми се случва. Атибиотиците би трябвало да ти помогнат и стой по-далече от течение особено в летните месеци. Тогава се простива най-често, особено при прегряване.

5.   От коя страна е болката? Отхвърлиха ли херния като диагноза?

6.   не мисля че е от фитнеса , това с температурата е обезпокоително