Споделена история от Здраве

Проблемна бременност
Здравейте. Преди време имах много силни болки от ляво горе високо до ребрата, постоянно ме болеше корема, лежах по болници, но не можаха да разберат какво ми е. Имам синдром на раздразненото дебело черво, но болките започнаха да се задълбочават. Намерихме лекар добър специалист, направихме едно изследване иригография и се видя, че имам смъкнат стомах и че червата и коремната стена са ми спаднали надолу в таза-от нерви. Предупредиха ме, че при бъдещо забременяване трябва да се пазя много, много да внимавам, да лежа, да си почивам. Отидох на гинеколог, тою също потвърди мнението на специалиста, че това ще е проблемна бременност и ще трябва много да се пазя с мвого почивки, без натоварване и отпуски-наричало се ниско разположение на плода и от това че, имам смъкнат стомах ще имам болки и контракции през цялата бременност. Нека някоя жена с проблемна бремнност-ниско носене на плода да сподели, защото много се тревожа.

Коментари

1.   Здравей. Аз нямах точно този проблем, но искам да ти кажа, че и при мен беше много сложна бременност. Контракции и аз имах постоянно, въпреки хапчетата, които пиех за тях... Но нищо лошо не се случи. Изкарах и варицела, което беше много опасно. Дори ми намекваха да направя аборт, заради риска. Но аз си знаех моето, беше си ми мечта да си имам детенце, от много време. Само лежах и денем и нощем, почти през цялата бременност. Първите месеци защото не можех да стана от леглото, постоянно повръщах. А след това, точно за да не се уморявам, постоянни контракции имах, корема ми ставаше на камък. Но всичко това се изтърпява. Само вярвай, че всичко ще е ок. Бебенцето също усеща притесненията, докато е в корема ти. Създай му спокойна среда, от сега му говори, че го обичаш и ще видиш, че всичко ще е наред :)

2.   Авторката:Благодаря много!