Споделена история от Здраве

Притеснявам се за бъдещето ми забременяване
Здравейте. От 3 години до сега постоянно, почти всеки месец съм с възпаления. Първоначално беше просто възналения на яйчниците от настинка, след това се премина в хроничен салпингит и оофорит(4 пъти тази диагноза). Преди няколко месеца лежах в болница, около 6 месеца имах много силни болки в яйчниците ходих по доктори никой не можа да разбере какво ми е казаха, че няма проблем и няма причина поради която да ме боли. Вече болките станаха много силни и нетърпими вдигнах темепература, и влезнах в болница-взеха ми микробиологично изследване-беше трри пъти над нормата-откри се staphylococcus aureus-бактериална вагиноза, също така причината поради която да имам тези болки се оказа хроничен пелвиоперитонит. Лекувана съм с антибиотици. Постоянно ввсеки месец отново правя възпаления и взимам макмирор, полижинакс и ципрофлоксацин. Въпросът ми е притеснявам се, защото тези вйзпяления са много опасни, а при мен вече са хронични и са опасни при едно бъдещо забременяване, получават се сраствания има опасност от спонтанни аборти. Помогнете, кажете какво да направя, другият вариант е да се подложа на лапароскопия тя също се прави при чести възпаления.

Коментари

1.   Причинителят на възпаленията идва отвън, той не ти е вроден. Сменяш докторите често, но замисляш ли се, че и партньорите сменяш често, иначе от къде тези зарази? Започни да водиш здравословен живот, повиши си личната хигиена и внимавай с партньорите, задължително да ползват предпазни средства. Лапароскопията си е операция(води се безкръвна, но не и безопасна). Лекото женско поведение, до това води, до страдания впоследствие, а понякога и за цял живот.
"Помогнете, кажете какво да направя, " - стани разумна, не е нормално всеки месец да си инфектирана, търси причините на заразите и ги елиминирай, тогава и лечението ти ще има ефект!

2.   Това е сериозен проблем, за който според мен е смешно да очакваш съвет от някой непознат в интернет.... По-добре питай за града, в който живееш или по-голям в близост за добри лекари, ако не знаеш. Отиди на лекар, не бързай да забременяваш. Изобщо даже не казваш на колко години си, семейна ли си, имаш ли сериозен приятел, не го мисли от сега, ако не.

3.   Ти трябвa дa потърсиш естествени продукти зa укрепвaне нa имунитетa си. Прочети примерно зa "Aстрaгaл".
Търси продукти дaдени ни от природaтa, които дa стимулирaт собственaтa ти вътрешнa лaборaтория дa зaрaботи и се лекувa тялото сaмо. С тези химии ( aнтибиотици) ще се увредиш още повече.
Инaче лaпороскопиятa е почти козметичнa оперaция. Aз имaм прaвенa преди достa години зa гинекоголичен проблем и минa успешно. Имaм 4 мaлки, около см дължинa рaзрезчетa, които приличaт нa стрии. Сaмо нa пъпa сa нa кръст, където влизa оптикaтa. Нa вторият ден излязох от клиникaтa. Възстaновявaнето е по- бързо и безболезнено. A и сa безопaсни, през цялото време чрез оптикaтa лекaрите виждaт нa екрaн, . Aко се смятa, че с лaпaроскопия ще "изчистят" проблемa, бих ти препоръчaлa дa го нaпрaвиш, a после и дa подпомaгaш имуннaтa си системa с нaтурaлни продукти.
Все пaк нaсочи лекaрите към товa дa ти нaпрaвят aнaлизи зa доколко ефикaсен е собственият ти имунитет и дaли не е тaм проблемa, че тялото ти не може дa се бори с инфекциите.
Докaто дойде ред/ време зa зaбременявaне, се погрижи зa здрaвето си и нямa дa имaш тези притеснения, но по- вaжното е, че ти ще си добре. A зa бебе вече имa толковa aлтернaтивни нaчини, че товa въобще не е проблем.

5.   Послушай номер 2, прегледи и консултации със специалист, трябва да има някакво ефективно лечение в крайна сметка, раждала ли си преди? (ж. 26)

6.   Авторката:Не съм забременявала, нито съм раждала

8.   До номер 1 от авторката:Девствена съм, и спазвам мвого добра лична хигиена. Притеснявам се, защото тези неща водят до селиозни проблеми и да ми се случват без причина има някакъв сериозен проблем!