Споделена история от Здраве

Потя се и без да имам косми
Не знам коя област е най-подходяща за моя проблем, затова го добавих в "Здраве".
Моят проблем е, че се изпотявам много. Дори и в най-големите студове подмишните са ми мокри, плюс това редовно си махам космите. Дори и един косъм да няма пак се изпотявам. Нищо против изпотяване не ми действа... Защо при мен се получава така? Имате ли обяснение ? Моля пишете. Благодаря ви предварително. :)

Коментари

1.   Преди 3 години имах същия проблем,зимата студ треперя от студ и се потя като пор,ужасно беше лятото цялото ми тяло беше мокро,направо на цели капки се стичаше от всякъде.Изчетох сумати неща, и видях за едно лекарство май е казва се одорекс део http://www.biotrade-bg.com/index.php?p=8&l=1&c=2 ето ти link да го видиш, помагаше ми до някъде ,по едно време спрях да се потя но когато организма привикне пак се почва,но не чак толкова, сега пак се получава същото нещо,само че не се потя а започвам да смърдя, излизам от банята още не съм изсъхнала и съм с хавлията и се почва.чела съм също че може чрез операция се прекъсват някакви жлези там,но сигурно е много пари, също така съм чела че на някои хора им е помогнал ботокс,но ми звучи странно ботокс под мишниците,а и той също не е евтин.

2.   Най-честата причина е или постоянно напрежение или хормонални проблеми.

3.   На всеки човек организма е различно устроен,тъй че няма как ние да знаем отговора! Изпотяват се и хората без косми,това е жизнен процес на умора,от кожата се просмукват миришещи капки вода от организма! Дължи се или на умора,или на топлина,или на притеснение!

4.   При мен е същото. Незнам какво да правя вече ;хх ;(

5.   Ами до човек си и няма нищо общо с окосмяването, а с потната жлеза. Да ти кажа, живея в Англия и тук доста хора дори считат за вредно използването на дезодоранти, защото последните спират отделянето на пот, чрез която организма, освен че се охлажда, изхвърля и токсини от тялото, т.е. един вид се пречиства. Личното ми мнение е да не се притесняваш. Ако все пак се чувстваш прекалено некомфортно, според мен Sure (ролка или стик) са едни от най-добрите дезодоранти против изпотяване.

6.   Имам отговор на въпроса защо се потиш - човек не се поти от космите си, а от потните жлези.

7.   На мен лично Odorex ми помага и то доста. 12лв е, но ти стига за 5-6 месеца. Опитай!!!

8.   Бладогаря ви много за съветите. Odorex ми ''грабна окото'' и си го купих. Дано наистина има ефект и при мене :)) .

Автора

10.   Аз използвам тересон, малко скъпо е ама поне помага