Споделена история от Здраве

Белези
Здравейте, искам съвет за някакво лекарство, мехлем или друг начин за премахване на белези. Белезите ми са от стар обрив от преди половин година. Пробвала съм с различни кремове, но без ефект. При печене на слънце също не се заличават, а даже потъмняват. Благодаря предварително.

Коментари

1.   От какво ти е бил обривът, моят е от алергия и изобщо не го барам, не е трябвало да го пипаш, чешеш и тн., сигурно за това са ти се получили белези, консултирай се с дерматолог или потърси къде можеш да си направиш процедура за премахване.

2.   Пчелен мед.

3.   Масло от пшеничен зародиш.

4.   Така... първо и най-важно - НЕДЕЙ да се печеш на слънце!!! Сам/а забелязваш, че по този начин белезите пигментират.
На 6 месеца белегът не е стар, все още кожата има шанс да се регенерира бързо.
Купи си цинков мехлем /цинкова маз/ от някоя аптека и започни да се мажеш всяка вечер. Ако имаш възможност, купи си Мадекасол /Madecassol/. Мазилото е много ефикасно, но вече не се продава в България и аз го поръчвам от чужбина по иБей (вече два пъти поръчвам от турски продавач). Можеш да пробваш и Контратубекс, но според мен не помага особено.
Хубавото при теб е, че белегът е гладък. Можеш да опиташ процедури микродермоабразио, буквално ти се смъква най-горния слой кожа, но не е брутално като химичен пилинг и след самата процедура няма дискомфорт или зачервявания. Зависи колко е сериозен белегът, но курс от 5 процедури (не повече, защото не е хубаво) ще ти помогне. Тези процедури обаче се правят по-скоро наесен или през зимата, когато слънцето не е толкова силно. Отделно ще ти трябва хубав крем за мазане, за да не ти се получат нови пигментации след процедурите. Цената им варира, но ако си купиш пакет процедури, можеш да влезеш в рамките на 150-200 лв.
За белезите е важно да имаш търпение и да мажеш редовно. Аз имам няколко белега, единият е на вече 5 г. и беше доста голям, успях да го намаля с редовно мазане, но става дума за месеци мазане всеки ден. При белезите важни са търпението и постоянството.

5.   Трябва да опиташ с химичен пилинг. Консултирай се с дерматолог/козметолог.