Споделена история от Здраве

Проблем - Клатене на пред и назад
Здравейте сестра ми има много сериозен проблем по някога като седи и се клати на пред и на зад на какво може да се дължи това? Дайте съвети ...

Коментари

1.   Люлеенето напред назад е инстинктивно в човешкото поведение. По този начин човек се успокоява. Като бебе човек бива люлеен така от майката за да се успокой, това се запазва и по/късно човек го използва за да се успокои.

3.   аз имах същия проблем като бях малка,правих го несъзнателно в повечето случаи,но понякога го правих и съзнателно.Родителите ми след години каза че са мислили да ме водят на лекар,защото все се чудели на какво се дължи това нещо като седна на диван,стол или каквото и да е заповам да се клатя напред назад и с все сила да се отблъсквам от предмета зад гърба ми.Не помня как спрях ,може би когато съм била малка да ми е имало нещо,но сега вече го няма, на колко години е?

4.   На нервна основа, много е напрегната, вероятно е депресирана или изтормозена. Тялото трябва да изкара стреса по някакъв начин. Някои се клатят, други мигат силно, ако си забелязал/а. Аз и двата проблема/тика ги имам, но не съм някоя изперкала, напълно с всичкия съм. Моят съвет е да поговорите за проблемите и :)

5.   Нерви, навик ..

6.   ОТ Авторката : От скоро е и е само когато се претесни силно или се развълнува - зарадва за нещо. Мъжът й много я тормози и нервира ( имам чуството че се разпада малко по малко ) но иначе си е добре на пълно нормална жена и притеснителна!

7.   И аз много често се клатя напред назад, но не мисля, че ми има нещо. Аз даже понякога правя нещо като треперене на крака или нещо такова не мога да го обясня точно какво е но както и да е искам да кажа, че така се успокоявам. Вероятно и сестра ти така се успокоява

8.   Аз познавам човек, който се клати и сам забелязала, че е от неспокойствие, но близките им казват, че е луда, та даже и лекарите казват, че е луда а не нервна, защото има разлика да си луд и нервен

9.   Консултация с психолог
Вероятно висока тревожност

10.   Казали са го - висока тревожност, вследствие на силна емоционална травма или натрупани такива. Поговори с нея, трябва да стигнеш до истината, най-добре е да бъде убедена да отиде на психолог. Защото следващото е психиатър.