Споделена история от Здраве

Дали съм болна психически?
Здравейте, момиче на 21 години съм. Моите проблеми са много, но накратко ще се опитам да кажа какво ме мъчи.. значи преди една година никога не си бях имала приятел, но после реших да дам шанс на едно момче и нещата за мое най-голямо учудване се получиха. Обаче приятелката ми от детството също никога не е имала и това се отрази на нашите отношения и без да се караме просто вече не се виждахме, а аз цяло лято бях само с нея.. и ето, че отново е лято и аз стоя по цял ден и нощ на компа и постоянно си мисля, че ми има нещо на очите, разбирайте по цял ден си го мисля. Нося очила, преди съм ходила по лекари, но нищо конкретно не казваха, само изписваха капки. Четох в нета пишеше, че може би е някаква форма на хипохондрия. Няма шанс да кажа на нашите, защото ще ми се изсмеят и пак ще ме нарекат кифла като за всяко нещо.
И това беше в общи линии.. много благодаря за отделеното време и моля без цинични коментари и нападки.. и съжалявам, ако имам правописни грешки, от бързане е..

Коментари

2.   нещо особено не се разбира от това което си написала

3.   Нищо ти няма, излизай повече на въздух, спортувай, виждай се с хора, сега ти е времето.

4.   Май наистина си нестабилна психически...

5.   Първо, не разбрах за какво ти беше това с приятелката и т. н, но да го оставим. Много възможно е да е хипохондрия. И аз дъм имала такива периоди. Като бях на 14-15 си бях въобразила, че не е възможно да съм здрава и понеже ме беше срам да споделя с нашите си милех, че до 2-3 години ще умра по най-нелепия начин като дори не разбера за болестта си.

6.   От авторката: С приятелката ми има общо това, че сме от малки сме само двете и сега през лятото аз нямам никой друг и трябва по цял ден да съм пред компа, съжалявам, ако някои неща не се разбират, просто е мн дълга история и гледах да я съкратя, а и не мога да се изказвам много...