Споделена история от Здраве

Обсебена от славата
Всичко идва от това, че имах много ниско самочувствие още от малка. В прогимназията и гимназията бях никоя, не се опитвах да се впиша, бях аутсайдерка. Тази година (последна моя гимназиална) обаче всичко се промени). Просто с края на миналото лято ми се появи някакво желание за популярност, че едва ли не като я имам, ще се докажа пред хората. Вманиачих се по социалните медии. Буквално стоя по цял ден в Инстаграм и Фейсбук и всячески се опитвам да трупам харесвания. Постоянно правя "сделки" за следване, харесване и т. н. В Инстаграм съм получавала по 10 000 харесвания и пак не ми стигат, защото се депресирам, че някой друг има 100 000 примерно. Постоянно дебна някой да не е спрял да ме следва. Вманиачих се, а това по никакъв начин не ми вдигна самочувствието. Прекарвам часове, за да се гримирам само за да може после да кача снимката. Правя си поне веднъж на седмица някаква професионална фотосесия.... само заради пустите харесвания, споделяния, последователи... искам да спра с това и да започна да живея, но винаги си мисля, че вече няма да съм "харесвана" и това ме разстройва. Моля ви - кажете ми как да се откажа от всичко това, как да започна да живея и да се НАСЛАЖДАВАМ на живота, както и да вдигна самочувствието си без помощта на тъпите социални мрежи. Имам приятели вече, но не излизам с тях, защото кисна в нета. Не се чувствам красива. Не се чувствам успяла. Майка ми е психолог и като поговоря с нея ми минава, но само временно. Моля ви, помогнете по някакъв начин и без негативизъм, препоръчайте ми книги или филми, дори хапчета, ако трябва. Вие имали ли сте такъв проблем и как сте се справили? Просто... извън интернета се чувствам никоя. Много добре знам, че всичко там е фалшиво, но психиката ми се побърка.

Коментари

1.   Нямаш ли някакви умения? Да бъдеш дизайнер, писател или нещо друго? Ако искаш популярност, по-добре прави нещо, което да ти я донесе, но не и снимки! Както и да се щракнеш, все ще се намери някоя, която да измисли нещо по-харесващо се на тълпата (или просто ще разголи тяло). Намери си някаква ниша, където има място за теб и конкуренцията не е голяма, за да блеснеш истински. Открий в какво те бива и вложи цялата тази амбиция в него! Ако не друго, ще станеш ненадмината там, защото доколкото чувам имаш такава мотивация, каквато и аз не съм имал досега, а когато се заема с нещо, съм силно отдаден на него. Дори да те убеждавам, че нямаш нужда от популярност, подсъзнанието ти вече се е самонавило за обратното и няма как да му надделеем - всеки си има такива внушения, които го следват в живота. Та вместо да се опитваш да моделираш себе си, моделирай (селектирай и оформи) средата си така, че да блеснеш. Със снимките няма да стане - дори и най-големия идиот може да се щракне и да обере овациите на тези като него. А конкуренцията расте всеки ден с всеки новороден глупак...

2.   Нямаш ли някакви умения? Да бъдеш дизайнер, писател или нещо друго? Ако искаш популярност, по-добре прави нещо, което да ти я донесе, но не и снимки! Както и да се щракнеш, все ще се намери някоя, която да измисли нещо по-харесващо се на тълпата (или просто ще разголи тяло). Намери си някаква ниша, където има място за теб и конкуренцията не е голяма, за да блеснеш истински. Открий в какво те бива и вложи цялата тази амбиция в него! Ако не друго, ще станеш ненадмината там, защото доколкото чувам имаш такава мотивация, каквато и аз не съм имал досега, а когато се заема с нещо, съм силно отдаден на него. Дори да те убеждавам, че нямаш нужда от популярност, подсъзнанието ти вече се е самонавило за обратното и няма как да му надделеем - всеки си има такива внушения, които го следват в живота. Та вместо да се опитваш да моделираш себе си, моделирай (селектирай и оформи) средата си така, че да блеснеш. Със снимките няма да стане - дори и най-големия идиот може да се щракне и да обере овациите на тези като него. А конкуренцията расте всеки ден с всеки новороден глупак...

3.   Изтрий си акаунта.

4.   Да бе, всяка седмица си правиш професионална фотосесия... Наистина вземи излез малко навън, че ще откачиш тая лятна ваканция докато се чудиш каква измислена история да напишеш!

8.   Аз нямам фейсбук.
Това са простотии.
Всеки да ти рови в живота ти.
Всеки позира.
Просто спри профилите

Изведнъж.
Не е важно кой те харесва онлайн
А в живота.
С кой ще пиеш кафе с кой ще поговориш.
Намери си приятели.
Ходи на кино.
Чети книги
Занимавай се със спорт.
Изтрий ги
За твое добро е

10.   можеш да си просяк, и пак да си забелязван и обичан от хората. не това което имаш те кара да се вписваш, а това което излъчжваш от вътре.
това което си мисля е, че ти много трудно допускаш хора до себе си, ти искаш да привлечеш внимание с външност, като скриваш самата себе си зад това, защото имаш страх да не бъдеш отблъсната отново, заради самата тебе си. това е проблема- е, вече го намрихме- значи може сега да го разрешиш. говоря всичко от опит.
пак си остани със качването на нимки, всяка жена харесва да бъде харесвана, но спри с това " на всяка цена". защото това ще ти изиграе много лоша сега. ти сега показваш нещо, зад което се криеш, и ако хората не харесват заради самата теб, могат да си те представят друга, и като се запознаят с теб да не им харесаш и пак да те отритнат. външноста е првият сигнал, но другите качества са последните. един въпрос- ако утре , недай си боже,, се случи нещо и ти загубиш по някакъв начин красотата си- било то в пожар или друг инцидент, с какво ще задържиш хората? отговора ти на този въпрос, ще те измъкне от твоята ситуация. успех мила

ж21

11.   Една статия точно за теб https://dama.bg/gallery/shokirashtata-istina-za-snimkite-v-instagram-ot-purvo-litse/8462/
Ако съм на твое място, влизам в реалността и повече забравям за този социален балон, който ти разбива психиката.

12.   Качи си голи снимки и ще събереш 100 000 харесвания... вероятно...
Иначе 99, 98% от тия дето натискат "лайк" бутона пет пари не дават за теб, мога да ти го гарантирам!!!

13.   Благодаря ви, но не знам как така рязко да направя промяната... Чувствам се странно. А номер 4 - по-добре не коментирай като не знаеш! Да, правя си фотосесии често, защото се вманиачих в славата и в това да изглеждам идеално. И да, нашите имат пари, но това не ме прави щастлива. Нищо не ме вече, а много искам да имам повече мотивация. Да не говорим, че живея в малък град, който отделно ме потиска и затова може би намирам "утеха" в интернета...

16.   Добре разбирам, че искаш да имаш много лайкове но трябва да си известна на хората например да си певица или нещо от сорта така без нищо за какво да те харесват? Те някой, че са известни не получават по 10 000 хиляди а ти чак 100 000 хиляди искаш... Примерно събереш 100 000 хиляди и какво нито ще те зарадват нито нищо и ще искаш повече и повече и накрая ще откачиш още повече!