Споделена история от Здраве

Силно главоболие!!
Здравейте, имам един проблем аз съм момиче на 15 години и вече от една година имам главоболие, то е пулсираща болка около слепоочието има моменти в който ми се върти всичко, появяват ми се и петна. Имам съмнение, че може да е мигрена, но не съм ходила изобщо на лекар, защото ме е страх какво ще излезе дали не е и тумор. Помогнете ми, ако сте имали същите проблеми!!

Коментари

1.   Здрасти. Най-разумно е да говориш със личния ти лекар за да се установи причината за главоболието. Защо си мислиш за тумор? В Интернет много,, специалисти''(нелекари) пишат статии. Колкото по-рано се започне лечението толкова по-добрр за теб. Успех и не се притеснявай :) mar4o

2.   И аз съм така от няколко години. Извадиха ми мъдрец, който си растеше под венеца, както и останалите три, но този беше с киста и от тогава не ме е боляло така глава. Те притискат някакви нерви и затова може да е от зъби. Направи си панорама снимка на зъбите.

3.   Забравих да добавя, че ходих на невролог, който каза, че е от напрежение и ми предписа да пия едни хапчета 3 месеца. Прочетох, че тези хапчета създавали много странични проблеми и не ги пих. След това ми извадиха мъдреца. Може да е и от очите, ако ти се напрягат. Така че отивай на зъболекар, невролог и очен.

4.   но не съм ходила изобщо на лекар, защото ме е страх какво ще излезе дали не е и тумор... а не ти ли идвало на ум, че дори и да е това, ако отидеш на време е по-добре. Затова са лекарите. Главоболието има хиляди причини, като начало спри цигари, енергийни напитки ако пиеш. Моя позната имаше главоболие, от противозачатачни, като ги спря се оправи. Може да имаш проблеми със зрението. Може да е от стрес... от какво ли още не.

5.   Разбирам какво ти е. И аз бях така, дори понякога все още съм. На мен личният ми лекар ми даде направление за невролог. Когато отидох при невролога, първо ме прати на очен лекар, за да се установи дали имам проблем със зрението, защото често това е причина, но се оказа, че не е от очите, пратиха ме на скенер и не откриха нищо. Възползвай се докато си още малка и повечето неща за достъпни и безплатни. И аз като теб си внушавах, че имам тумор, рак и какво ли още не.. Защото се притеснявах и ме обземаха едни такива мисли.. Скенерът струва над 100 лева, но с направление е безплатно. Така ще имаш черно на бяло доказателство, че всичко е наред.. Мен ми препоръчаха да избягвам цитрусови плодове, сирена, какао (шоколад), ядки, газирано, енергийни напитки, кафета и т. н. Наистина стресът оказва влияние. Понякога може да си спокойна и пак да те боли.. Всичко това се натрупва. Особено ние момичетата сме по-емоционални.. Хапчета не вземам. Само понякога ако болката е прекалено натрапчива или ми се налага да пия, защото не мога да заспя заради болката или съм в училище и ми пречи много на концентрацията, иначе избягвам, защото все пак хапчетата не са бонбони. Трябва да се обърне внимание на това нещо докато си все още в такава възраст, после вече може да стане хронично. Не се притеснявай. Сподели с родителите си, вземи направление от личния си лекар (в краен случай ако той не ти даде, мисля че струва около 20-30 лева прегледа).. Ако имаш нужда от съвети за начини за намаляване на болката или донякъде предотвратяване мога да ти споделя такива от моя опит.

Поздрави
Ж 18

6.   Здрасти аз съм на 13, но имам същия проблем. Главоболието може да се появи по много причини (не е задължително да е тумор), възможно е да имаш проблеми със зрениято, нервите... Иди и на УНГ може да е синузит или нещо подобно. Също така не е изкючено да е от притеснение, ниско кръвно или на хормонална основа.
При мен се оказа, че докато се регулира да ми идва редовно ме боли глава. Може и при теб да е нещо подобно. Най-добре отиди при личния лекар да ти даде направление за невролог, от там невролога ще реши какво да прави :)