Споделена история от Здраве

Даряване на яйцеклетка
Здравейте. Наскоро разбрах за една процедура за донорство на яйцеклетки срещу заплащене. В България може да бъдеш донор само ако вече си раждала, дали и в чужбина е така (предполагам, че да)? Аз съм момиче на 18 години и искам да направя това добро, плюс това спешно ми трябват пари. Моля ви, по-осведомените да споделят информация. Болезнено ли е? Струва ли си?

Коментари

1.   Здравей, в България беше до скоро дори забранено подобно донорство и ограничението да е само за раждали жени има своя смисъл. Проблемът е, че за разлика от мъжете, при жените има рискове. Тъпчат те с хормони на първо време, за да назреят 8-15-30 яйцеклетки - за сравнение, при нормални услови зрее 1 яйцеклетка на месец. Смятай дали е проста процедурата и дали са безобидни тези хормони. Хайде, за свое дете е легитимно. Такива хормони взимат жените, които имат проблеми, но за пари? После под местна упойка ти изкарват яйцеклетките и реално ставаш поне генетично погледнато родител на деца, които никога няма да видиш!
В Румъния, Украйна и тем подобни страни предполагам, че можеш и без да си раждала да даваш яйцеклетки, но я се замисли - правилата си имат смисъл
Да не стане така, че после като ти самата искаш деца да ходиш по болници. Освен това ВИНАГИ има риск от инфекция заради интервенцията при изсмукването на яйцеклетките.
Освен това при раждали жени просто половите органи са по-добре кръвоснабдени и рискът е като цяло по-голям
Търси друг начин за печелене на пари, който не включва продаване на тялото ти. Какво ще кажеш за традиционния метод - работата?

2.   Здравей, в България беше до скоро дори забранено подобно донорство и ограничението да е само за раждали жени има своя смисъл. Проблемът е, че за разлика от мъжете, при жените има рискове. Тъпчат те с хормони на първо време, за да назреят 8-15-30 яйцеклетки - за сравнение, при нормални услови зрее 1 яйцеклетка на месец. Смятай дали е проста процедурата. После под местна упойка ти изкарват яйцеклетките и реално ставаш поне генетично погледнато родител на деца, които никога няма да видиш!
В Румъния, Унгария и тем подобни страни предполагам, че можеш и без да си раждала да даваш яйцеклетки, но я се замисли - правилата си имат смисъл
Да не стане така, че после като ти самата искаш деца да ходиш по болници. Освен това ВИНАГИ има риск от инфекция заради интервенцията при изсмукването на яйцеклетките.
Освен това при раждали жени просто половите органи са по-добре кръвоснабдени и рискът е като цяло по-голям
Търси друг начин за печелене на пари, който не включва продаване на тялото ти. Какво ще кажеш за традиционния метод - работата?

3.   Нямаш право.
Яйцеклетка може да се дари от жена, която има поне едно живородено дете. И какви пари търсиш? Знаеш ли значението на думата "дарение"?
Ако искаш пари, работи.

4.   №1, не си предвидила най гадната опасност(вероятността е малка, но допустима), кръвосмешението. Какво ще стане, ако един ден, дете на авторката се ожени за свои неизвестни сестра или брат?

5.   Ако искате да знаете аз работя, но нашите имат голям заем, който искам да платя час по-скоро, затова не съдете без да знаете. На една братовчедка, която вече има дете, й платиха 10 000 евро в Италия и направи малък бизнес от тези пари, сега има много повече. Но и без пари, пак бих дарила. Само исках да ми се каже в чужбина може ли да дадеш яйцеклетка, ако не си раждала, защото знам, че в Италия и България не може явно!

6.   Вашите да си платят заема, не се занимавай с глупости.
Само раждали жени имат право.