Споделена история от Здраве

Косопад и хашимото
Имам хашимото от години, имам и косопад, понякога гнездовиден, израства коса бързо, но пада. Пия фитовал по две на ден от 20-ина дни. Ендокриноложката каза, че са хубави, да ги пия още три месеца, но вече по едно на ден. На следващия ден ходих при нея с хормоналните си изследвания и тя ми изписа селен. Въпросът ми е дали са съвместими селен и фитовал, понеже и двете са хранителни добавки. Дали лекарката не е забравила, че пия фитовал, забравих в момента да напомня за това. Споделете, ако имате опит с тези добавки, дали би било проблем да ги приемам заедно?

Коментари

1.   Защо не се обадиш директно на лекарката си? Тя телефон няма ли?
Освен това специално за коса и нокти ти препоръчвам да ядеш желатин или ако намериш колаген на хапчета, но ако не намериш желатин. Също при Хашимото е важна диетата и начина ти на живот. Може да си имала ген за тази болест, но начинът ти на живот е отключил самата болест. Между другото, сред ескимосите и другите подобни народи, живеещи традиционно няма нито Хашимото, нито алергии...80% от това, което си като клетки и тъкани е на практика храната ти! Замисли се малко значи с какво си тровиш толкова организма и си търси лекар-специалист по автоимунни заболявания като цяло, защото е много възможно да имаш не само едно. Повечето хора с Хашимото имат повече от едно такова заболяване.
Чети също за това как LCHF диета, Paleo диета и начин на живот могат да облекчат състоянието ти, най-вече е важно да се излагаш редовно на слънце, за да синтезираш Витамин Д, което да помогне на имунната ти система
Чети тук за най-новото познание по темата
http://www.lowcarbforhealth.com/2010/05/hashimotos-hypothyroidism-and-graves.html

Ако не знаеш английски, намери човек да ти преведе! Има и клипчета в интернет на хора, които са се излекували с твоето заболяване чрез правилна диета и начин на живот
Чети за витамин Д и Хашимото и почни да взимаш добавки витамин Д ако работиш в офис примерно. При следваща възможност отиди да се печеш и максимално дълго стой незащитена с крем, но без да изгаряш. Можеш да намажеш лице и рамена с крем, но остави тялото да синтезира витамин Д, сън и почивка???

ето ти история на жена, която се е излекувала от твоята болест на практика чрез LCHF диета и променен начен на живот

http://www.dietdoctor.com/possible-recover-hypothyroidism

Колкото до косопада - най-вероятно е от болестта или страничен ефект на някакви медикаменти, но може и да е от стрес или да има друга причина.
Ако щеш прави диетата, аз на твое място бих я опитала дори да имах 1 % шанс за лечение, но със сигурност изхвърли полуфабрикатите, печивата и цялата пченица, сладкото, чипсове, фаст фуди от диетата си, изхвърли всичко вредно задължително и пробвай действително LCHF поне 6 месеца, но минимум 21 дни да видиш дали ти се отразява добре. Също отиди на море, планина, почивай си и не си давай парите за хранителни добавки, а за качествена, чиста храна от село, за почивка!