Споделена история от Здраве

Какво се случва с външния ми вид?
Здравейте, много съм притеснена понеже от няколко седмици забелязах, че външно(в лицето)не изглеждам добре.. Не си го въобразявам понеже и най -близките ми хора го забелязват.. Според тях това се дължи на отслабването ми, преди бях 60, а сега съм 50 кг. висока съм 168 см. За мен причината е друга.. Забелязвам, че горния ми клепач е започнал да пада, а си мисля, че още съм твърде млада за увисване на клепачи, но явно не... Възможно ли е да започвам да остарявам? Мисля си че всеки изминал ден, месец, година ще става все по зле положението.. Някой от вас подлагал ли се е на блефаропластика и каква е цената на тази интервенция?
Ж. 24

Коментари

1.   Килограмите ти не ми се виждат ненормални, но защо не напълнееш малко, 5-6 кг ще ти дойдат добре. Кльощите отдавна вече не са на мода, а човек като отслабва рязко и по много - накрая изглежда с около 10 години по-стар...

2.   След 20 г. възрaтс зaпочвa дa нaмaлявa колaгенa в оргaнизмa до пълно спирaне нa прозводство около 40- те.
Прочети зa хидролизирaн колaген с мaгнезий от морски източник, нaй- добри сa нa прaх. Ползвaт се зa около 3 месецa в годинaтa.
Също вземaй витaмините в комплекс, по възможност био.
Удaрно веднъж в седмицaтa 4-5 пъти, ( около месец общо) a после веднъж в месецa директно можеш дa си мaжеш нa лицето и околоочен контур витaмин A или aуксин A.
Предполaгaм, че точно от отслaбвaнето е при теб, особено aко е било бързо, имунитетa отслaбвa и от тaм последиците.

3.   Просто не си свикнала да се гледаш слабичка изпъната. Трябва да се научиш да се усмихваш и да излъчваш малко женски чар/страст и готово!

4.   Ако рязко си смъкнала килограмите е възможно кожата ти да се е отпуснала и от там и чувството, че си се състарила. Качи 2-3 кг и нещата ще се оправят. Освен това ако кожата ти е позагубила блясък и изглежда повяхнала, сигурно не се наспиваш добре. А и не пишеш как си ги свали тези килограми, ако е било с някое драстична диета, може да си лишила тялото си от важни витамини и микроелементи и сега на кожата ти да и е проличало. За това купи си витамини, храни се здравословно, спи достатъчно, пий течности и би следвало всичко с външния ти вид да си е пак ок. Човек на 24 е в разцвета на силите си и е смешно за говориш за остаряване. Имаш още много време преди да стигнеш до там.

5.   хмм... дано не си била на някаква доста ограничена диета.