Споделена история от Здраве

Няколко въпроса за тампоните ?
Така момиче на 14 г. съм (скоро 15 ). Имам няколко въпроса към момичета и по възрастни жени. Значи от година близо две имам цикъл и ползвам само превръзки. Но се итересувам как стоят нщата с тампоните. Много ги хвалят и мисля да си взема...но... имам малко въпроси.
1- Има ли опасност тампонът да остане в мен (да му се скъса шнурчето)
2- Може ли по някакъв начин да загубя девственоста си така ( да ми се разкъса девствената ципа) ?
3- Каква марка тампони са най- добри според вас ?
4- Чух и за някакви превръзки с вграден тампон на име Тampways ... да знаете каде ги има или да сте ползвали ?

Прерових доста теми но реших да пиша тук ... посъветвах се и с майка ми .. но тя никога не е ползвала тампони ... Съжелявам ако имам допусната грешка и моля ви без упреци и т.н. тък съм за съвет !!! БЛАГОДАРЯ !!

Коментари

1.   Здравей, тампоните могат да се ползват от девствени момичета, но до колкото зная трябва да са в най-малкия размер. Хименът не е еднакво разтеглив при всички жени, тъй че не може да се каже със сигурност дали ще имаш проблеми. Моя приятелка без проблем използваше тампони докато беше девствена, а когато аз пробвах усетих болка и не се и опитах да използвам докато бях девствена.

Много е малко вероятно да се скъса шнура, трябва доста да се опъва за да се случи, тъй като е вплетен в целия тампон.

Марката, която се предпочита е o.b., но лично аз не открих кой знае каква разлика между тях и Event, но при други може да е различно.
Ползването на тампони може да причини и СТШ, но до колко зная вероятността е много малка, лично аз не съм имала никакви проблеми.

2.   Вземи си "o.b." mini или normal там има листовка и ще прочетеш всичко което те интересува. Няма проблем нито да се скъса шнурчето, нито да не си вече девствена. Малко ще ти е некомвортно докато се научиш как да ги поставяш. Започни с "mini", но при много силен цикъл по-добре превръзка, за да не протечеш.

3.   Мила, аз преди да започна полов живот съм си носела тампони и не съм имала проблеми. Опитай, на мен лично ми беше по-удобно и ги предпочитах.. Въпреки, че не е хубаво, да използваш само тампони.

Жо*

4.   Аз използвам тампони ,защото имам обилна менструация-и са ми наложителни.Ако нямаш обилна менструация-не ти ги препоръчвам.Понякога получавам силни болки и чак след отстраняването на тампона болката спира.Но при мен друг вариант няма.

5.   Ако не ти е крайно наложително, по-добре не ползвай тампони. От собствен опит - вероятността да се появят гъбички или бактериална вагиноза е по-голяма при ползването на тампони. Сега сигурно ще ми се опълчат с разни медицински изследвания, на който прецениш на този вярвай.

6.   Аз съм на колкото си ти. Цикълът ми дойде в 6-ти клас и отначалото ползвах само превръзки, но почнаха да ми се появяват пъпчици и майка ми ме заведе на гинеколог. Оказа се, че съм алергична към превръзки и досега ползвам само тампони. Отначалото ползвах само мини на о. б, но после не открих разлика между тях и Евент. Вече водя полов живот но докато не ми отнеха девствеността използвах само мини на Евент.

7.   Ако се скъса въженцето как ще изкараме тампона. не съм използвала до сега и това ме притеснява.

8.   Продължавай да си ползваш превръзки, а тампони само ако се налага - за плаж басейн или ако спортуваш. Ползвай най-малкия размер. Сменяй ги често. Въженцето няма как да се скъса.
Ако се изриваш от определена марка превръзки пробвай друга, аз личо от копринените се изприщвам, а от памучните не.

9.   Здравейте!! Тъй като съм на море мои прителки ми казаха да пробвам с тампони( поне да мога да се пека на спокойствие). Детствена съм. Някои от тях ми казаха че нямат абсолтно никакви проблеми с тампоните( и те са детсвени) и даже им било по-удобно......Пробвах два пъти но успявам да пъхна съвсем малка част тъй като усещам болка :( :( Нз дали защото ми е мноо слаб цикъла...но нещо не мога да го натикам (трябва да натискамм )...:( ...да не би защото е първи път боли...нз какво да правя....:(

10.   Сегаа...
На 23 съм, ползвам тампони, откакто не съм девствена (от 16 годишна). Мога да кажа няколко неща:

1. Шнура няма как да се скъса. Винаги преди да поставиш тампона, обаче, като развиеш шнурчето, издърпвай го рязко - това го пише и в упътването - прави се именно с цел, ако фабрично се е получила дефектна връвчицата, да се изпробва здравината и предварително. Досега не съм имала случай някоя да ми остане в ръцете.

2. Вярно е, че за девствени момичета се препоръчват тампони от най-малкия размер, но да не забравяме, че всъщност размерите на тампоните са предвидени не според това дали е или не е девствена жената, а според това колко обилна е менструацията. Така че никаква работа няма да свърши мини тампон, в случай, че кървиш по-силно. А и все пак, вариант е хименът да се скъса, колкото и да внимаваш. Така че, ако става дума за плаж и не толкова обилна менструация, моят съвет е да пробваш с ежедневни превръзки - сменяй по-честичко и не плувай :)

3. Използвала съм о.в., паломита и натурела - предпочитам копринените пред памучните, защото, макар и отдавна да водя полов живот, понякога памучните не ми се наместват добре и ми е некомфортно.