Споделена история от Здраве

Препоръчайте лечение против пъпки
Здравейте отново! Преди няколко дни бях пуснал темата "Врагове с бръсненето" (http://spodeli.net/5/story-110034.html). Тази е съвсем отделна, но пак са свързани. Нуждая се от някакъв крем/мазило/лосион, каквото и да е, стига да се отърва от тези пъпки. Лицето ми на нищо не прилича, цялото е в дребни малки пъпчици, на места имам и дооста големи, червенички, които си личат. Заради тях ограничих максимално излизането си навън, просто ме срам да се разхождам такъв. Това лято за мен се превърна в ПЪЛЕН кошмар. А и 15-ти септември наближава и просто не ми се мисли как ще се появя в този си вид. Нещата никак не са хубави. Не искам пак да обикалям по лекари и за този проблем, не ми стигат останалите, за които ходя целогодишно почти.
Акне аут ми помагаше и вършеше страхотна работа, почти се бях изчистил и почнаха проблемите с алергията, която не знам откъде се взе. Търся нещо, което да действа бързо, точно както беше с лосиона. Вярно, някои от вас ми препоръчаха крем Здраве, опитвал съм, но при него процеса е много тромав. А и честно казано не мисля, че той ще ми помогне без да спра да се бръсна, защото дефакто аз ги предизвиквам пъпките. За да ги изчистя, трябва да брадясам, така ще спра да си дразня кожата всекидневно и всичко ще е ОК, но не мога така.
Имам съученици и приятели, които не знам как го правят, но имат гладка като бебешко дупе кожа дори и като се бръснат. А аз.. Пъпка до пъпка съм ги наредил.

Тази тема е конкретно и само относно лечението и постоянното премахване на пъпките, ако искате да споделите съвет към мен относно бръсненето, направете го в старата тема в този линк: http://spodeli.net/5/story-110034.html.

Благодаря предварително!

Коментари

1.   спри да се бръснеш с бръсначка и започни с машинка за подстригване, не е гладко но поне няма да имаш дълга брада, която също спомага за развитието на пъпки като задържа боклуци. Пробвай да се мажеш с ябълков оцет където имаш пъпки. Намажи се и остави така 5 минутки после се оплакни. Възможно е да ти помогне възможно е и да не ти помогне, всичко зависи от това какво точно ги предизвиква, а за да се разбере трябва сериозно изследване и задълбочен преглед, което много ме съмнява в бг да ти се случи

2.   Ако успееш да намериш бензоил пероксид, може да пробваш с него, цената е достъпна, страшно ефективен е, някои хора го свързват с рак на кожата, но няма научни доказателства за това.
Задължително обаче трябва да ползваш хидратиращ и слънцезащитен крем, тъй като кожата става чувствителна.

3.   Почистването на лицето в по-голямата част се прави "отвътре", а не отвън. Тоест не става само с мазила. Ще ти споделя някои варианти, които при мен действат и дано да ти помогне:

- Отвара от коприва - пие се на гладно преди хранене. Запарват се листа от коприва с вряла вода. Не е неприятна на вкус, но на обед в училище няма как да я носиш, но пък може само сутрин и вечер да я пиеш, аз така правех. Може да има диуретичен ефект.

- Сяра на прах - пиеш по една лъжичка пак на гладно 1-2 пъти на ден. По-ефикасно е от копривата, няма неприятен вкус, но е като стиропор и е малко гадно докато я глътнеш. Друг минус е, че леко мирише и има слабителен ефект, така че пробвай преди 15 септември, за да не те изненада с нещо неочаквано :)))

- Пълен стоп на млечните продукти (мляко, сирене, кашкавал, сладолед и всичко друго) - супер ефект, поне при мен. Действа 100%, но иска постоянство. Резултатите идват след по-дълъг период на "лишения". Аз лично трудно го спазвам, защото много обичам сирене и пия кафе с мляко, но ако за теб това не е проблем, този вариант е най-лесен.

Надявам се да имаш полза от моя опит. Ако откриеш и ти нещо друго по-ефикасно, ще се радвам да споделиш.

4.   С твоята бяла кожа.... не се притеснявай чисти лицето си главно с вода защото често пъпките се увеличават от пренатрупването с продукти. Също така и храненето има голямо отражение върху кожа такаче се храни здравословно и си направи тестове за алергии и използвай слънцезащитен крем ако много се притесняваш за 15 ти може да използваш декоративна козметика. И се познаваме.
PASTI

5.   https://www.youtube.com/watch?v=8iOB3yXVb4w
Това ще помогне.
PASTI