Споделена история от Здраве

Свалих 30 кг и ми спря цикъла!
Здравейте. Искам да си споделя проблема. Преди коло година реших да отслабна и свалих за около година 30 кг. и ми спря цикъла. Последно ми дойде през юли и вече оттам нататък не. Дали проблема е в това, че съм свалила толкова кг? Скоро ходих на гинеколог и ми казаха, че е от свалянето на кг и ми изписаха хапчета. Пих ги, но ньмаше резултат. Миналата седмица ги пих и сега чакам резултати, но не знам. Та въпросът ми е на някой случвало ли му се е такова нещо и как се е оправил след това. Моля пишете ми в коментарите. На 15 години съм.

Коментари

1.   Абе, момиче как си отслабнала толкова много. То от тебе какво е останало. Внимавай да не докараш някоя гадна болест : [ А за цикъла - не знам, може би трябва малко време да подяйства, но щом си ходила на лекар, мисля, че няма проблем.

П.П. Ама я сериозно кажи-как отслабна!? Щото и аз имам 3-4 кила?

2.   Правилно са ти казали, че има връзка със свалянето на кг. Много са и е станало за много кратък период от време предполагам. Организмът ти е като в шок и му се реорганизират всички процеси. А и щом си на 15 сега той има нужда от всичко, най-малко от стрес предизвикан от лишения. Правилно е че си отишла при лекар, щом не са помогнали отиди пак, но трябва да знаеш че това което си направила е много опасно за теб самата. Не само за цикъла, а целия ти организъм. Аз съм на 27г. и разбира се че съм била и аз някога на 15г., но те съветвам сега като си ги свалила, не прави това повече, опитвай се повече да се движиш за да поддържаш кг, в никакъв случай ако пак върнеш част от тях не повтаряй тази опасна диета. Сигурна съм, че си много хубава, а си и толкова млада:) много е важно да си здрава, най-важното е това! Представи си че се беше разболяла, тогава това дали имаш повече кг или не щеше да ти е най-малкото притеснение. Не казвам тези неща за да се плашиш, просто да осъзнаеш че на твоята възраст се развиваш и затова може да качиш повече, постепенно ще се свалят, но пази здравето си. Обичай тялото си, себе си, пази се и не прави такива опасни експерименти повече. Успех и горе главата:)

3.   Не е трябвало така да правиш.Предполагам,че рязко си ги свалила и за кратко време,нали?Аз бях на същото дередже като теб,само че моите бяха около 9кг (нямам кантар и не знам колко са точно).И на мен ми беше спрял точно заради тях.Предписаха ми лекарства по схема,които пих около 5 месеца и след това се стабилизира(да чукам на дърво,засега всичко е наред).Въпросът е,че трябва да качиш няколко кг,защото иначе няма стане.За всеки си е индивидуално.
И не ми казвай,че не искаш пак да надебеляваш,защото не ти говоря за такова нещо.А пък помисли и за последствията- липсата на цикъл води до безплодие,т.е. няма да можеш да имаш деца.Но това е твой избор.И аз бях на 15 год,когато отслабнах така.Сега съм на 16,не че е огромна разликата.
Здравето ти е най-важно.Пази го! :)

4.   Ами ядох много малко активии,ябълки,яйца,портокали,млека , а хапчетата които пих бяха оргаметрил.

5.   Аз вече от около 5 месеца не пазя диета ям и солети и бейкролс и други подони , но още не ми е дошло.

6.   И забравих да спомена , че бях около 84 кг

7.   За колко време отслабна? Това си е направо саморазбиване на здравето. Ти нямаш ли родители? Те не виждат ли на 15 г. дъщеря им какви експерименти със себе си и здравето си прави? Как може да постъпиш толкова безотговорно със себе си? Знаеш ли какви заболявания можеш да си навлечеш? Безплодието би могло да е на- малкит проблем. Чувала ли си за анорексия? Нарушен метаболизъм? И лекарят и той ли нищо не ти каза? Не ме разбирай погрешно. Знам какво е да нямаш самочувствие заради външният си вид и нищо да не ти става, а каквото успее да ти стане, да ти стои ужасно грозно. Аз самата цял живот все отслабвам. И аз преди 3 г. свалих 25 кг. , но вече бях на 33 и имах 2 деца. Друго си е- нали?

8.   Момиче, не е нормално да отслабнеш с 30кг. и определено това е повлияло на цикала ти. Не си споменала колко кг си сега, но попринцип не е нормално да си под 45кг.

9.   А може ли да кажеш колко си вискока, колко килограма беше и колко си сега?

11.   =]] Извинявай за въпроса, ноо като спазваше диетите и там другите зазни... Правеше ли накакви физически упражнения или нещо подобно ??? *.*

13.   Е как на твоята възраст ще свалиш 30 кг??????????? Аз не мога 1 да сваля. Определено цикълът ти не ти идва от сваленото тегло. Яж повече здравословни храни и гледай да качиш някое килце и нещата ще се нормализират.

14.   Вече ми дойде цикъла преди 1 седмица.Ами аз сега съм около 54-55 кг.Не съм много слаба.С нормални кг съм.Просто преди бях много дебела.И физически упражнения правех като скачане на въже,бягане,игри на вън и така , но на фитнес не съм ходила.

15.   БРАВО НА ТЕБ!!! Навреме си свалила, но ще ти е страшно трудно и цял живот ще трябва да внимаваш, защото при детското затлъстяване си направила голям брой мастни клетки - сега си им намалила обема, но броят им е голям и просто ще ти е по-трудно от другите.
При затлъстяването, придобито като възрастен, клетките обикновено само са се увеличили - свалят си хората и хотово.
Иначе на твоята възраст си има колебания в мензиса. Под 45 кг. ти спира и под 15 БМИ не може да забременееш. За жените е нормално да имат голям процент мазнини.
Не се вманиячавай, внимавай да не хванеш анорексия!!!
Хера

17.   Аз искам да те поздравя за отличните резултати, които си постигнала безспорно с много воля и желание. Аз също бях 84 кг. и знам как се чувства човек с такова тяло. В момента съм 60 и определено самочувствието ми е друго и се чувствам много по- добре. Така че - браво на теб за това, което си постигнала. Знам, че никак не е лесно! И успех в задържането на килограмите, защото това е много по- трудно, отколкото свалянето.

18.   еиии тука всеки е компетентен, и дава акъл, и който разбрал и който не е, и който прочел и тия дето не са дочели пак. ами момичето е свалило 30кг. но за 1година не за месец, това 6те рече, че не е сваляла повече от 2, 3 кг за месец. което е нормално и постепено сваляне. също е написала, че е била 84кг, което никак е е малко за 15 годишна, и наистина е имала нуждасега е 54, 55, надявам се да ги задържиш мила. и да, не ти идва, защото си пазила диета, но никой не е застрахован от това и доколкото разбрах ти е дошло вече, такаче успех. поздравявам те за силната воля.

19.   Здравей, темата е пусната доста отдавна, така че се надявам проблемът ти вече да е решен и всичко да е ок. Аз някога правих диета при която свалих 14кг за 4 месеца, и това определено повлия на цикъла ми също. Мисля че за месец-два прескочи, при положение че е много редовен. Така че определено свалянето на тегло влияе, а и особено на твоята възраст, когато хормоните кипят. Стискам палци всичко да е наред, и внимавай със свалянето на килограми. А ако те интересува информация за здравословно хранене и тренировки, можеш да видиш това - www. otslabvam. com - аз намерих доста полезна информация там!

20.   Здрвей мацка :) Виждам че темата е стара, но се пак.. :))
1. поздрав;ения за резултатите, аз от както се помня съм на диета и се си стоя дебела :(
Надявам се да си добре, а за цикала и на мен понякога ми закасняваше или дори не идваше някой месец когато бях на диета. А можеш ли да ми кажеш как ги свали и дали ги задържа, защтото аз съм горе-долу на твоето дередже :(

21.   Ако си под 40кг е напълно възможно.. или от стреса на организма е.. :)

22.   Здравей и аз пазих диета свалих окило 10 килограма и последно ми доиде на 4 юли и още не ми е дошло може ли да те питам какви хапчета си пила?

24.   Здравейте искам да попитам дали е опасно че още нямам цикъл защото съм на 15 висока съм 145 и съм 28 кг моля ви за съвет какво да направя

25.   Съвсем нормално, когато свалиш толкова много кг, особено ако си ги свалила с глад и за кратко време това е страхотен шок за организма ти и съответно тялото ти "се подсигурява", че няма да забременееш в този "неблагоприятен" период. Защото тялото ти няма как да "знае", че умишлено не ядеш, то само отчита, че гладуваш и ти липсват важни витамини и микроелементи, които биха ти гарантирали безпроблемна бременност. За щастие не е необратимо. Познавам доста жени, които в тийнеджърските си години имаха такъв проблем, а сега си имат деца и редовен цикъл. Най-добре е, обаче да слушаш лекаря си, да пиеш лекарствата и да не прекаляваш със строгите диети и ще се оправиш бързо.

26.   Преди 4 год получих бъбречна криза и се наложи да започна постоянна диализа. Бях 45 г ( нормално за нов ръст ) бях си добре не бях пълна не бях и слаба но след като започнах терапията отслабнах за една седмица близо 8 - 7кг защото този апарат изсмуква тегло ( само на една процедура 4 кг ) нямах апетит заради този лик който се случваше... И менструацията ми спря рязко цели 6 месеца ми липсваше.... не знаех какво става и защо. Моята майка грам не се позаинтересуваш да отидем на гинеколог.. имала съм кисти със сигурност... Ненормаланра ми майка си помисли че съм бременна без дори да съм имала интимен контакт с никого! Притеснявах се... На седмия месец се опита да текне нещо... накрая се престраших да попитам сестрите от клиниката и ми обясниха че е от рязкото намаляване на теглото... А ако и рязкосе напълнее и имаш доста излишни кг се получава същото... Чак година по късно се ъсоийойг психически свикнах със състоянието си и се птимирих! Започнах да се храня наддадох 3-4 кг ( не мога да си върна моите 45 кг но... ) При такава процедура е изключително трудно а е повечето случаи не възможно... Но сефа съм добре! Даже този месец ме изненада с 6 дни както си и беше е началото!
Така че мили дами много е важно спокойствието начина на хранене! От това зависи и оинтовс може да се разбере дали е здрава една жена! По редовния месечен период!
Жена на 25