Споделена история от Здраве

Линфен възел
Здравей те!Моля за съвет...От около месец напипвам под челюстта от дясната страна топче,което може да напипаш само в определено положение на главата,ако я наклониш нагоре или на страни като чели изчезва...няма го...Не ме боли изобщо,което ме притеснява!Четох доста в Интернет и се наплаших много!Ако някой е имал подобен проблем моля да ме посъветва или да ме успокои!

Коментари

1.   Ами, за да се успокоиш, отиди на лекар. Колко е голямо топчето - меко, твърдо???? . Ако боледуваш по-често - ангини, сливици и т. н, нормално е да се образуват подобни "възелчета ", топчета. Но може да е и от други неща - за това лекар
не чети в нета, ще си сложиш поне 100 диагнози

2.   Бъди спокойна не чети нищо в интеренет, щото така ще се наплашиш още повече щом не те боли значи не е нищо сериозно. И една моя приятелка имаше нещо като топче ли незнам поне, тя така го описваше но във времето изчезна но тя се беше побъркала от страх!

3.   Аз имах възпаление на лимфните възли. Беше от дясната страна. Подутината започваше под ухото и стигаше малко под долната част на челюста. Болеше щом дъвча или си отворям устата. НО при мен отокът и силната болка се появи за 1 2 дни и беше ужасно. Беше за 3-4 дни, но една вечер го усещах как пулсира. Много се изплаших(аз съм си страхлива). Но се оправих. Аз не съм лекар, но не мисля че е възпален лимфен възел. НО пак казвам аз не съм лекар и най доброто решение би било да отидеш на лекар. Това според мен е най доброто решение.
Надявам се да се оправиш!!!

5.   Това е лимфно възелче, не се притеснявай и най-важното не се рови да четеш из интернет. Аз си напипвам моите на много места- до ухото, слабините, на врата, под мишницата...пък съм си жива и здрава вече толкова години. На времето бях ходила дори на хематолог, той ме успокои, бях се наплашила като теб. Ако все пак тревогата ти е голяма върви да ти направят изследвания и ще видиш че е наред всичко! Да се притесняваш и страхуваш не е срамно, много хора имат някаква хипохондрия. Важното е да не се побъркваш и да си мислиш страшни работи.

6.   На колко си години? Какво стана с теб?

7.   На 22 съм! По скоро е твърдо и е може би на половината на орех... не боледувам често и аз все се надявам да изчезне, но вече стои месец и нещо... Благодаря на всички!

8.   За да имаш ходжкин възлите трябва да са болезнени и подути, но за всеки случай се изследвай.

9.   Днес ходих на хирург. Каза ми, че не е линфен възел най вероятно е от зъб, нищо, че нямам болки! Много благодаря на всички за отделеното време и съветите ви!