Споделена история от Здраве

Как да отстраня акнето?!
Тоя проблем е познат на почти всеки тинейджър - акне.
И точно тоя проблем ми отне вече няколко момичета. Моля ако знаете начин по който да го отстраня ми кажете пробвах различни кремове,лосиони и т.н. но нищо не помогна!!!

Благодаря предварително!

Коментари

1.   Пробвай да си миеш лицето със солена вода

2.   :)))) Мило момче, посети дерматолог, явно кожата ти е чувствителна и мазна, затова имаш и акне. Акнето е нормално явление, но вземи направление от личния си лекар и посети дерматолог. Лекарят ще ти назначи лечение и в най - лошия случай до месец ще забравиш за проблема, а в най - добрия до 2 седмици :))))
Успех!

Студентка по медицина

3.   Слушай сега махни ги тея лосиони спри да ядеш сладки работи и по точно шоколад и мазнени работи също забрави и за 1 месец ще се оправиш

4.   Не слушай номер 1. в никакъв случай! Абе, акълията, на рана сол слага ли се? Слушай номер 3. и иди на лекар, ако е сериозно. Чула съм хубави отзиви от лептен, но пък на някой не им понася и става по-зле. Успех.

5.   Моят син също има проблеми с акнето. Но купихме билки от коплекс 'етъра' там има билкосъбирачница. Има също и мазила, но аз ще ти препоръчам билките. Може да се поръчат и по телефона. Поинтересувай се и няма да съжаляваш. Успех ти желая.

6.   За да се преборите с акнето са необходими няколко неща:
1. Да поддържате кожата си чиста. Вечер задължително почистване с хладка вода и измиваща емулсия - има богат избор/ добро действие има крема за бръснене защото е с неутрално РН.

2. Ако кожата Ви е мазна - необходимо е използването на подходящ лосион и подходящ крем за типа кожа.

3. Не е желателно да дразните проблемните зони. Пъпките не се пипат, освен ако имат гноен връх. Тогава внимателно се отстранява гнойта и се третира повърхността с антисептичен крем или нещо подходящо- съдържащо антибиотик.

4. Отстранете от менюто си всичко що е мазно и сладко. Това е правило! Никакви сметани, никакви шоколади, никакви сланини и мазни колбаси, никакви захарни изделия.

Повече течности и витамини - включете бирена мая, витамин В комплекс с фолиева киселиа, включете някаква добавка с витамини и микроелементи- да съдържа задължително цинк, желязо, витамините А, С, Е /пр. бета каротин, герикапс, геритамин, допелхерц актив, вит. С - има богат избор на пазара и ако не можете да се ориентирате най-добре ще е да се консултирате с личния си лекар/.

Много добро действие имат синньо-зелените водорасли на Аква Сорс - водораслите АФА.
И не на последно място - ограничете цигарите! Успех!

7.   Момче на 16г.: Според мен "номер 6" или е луд/а, защото ако не е, тогава е за хапчета! Горкият/горката ~> ако той/тя тръгне да го прави това всеки ден ще се откаже още при първото мазане :D... а относно пича, незнам бате и аз съм така, ама се държа някак си, знам какво ти е!! Напълно те разбирам :( Аз немога да ти помогна, не съм лекар, а и не искам да се правя на философ ;)

8.   Здравей,
Аз съм момиче на 17.. имах същия проблем ..знам какво е.. :) и аз като теб съм пробвала много лосиони, кремове и т.н., но нищо не ми помогна.. преди около месец бях на кожен лекар.. изписа ми лекарства и сега почти ми минаха пъпките..... успех ;)

9.   И аз имам пъпки момиче сам на 12 имам пъпки от 10 годишна и се чудя кво да правя сега обаче ще ми купуват едн гел и тоник за почистване имам мн съвети винаги си мий лицето това е важно а и ще ми купят един коректор 2 лева е ама знам че е мн добър ако искаш го потърси в аптеките го продават и пази хигиена и аз имам папки но паза хигиена и не ям мн сладко или мазно и папките ми намаляват е това е от мен.

10.   И аз бях леш ... Но единствената възможност е .. да идеш на дерматолог .. ;) Перфектна работа свършва ;)

11.   Отиди на дерматолог (кожен лекар), той ще ти каже най-добре ще ти подейства за премахването на акнето. Аз съм момиче и също знам какво е, знам не е комфортно хем моето е само по челото, но отидох на кожен лекар преписа ми едно мазила,което в аптеката го проготвят и витамини. От няколко дена се мажа и пия тези хапчета и виждам,че има промяна. Така,че отивай. Успех!!!

12.   Да ти кажа ништо не помага, пъпките саме ще се махнат

13.   Здравей, аз съм момиче на 12 години! Преди 1 месец имах страшно много пъпки, но си купих лосиона Акне аут (струва около 11лв. ) и сега имам най-много 1-2 пъпки :)! Пробвай и ти няма да съжеляваш!

14.   Коментар номер 2. не мисля, че съветът ти за дерматолога е полезен.. Една моя роднина когато била на моята възръст ходила на дерматолог и наистина за 2-3 седмици пъпките и се махнали, но да я видите сега.. кожата и е толкова груба от толкова много тритиране.. Момичета и момчета не се притеснявайте от акнето! Аз съм на 15г, а имам акне от 12 годишна и приех мисълта, че от време на време ми излизат пъпчици :) Свиква се с мисълта - все пак е нещо нормално за един тийнейджър. Сама аз съм ползвала много кремове, лосиони и тнт.. ( на Avob, Oriflame, Garnier и много др. ) По-спокойно я карайте всички. Не се е умирало от акне нали знаете? :D Успех!

15.   Не знам дали ще ти помогне това, но аз ползвам крем здраве, крем авита и сребърна вода... хубаво е да ги редуваш... общо е около 5-6 лева.. ползвам на здраве леката формула, но ако искаш може да си закупиш и другата. Преди излизане си слагай крем и рака според мен ще ти се махнат. Както казват и на горе важна е и хигиената, а за сладкото не съм мн сигурна ;д е късмет :)

16.   Проблема не е в акнето.. хората които гледат външния вид на първо място - не са хора. Най - важно е как се чувстваш от вътре... САМОЧУВСТВИЕ!!! И аз имам акне ама не ми пука...

17.   Номер 16 е прав/а аз съм на 15 години и се притеснявах да ходя на плаж заради акнето имам по гърдите и по гърба. Баща ми казва че като е бил на моята възраст е имал повече пъпки от мен. Мисля да спра да ям сладки и мазни неща за около седмица да видя дали има ефект. Ако стане нещо ще пиша тук :)