Споделена история от Здраве

Дали съм бавноразвиващ се?
Всяка втора дума която изговоря я изговарям със грешка. Когато чета текс не мога да го усвоя или го усвоявам частично. Когато върша нещо го върша с несигурност!

Коментари

1.   По скоро си мързелив!

2.   нормален си, не се тревожи! Обаче си неграмотен, имаш груби правописни грешки

3.   Бъди по-внимателен и наблюдателен във всяко едно отношение! И вземи да прочетеш някоя друга книжка! :)

4.   Само това, че го осъзнаваш значи, че не си :) НО това не знчи да си седиш просто така, човек се учи постоянно. Бъди упорит, учи, чети на глас, говори си сам ако трябва. Успех

5.   Проблема с недолавянето на мисълта в нещо се дължи на факта,че си разсеян,мислиш за нещо странично,а несигорноста по-рано и аз я имах,лека е.."Просто нетрябва да ти пука"действай без да му мислиш много !!!! Успех!!!

6.   как не ви е срам да съдите детето!!!!
Имаш явно проблем, отиди на училищния психолог и му опиши всичко.
Свържи се с учители, за да ти помогнат, кажи на родителите си.
Може да не си бавно развиващ(а) се, а просто да нямаш капацитета на съучениците си - не всички са родени за професори!

7.   може да имаш "дислексия" или нещо подебно

8.   Определено имаш проблем с научаването на текст и четенето.Не си виновен,че схващаш по-бавно от другите.
Мисля,че трябва заедно с родителите ти да потърсите специализирана помощ.Родителите ти да говорят с твоите учители за проблема,за да не ти пишат двойки и да мислят,че си мързелив.Потърсете психолог.А ти се успокои-не всички са гений!

9.   Хора, мисля ме съм бавноразвиващ се или нещо подобно...
Винаги съм бил много добър ученик, искарвал съм отлични оценки, силата ми е в науките- Химия и Биология, но и в езиците не съм зле.
Уча в елитно училище. На пръв поглед всичко изглежда да ми е наред, но в последно време меко казано ЗАТЪПЯХ...
Не мога да изказвам мнение. Не мога да разказвам случка. И двете неща се дължат на факта, че когато започна да говоря за нещо по-дълго и мисълта ми спира внезапно и думите ми се гупят... Не мога да обяснявам и малко трудно разбирам когато някой друг ми обяснява...
Трудно водя разговор (най-трудно ми е да трябва да го продължа)...
Иначе изпитвам тревожност да общувам... и съм си супер тревожен по принцип... не винаги е било така... всъщност това стана откакто станах самотен... спрях да излизам... и се втренчих в тъпия ми телефон... но за общуването... мисля, че винаги съм имал леки проблеми

10.   Не си бавноразвиващ се а по-скоро страдаш от разстройство с дефицит на вниманието и хиперактивност. Препоръчвам консултация с детско-юношески психиатър.

11.   номер 9, направи си изследвания на кръвта. Започни да вземаш мултивитамини и микроелементи. Братовчед ми имаше сериозно умствено изоставане... оправи се когато започна да яде фъстъци. НЕ се шегувам и не е измислена история. Беше като аутист. И не е от възрастта, едно 6 годишно дете вече трябва да говори сравнително добре, а той на 6 не разбираше как се казва. Това се развива в село в края на 90-те и е важен детайл да разбереш как може тези хора да не са имали фъстъци толкова време.

15.   N 9 Може и да имаш право, при мен е абсолютно същият проблем, с разлика че аз разбирам на 30 г и вече съм направила непоправими грешки. Почвам да получавам приблясъци за случки и хора, които само са ми намеквали. Чудя се за ролкова години как никой не ми го каза в очите. Как може хората да са толкова жестоки, трябваше ли да се стига до там да се роди едно невинно детенце, което Бог знае дали ням да има същите проблеми.
Хора съмнявате ли се, информирайте се и внимавайте на кого се доверявате.

16.   Не е нужно някакво специално обяснение. Просто си по-глупав. Това не е някакъв голям проблем. Не може всички да са гении, както не може всички да са по два метра.