Споделена история от Здраве

Хашимото и забременяване
Жена на 27 години съм. Преди 8 месеца ми поставиха диагноза хашимото, хипофункция на щитовидната жлеза. Пия хапче и чак сега хормона влезна горе / долу в норма. Беше ми казано да помисля за дете в най - скоро време (два - три месеца), защото с напредването на болестта може да имам проблеми с цикъла и дори да не мога да забременея.
Това така ли е?
Има ли тук жени с това заболяване?
Как това ми се отразява на шанса за деца?
Благодаря предварително на отзовалите се.

Коментари

1.   Когато жената забременее, мозъка отделя специфични сигнали, които поправят повредените органи. За това човешкия оргнаизъм е уникален :) Много жени по света забременяват именно заради това. Ако искаш здраве, ДАВАЙ!

2.   Ами разбира се, проблем с хормоните, оттам проблем с цикъла, следователно не можеш да прецениш овулацията. Без овулация за какво бебе говорим? Давай, недай си Боже после да е късно.
Момиче 18г.

3.   Аз съм на твоята възраст, с хашимото. Откриха ми го, когато бях на 14. Цикълът ми е сравнително редовен, защото си пия тироксина. Ние нямаме чак толкова голям проблем със самото забременяване. Жени с нашето заболяване трудно задържат плода, често има риск от спонтанен аборт, но това не зависи толкова от възрастта, колкото от хормоналния баланс.

Alpha, ж. 26

4.   eндокринолозите си противоречат в коментарите.
единствено важно е за теб да се намери възможно най-добрия специалист. това не е сфера, където аматьорски мнения ще ти помогнат.
аз имам хашимото, вероятно степента е малка, не пия хапчета, и както виждаш при всеки е различно. практикувам медитация.
паниката уврежда допълнително.
фокусирай се върху това, какво искаш от живота, за да може мозъка ти да се организира към конкретните цели, и да ти достави нужните нива и вид на енергията.
и така, намери голям специалист.
може би Лозанов, или Протич, не се сещам имената на други.
Лозанов ми помогна да не взимам хормони, когато друг специалист почти ми ги беше продал вече.
потърси инфо за природни продукти, които съдържат

5.   Консултирай се със специалист както те съветваха по горе, наистина някой който да е добър за да не си даваш парите излишно, не знам много за такова заболяване но едва ли е толкова опасно за забременяването, не се отчайвай, упех. (ж. 27)