Споделена история от Здраве

Успокоителни
Здравейте,

Знам, че може би не му е тук мястото за подобен въпрос, но не мога да отида да говоря с джипито...

Какви отпускащи медикаменти взимате през нощта след тежък ден?
Нещо като успокоителни, и да може да се закупи без рецепта?

Мога да допълня, че съм в доста сериозна депресия от много време. Но вие не сте лекари за да съвместите нещата.

Моля просто да ми напишете за някакви отпускащи и успокояващи хапчета, ако знаете.

Благодаря!

Коментари

1.   Най-обикновените пия аз като съм имал тежък и натоварен ден. Мента, глог, валериан или валидол или си правя чай от билки (маточина, жълти кантарион или бял равнец) и много ме успокоява. Иначе, когато си имах приятелка нещата бяха много по-добре.
М 24

2.   Здравей, аз също имам депресия и съм проучвала доста за подобни хапчета. Уви, тези които действат наистина са със зелена рецепта и имат странични ефекти. Това, което можеш да пробваш е валериана или мента, глог и валериана. Ако имаш проблеми със заспиването, пробвай хапчетата sweet dreams или нещо подобно - за тях не е необходима рецепта, но на мен лично не ми действат особено много. Надявам се на теб да ти помогнат.

3.   Здравейте! Това, което се предлага без рецепта са различни препарати на билкова основа, включващи мента, глог, валериан, маточина, хмел, пасифлора, L-теанин и хормона на съня- мeлатонин. Такива препарати са :сладки сънища, дормиплант, неодорм, седанакс, седорелакс и др. При много хора обаче нямат достатъчно силен ефект. Затова опитай, преди да отидеш за рецепта. За лека форма на депресия се прилагат препарати на основата на жълт кантарион и 5-хидрокси триптофан, също deanxit.

4.   При депресия се предписват антидепресанти, рядко се дават успокоителни.

И щом имаш сили да пишеш в този сайт и да търсиш решение, значи не си в кой-знае каква депресия...
Започни да спортуваш, например тичай в парка 3-4 пъти седмично, прави си добре подсладена запарка от жълт кантарион, вземи си витамин Д3, цинк и магнезий, също така - мента, глог и валериан.
Води редовен сексуален живот, прекарвай повече време сред природата през почивните дни и така...
Всичко това ще ти помогне да се почувстваш по-добре.

Успех.

5.   Тези които са със обикновена рецепта лесно могат да бъдат намерени без рецепта - в много аптеки ги дават. Например деанксит и атаракс. Аз пък си имам едно тесте рецепти и си изписвам каквото искам.

6.   Ракия има. Ползвам след тежък ден. Работи по-добре от всяко хапче.

7.   Симпатил ти препоръчвам, на билкова основа са.

8.   Напусни тая скапана работа и си намери друга, а докато я намериш си обърни малко внимание.

9.   за заспиване вечер - мента глог валериана, има го в аптеките
също " СЛАДКИ СЪНИЩА" - комбинация от билки - има сироп, май скоро направиха и хапчета,
чайове - жълт кантарион, мащерка

а вече, ако не ти помагат - търси лекар
ПС - ДО НОМЕР 5 - > ДЕАНКСИТА е дневно хапче

10.   Деанксит е добро за леки депресии. На мен ми помага и на спането. Взимам го без рецепта.

11.   Като пишете за деанксита уточнете, че се взима само сутрин и евентуално на обяд още една таблетка, вечер не защото има обратният ефект. Лично моя препоръка е да не се тъпчеш с химии, просто промени живота си, чети книги, много чети това ще ти помогне изгледай в Ютуб клипове да самоусъвършенстване, успокоение, медитация... има много интересни неща, Луиз Хей. Маточината вечер е много полезна, както и можеш да прочетеш съветите на хомеопата д-р Михайлов за успокоение. Информирай се, търси причината за това състояние, не дълбай нещата, абстрахирай се от хората, които ти действат негативно, та дори и това да са най-близките ти. Всичко е в главите ни, в психиката.