Споделена история от Здраве

Болезнени спазми по време на цикъл
Здравейте, получавам спазми, когато съм в цикъл точно през 6 месеца от годината.. Болките са ужасни, съпроводени с изпотяване, но странното е че болките са на минути например имам болка 5 минути и след това няколко секунди не усещам абсолютно никаква болка.. После пак се повтаря същото докато накрая изчезнат напълно... Болките са ниско долу под пъпа, а не в корема.. Не мога да си обясня как е възможно точно през 6 месеца да се случва този болезнен цикъл.. Бях на гинеколог и ми каза, че е нормално, защото кръвта трябвало да избие или нещо такова ми обясни, но в конкретния случай на мен вече ми беше дошъл цикъла още предния ден... Прави ми цитонамазка и мисля, че бях 2 група. Изписа ми залаин, но не знам дали имаше ефект.. Изпадали ли сте в подобна ситуация? ж. 24

Коментари

1.   Здравей, аз имам същият проблем, но силните болки се появяват през месец. Болката е ужасна и ниско в корема. Започват леко, усилват се и болката държи около 3-5 мин., след това отпуска за около 5 секунди. И започва на ново така. Същите симптоми имам и аз потене, треперене, повръщане, дори и припадъци съм имала заради болката. Когато ходих на гинеколог ми казаха, че нямам нищо. Може би е нормално някои така да ги боли, може би е генетично заложено.. не зная. : )

2.   Бих ти предложила да пиеш " миг 400" защото аз имам подобен проблем, но при мен е всеки месец. Никое друго лекарство не ми помага, а съм пила още 3-4 вида.

3.   Бих ти предложила да пиеш " миг 400" защото аз имам подобен проблем, но при мен е всеки месец. Никое друго лекарство не ми помага, а съм пила още 3-4 вида.

4.   Не съм. Главно защото съм от мъжки пол.

5.   кафетин

6.   Получават се по-сериозни спазми. Това, което описваш, е контрахиране на матката. При мен също болките са много силни. Ще ти кажа какво помага при мен:
1. Аулин - 2 наведнъж (само един не ми действа)
2. Редовен спорт (ако спортувам в продължение на няколко седмици, следващите менструации са безболезнени)
3. Докато ме боли, лежа и се старая да не се свивам (естествено ти идва да се свиеш на кълбо, но тази поза не помага). Естествено, ако си на работа, нямаш възможност да лежиш, но ако си си вкъщи, хубаво е да изпиеш два аулина и да легнеш. Последния път не знам заспах ли, или припаднах, толкова силно ме боля, но легнах и след като се събудих, болката беше преминала.

При някои жени само силни обезболяващи помагат, просто генетична особеност. Поне добиваш представа какви са болките при раждане, моя приятелка със същия проблем каза, че при раждането контракциите, които имала, били същите като по време на менструация.

7.   От авторката- този болезнен цикъл се появи от 1 год, преди това изобщо не съм имала проблеми. Дори мога да кажа, че цикъла ми е много оскъден.. На ден използвам само 1 превръзка, но си нямам напредстава защо и каква е причината за новопоявилите се спазми. :(

8.   Към номер 1:

Болките ти са през месец, защото яйчниците, произвеждащи яйцеклетка, се редуват през месец.

9.   Към номер 1:

Болките ти са през месец, защото яйчниците, произвеждащи яйцеклетка, се редуват през месец.