Споделена история от Здраве

Постоянен световъртеж
Здравейте на всички!
Аз съм момиче на 14 години и от много години имам постоянен световъртеж. Всеки ден ми е лошо. Върти ми се свят, причернява ми, боли ме главата и незнам от какво. Малко ако постоя на слънце и веднага главата започва да ме цепи и да ми се върти свят. Ако съм седнала и като стана и веднага ми причернява и имам чувството че ще припадна. Малко да се залюлея и веднага започва да ми се вие свят. Някой имал ли е този проблем? Как го е решил? Не искам на лекар... страх ме е... много дори.... Помогнете ми ако знаете как.
Благодаря ви за вниманието и на редакторите че побликуваха темата ми!!!

Коментари

1.   Имаш високо кръвно налягане! Отивай не лекар, момче имам същия проблем като теб, но се лекувам!

2.   причини - хиляди
Така като чета, нещо кръвното да ти е ниско???
Пазиш ли диети, вода пиеш ли??? 2. - 2. 5 литра на ден. Тежест при дишане имаш ли??? Тежест в гърдите, сърцето - все симптоми на ниско кръвно.
А вече, ако не е ниско кръвно - ще трябва да потърсиш невролог, няма друг начин

4.   Номер 1 момиче съм
Номер 2 майка ми е с ниско кръвно възможно е. Пия вода в последно време не много но пак, диети не спазвам само внимавам по колко ям (да не св стига до преяждане) понякога я имам тази тежест но не винаги

5.   Аз съм точно като теб, когато ми е ниско кръвното. Има моменти в които ми пада рязко и дори губя представа къде се намирам. Сякаш като съм в легнало положение световъртежа ми се усилва, доста е неприятно. Направи си едни кръвни изследвания, няма нищо страшно в това и накарай близките ти да ти измерят кръвното.

6.   точния лекар е отоневролог който се занимава с световъртежите, намери такъв и си пусни кръвни изледвания при анемия съшо има виене на свят

7.   Здравей. Искам сестра на 15г. и тя е като теб. Постоянно й се вие свят. Кака ни й измери кръвното един ден и нейното й беше много ниско. Всеки ден или аз или кака й го мрим кръвното. По четери пъти на ден. Сутрин, обед, вечерта и като си легни. Редовно си го следи момичеПомоли някой от вашите да ти го измери