Споделена история от Здраве

Как да премахна космите?
Аз съм на 17 но вече ми омръзна от тези косми. Имам много голям проблем с космите. Пробвах какво ли не но нищо пак си е съшите. Не че имам много и немога да ги премахна а когато бръсна, с епилатор или с депилатор все ми става на всякъде пипки и ме болят. Знам че кожата ми е много чувствителна. моля ви кажете нещто с която да преодолея този проблем. Отговорете ми.

Коментари

1.   Космите са нещо естествено! Спри да хленчиш! Посъветвай се с дерматолог! Или отиди в една аптека и сподели за проблемът си - действай на сляпо. НО има медикаменти, към които може да имаш алергия. Затова посети лекар - специалист и нека той ти изпише крем за епилация!

2.   Аз също съм с много чувствителна кожа. След като ползваш епилатор намажи обезкосменото място обилно с крем или лосион за тяло за суха кожа. Ако ползваш депилатоар си купувай само такъв, който е специално за чувствителна кожа. Към тях продават и специален лосион за след това. Но за мен кола-маската при козметик е най-добрия вариант. Опитай.

3.   Да кола маска или епилатор и задължително след това лосион за успокояване на кожата. В никакъв случай депилатоар, защото стават рани. С времето като ти се поуспокоят хормоните, ще се нормализира и положението с космите и кожата. Търпение.

4.   Кола маска пич. Аз имам супер много по корема. Епилатора ми ебава майката, депилтоара е като бръскачка - (1 ден ефект) + тва мирише и в него има амоняк (урина...).
Отиди на кола маска във варна корем и гърги е 22 кинта. ефекта е че се появяват чак на третата седмица:-))))
но ако космите са ти ген... нищо не те оправя освен фото епилация па тя струва си ебало майката май... :-)))
затва - кола маска:-)

6.   Има специално ОЛИО за това рнещо като плажното имах сащият проблем и мога да ти кажа че помага :) Потарси го в аптекике УСПЕХ

7.   Най-добре е да отидеш при козметик това е най-доброто решение.

8.   Вероятно пиша доста късно по темата, но мога от личен опит да ти препоръчам лазерна епилация в Пикасо, наистина помага, но трябва постоънство, аз ходя вече 12 пъти, но ефекта е поразителен! Успех.

9.   Да но тези лазерни епилации са много скъпи.. аз имам същия проблем.. имам косми на всякъде а нямам мн пари да поддържам епилацията им ако някои знае решение ...

10.   Hяма решение срещу гадните косми освен лазерната епилация съвета ми е рабиоти малко и спести успеха ще е гарантиран 100%

11.   Здравейте, мога ли да попитам как да премахна космите върху бенката си. С пинсета, безопостно ли е?