Споделена история от Здраве

Нервност или здравословен проблем
Здравейте група. Ще започвам направо. Аз съм момче на 22 години (тепърва ще ги навърша), активно спортуващ (поне до момента), не пия, не пуша.
От няколко месеца (пролетта) усетих едни "прескачания", тупкания и някакви странни усещания около областта на сърцето. Това ме сдуха до известна степен. Мина и замина (уж).
После в началото на лятото отново се появиха и отидох при личния да си направя кардиограма. Там ме изпрати на кардиолог. При кардиоложката ми каза, че нямам проблем. Правиха ми само ЕКГ. Понатоварил съм се (психически). Аз работех като програмист т. е 8-10 часа монитор и бъхтене. Цяло лято нямаше нищо. Сега от няколко седмици насам пак започна нещо да ми става. Ходих отново при личния и исках направо направление. Дори си направих кардиограма-нищо не отчете. Бях при специалист - кардиограма, ехограф - всичко ОК ми казаха и че нямам проблем със сърцето.
Паралелно с това из интернет четох различна информация, за паник атаки, сърдечни проблеми и това колкото полезно, толкова и вредно май ми повлия.
Жената (кардиолог) ми изписа някакво успокоително - Неолексан и магнезий. И ми каза, че е на нервна почва. Предимно съм много нервен, на моменти забелязвам изключителна избухливост и раздразнителност. Сега вече 2-3 дни пия от хапчетата, но на моменти пак ми става така и колкото и да ми казват, че ми няма нищо. Аз си мисля, че нещо ми има. Сега се съмнявам и искам да направя пък Холтер ЕКГ (за 12 часа или 24). Изпадам в едни такива странни разсъждения.

Вие имали ли сте подобен тип проблеми?
Като се замисля, не вярвам да имам проблем, защото нито родители/баби/дядовци са имали сърдечни проблеми, мен да ме удари на 22, не знам....

Но когато ми стане така целият претръпвам. Усещам го като аритмия (или поне така си мисля). Получавам задух на моменти(недостиг на въздух и се прозявам, за да си взема въздух).

Страх ме е да тренирам усилено, макар, че кардиоложката ме посъветва повече спорт.
Като правя секс отново ме хваща страх.
Понякога ми става леко замайване. Обяснявам си го като ПА.
Но това с тези "прескачания" не знам... Кафето спрях. винаги съм пил по 1 кафе само, не повече.

Възможно ли е да е от пусти нерви и да избиват натам?
Дано сподели някой.

Поздрави!

Коментари

2.   Случва ми се от време на време да имам подобни усещания: прескачане, задух, нещо като аритмия. Преди няколко години бях на ехокардиограф (сърцето се вижда визуално от лекаря) и се установи лек пролапс, който обясни тези усещания. Това ще рече, че едната клапа е малко по-тънка от другата, но е малко вероятно да донесе негативни последици.
Затова моят съвет е, ако не си, иди на ехокардиограф. Ако там ти кажат, че няма нищо, спри да го мислиш. Нервите и напрежението могат да избият във ВСЯКАКВИ посоки... Част от ппоблема е, че се притесняваш от тези симптоми, съответно се тревожиш повече и те се засилват. Успокой се и ще видиш, че ще отшумят.
Стреми се също да се наспиваш, движи се повече, пий много вода, смей се повече и си живей живота. :)
Ж28