Споделена история от Здраве

До колко предпазват протовозачатъчните?
На 18 съм, започнах да пия Ясмин по предписание на гинеколога ми. Вече съм на втора опаковка, като пия хапчетата с точност в час и минута. След първата опаковка менструацията си ми дойде, вече съм на втора седмица от втора опаковка. С приятелят ми го правихме няколко пъти той свършваше в мен ( лекаря ми каза, че от втората опаковка вече ще съм защитена. ) Но приятелят ми след всяко свършване се притесняваше да не би да стане нещо. Вие какво мислите?
Между другото се разболях изписаха ми антибиотик, но не го пих, за да не отслабне действието на хапчетата.

Коментари

2.   Спокойно! Ако си ги пиеш както трябва (не пропускаш прием) защитата е 99%. Така, че не се тревожи за нищо. Шансът да забременееш при прием на хапчета е точно 0.

3.   Винаги може да има процент на незащитеност, пии си ги лощото е да не изпускаш.

4.   Лекарят ти се е заблудил. Не си защитена от втората опаковка, а още от първото хапче, ако си ги започнала от първия ден на цикъла си. Чети си внимателно листовката. А по въпроса ти, ако пиеш хапчетата правилно, шансът да стане нещо е почти нулев, това е най-надеждния метод за предпазване (ако не говорим за стерилизация). Образовай се и прави секс спокойно.

5.   Няма контрацепция, която да предпазва 100%. Използвай няколко години кондом допълнително или поне да не свършва в теб. Ако си на 25-26 с работа и изучена все ще родиш и изгледаш дори и нежелано бебче. Обаче на 18 е трудно и трябва да се внимава.

6.   Ти си пий хапчетата но по добре да не свършва в теб, според мен с право се притеснява.

7.   Здравей!

След като се преместих да живея и уча в чужбина забелязах огромната разлика в това колко са информирани младите хора. Тук почти всяко момиче си е на противозачатъчни кажи-речи от 16 годишна хем за стабилизация на цикъла, хем за спокойствие на родителите. Да, наистина след първата опаковка вече си предпазена и няма проблем да си го правите свободно с приятеля ти. Дори да забравиш едно не взимай две на следващия ден, няма проблем не е толкова стриктно.

8.   Здравей! Аз ги пия същите от година и половина. Доволна съм, досега не е имало проблем с комбинация на други хапчета. След като си смених гинеколога ми каза, че са много силни за момиче на моята възраст /21г./. Единственото ми оплакване от тях е, че имам суха вагина заради тях.