Споделена история от Здраве

Бременна на сватбата
Здравейте! Аз съм на 24 години и скоро ми предстои да се омъжвам. Подготовката за сватбата тече усилено, почти всичко е готово, но има нещо което ме притеснява. Всъщност мисля, че съм бременна. По принцип се радвам, но не знам дали няма да има проблем на сватбата. Тогава ще съм във втория месец, а ще трябва да играя хора. Не знам дали няма да е опасно за бебето? Обръщам се към момичетата, които са били в подобна ситуация! Как сте се чувствали тогава, гадеше ли ви се, изпитвахте ли някакъв дискомфорт? Знам, че при всеки е различно, но все пак ще съм ви благодарна, ако споделите как е било при вас!

Коментари

1.   Първо честито и радвай се, че си бременна и има сватба.
Иначе при всяка жена протича бременността различно - точно в първите месеци обаче може да ти е гадно. Не пий алкохол, кафе може , НЕ ПУШИ и не ходи на запушени места. Иначе хората и т.н. нищо не може да ти навредят, ако всичко при теб е нормално. Кажи на бащата, но не разгласявай до края на третия месец за бременността (например на сватбата), защото често се случва да се загуби детето в тези месеци - никой не знае защо, предполага се,че тялото на жената отхвърля болни и малформирани зародиши. Затова и не се разгласява ранна бременност, освен това всички ще кажат,че за това се жените, а в случая не е така.

Не забравяй - бременността НЕ Е БОЛЕСТ, а нормално състояние за жените, вслушвай се в сигналите на тялото си и не се подхлъзгвай по модата в момента да се ходи много по разни частни лекари и да се правят разни излишни и скъпи изследвания - във всеки кабинет рискуваш да пипнеш някаква болест, хигиената често не е добра, а и някои бактерии не се поддават на чистене с обикновени препарати , а там ходят всякакви жени.
Радвай се на бременността си, на любовта и сватбата!!!
На тази възраст си създадена за раждане и просто не виждам какви проблеми може да имаш!!!
Честито и горчиво, пиши как е минало всичко!
Хера

2.   Правото хоро не е натоварващо организма,ти ще усетиш кога да спреш с танцовите изяви!Празнувай,това е твоя най-хубав ден,а пък и ще имаш бебе...

3.   Аз бях бременна в четвъртия месец на сватбата си. И хоро играх, но не много. Просто се вслушвай в организма ти, той ще ти каже кое до къде можеш да си позволиш. Не се натоварвай.
Аз нямах абсолютно никакви проблеми с бременността, до последния месец препусках като катър и нищо ми нямаше, нито гадене, нито ми тежеше, нито нищо, но при всеки е различно.
Даже и до последния месец на бременността си водех и полов живот, като внимавахме, разбира се...

Така, че честито и успех в живота! :)

4.   Честито. И за сватбата и за бременноста.Аз бях в петия месец и всичко мина добре на този ден. При всяка жена бременноста протича индивидуално. Аз на първото дете започнах да повръщам и да се чувствам дискомфортно след третия месец, а на второто още от началото на втория.Много жени изобщо пък не минават по такъв път(повръщане).Успех и късмет

5.   90% от булките на свадбите си са бременни. Така, че няма страшмо.

6.   Не ви съветвам да се омъжите бременна. Защо не изчакате няколко месеца или една година след раждането на детето? Омъжих се година и половина след раждането на сина ми. Имах време да възстановия линията си, да носи рокля, която ми харесва, ям и пия това, което исках да купонясвам толкова дълго, колкото мога. Вярно е, че в България е на мода да се омъжиш бременна, но лично аз мисля, че това е старомодно. В днешно време, брака не е задължителен при създаване на семейство. Освен това има много средства за контрацепция, за да се избегне нежелана бременност...

7.   6 е права, абортирай, за да може да си слаба и да танцуваш на сватбата, пък после мислете за дете. Какво е това дете преди сватбата.

п.п. саркастичен съм, просто илюстрирам мислите на 6. Хората могат да се женят както и когато си искат, без значение в България дали е старомодно или не. Ако ще в деня на сватбата да ражда, какъв е проблема? Нали заради децата се прави целия ритуал!

9.   И моята майка е била бременна на нейната сватба - Омъжила се е за татко когато е била в началото на 4 месец бременна и беше гордост за всички

10.   Ако смяташ, че има какъвто и да било риск, просто махнете от сватбата хората. Както си го направите, така ще е - плюс това имаш повече от основателна причина.

11.   Разбира се, че не е проблем. Радвай се. Нямаш си на идея каква радост те чака. После ще му казваш, че е бил на сватбата ви. Толкова е хубаво да се омъжиш бременна. Всякаш всичко се нарежда, сватба, дете. Как може да се притесняваш за това? !?