Споделена история от Здраве

Два последователни аборта
здравейте на всички които ще прочетат моята история, а тя е следната омъжена съм и имам дете, известно време след като родих забременях, но обстоятелствата не ни позволяват други деца и направих аборт минават три месеца и пак забременявам и пак правя аборт и двата аборта са вакуум аборт, който бил наполовина аборт и щъдял матката от последния аборт няма и месец, и снощи много ме болеше корема страшно много на какво се дължи ако има някоя жена която е правила вакуум аборт нека да ми каже колко време я е болял корема, колко време след аборта и е вървяло

Коментари

1.   Абортът не е метод за контрацепция. За Бога, засрамете се. Големи хора, а правите глупости.
Като цяло обаче не знам кой ти е направил 2 аборта едно след друго. Отиди при ДРУГ лекар и се консултирай, но като цяло всеки знае, че абортите в крайна сметка водят до стерилитет, защото губиш способността си да задържаш. Ако продължаваш по същия начин, ще си способна да забременееш, но няма да си способна да задържаш и ще правиш спонтанни аборти при желание за второ дете. Това е основният и най-голям риск за жената от абортите и затова два последователни аборта не се правят и като цяло аборти гледа всяка отговорна жена да не прави и не само заради здравето си, но и заради моралната, хуманна страна на въпроса. Отделно е възможен сепсис, което води до смърт. Риска е като при раждане и операция - сепсис, тромбози, неспособност да износиш.
За вас явно аборите са нищо, но реално това не е така - става дума за човешки зародиш, за решение живот или смърт, за разчленяване в утробата на живот. Аборт се прави в много краен случай - при изнасилване да кажем, 1 път в живота, не през 3 месеца!
Абортът не е метод за контрацепция, а крайно решение за отчаяни жени и момичета. Такива като вас, които злоупотребявате с абортите не само си вредите на вас самите, но и в крайна сметка водите до промяна в законите и дори до забрана на абортите и за жените, които действително имат нужда - изнасилени, много млади момичета, жени с болни зародиши.
Няма такова нещо като „половин аборт“. Абортът си е аборт. Ти си взела решение да правиш аборти и ще си носиш последиците, включително бездетие, инфекции и така нататък. Най-добронамерено те съветвам да потърсиш ДРУГ лекар, защото често остават части от плацентата или от зародиша и могат да доведат до големи бели, инфекции, смърт дори
Отиди при ДРУГ лекар, за да ти каже второ мнение за работата на колегата си и за абортите като цяло.

2.   Защо не си се пазила?
Има противозачатъчни и презервативи!

Преди около 5 години ми правиха такъв аборт и нямах кръв след това. Болки имах, но бяха поносими и само за 2, 3 дни.
Свържи се с твоята лекарка и й сподели за проблемите.
Тук всяка може да ти каже по нещо, но ние нямакак да ти помогнем.

3.   Послушай номер 1, консултирай се с друг доктор. Когато имате съмнение за забременяване можеш да пиеш ескапеле, но не го прави често, веднъж годишно. Аз така често приемах едно хапче и то не беше ескапеле а някакво друго защото живеех в чужбина, дори ми се случвало два последователни месеца, предполагах че не е добре но не бях сигурна защото се срамувах да споделя какво съм направила, докторът като чу се хвана за главата. По нататък ще спестя подробностите, когато не искате дете не го правете докато не сте сигурни, като веднъж ти се е случило да направиш аборт, просто следващият път трябваше да се пазите!

6.   Купете си кондоми, бе. Ебало си е майката. Как ще ходиш да си убиваш децата през месец? Отделно, че е съсипващо за женското тяло.

7.   от авторката: душата ме боли че си убивам децата и сърцето също, думи нямам за да опиша как се чувствам, но проблемите ми в семейството ми не са за още едно дете и аз не съм искала да си махам децатата, но така ме е писано цял живот да ме боли. Доктора който ми направи и двата аборта е най-добрия и признат акушер гинеколог каза, че няма проблем, че са минали 3 месец от първия аборт и че този вид аборт е щъдящ матката и нямало проблем

8.   Правиш секретар и ако не забременее добре, ако забременее аборт. Това ли е начина? Спирала, антични бебе.... това което правиш е абсурдно и недопустимо.