Споделена история от Здраве

Неприятна миризма под мишниците
Имам следния проблем,.... няколко минути след като съм се изкъпал, почвам да усещам някаква много неприятна миризма на тялото и главно под мишниците !
Чудя се на какво се дължи това ? Не ми се струва нормално, след като съм се къпал 2-3часа да имам неприятна миризма... Възможно ли е причината да се крие в кожното заболяване, което имам или пък има влияние вида и качеството на храната, която конумирам ?
Ако някой има възможност да ми помогне със съвет, нека заповяда...! :(

Предварително благодаря за всички съвети и коментари !

Коментари

1.   Повишена потна секреция-просто отиди на лекар!Ползвай антиперспиранти,или ако не става с тях-прегледай се за хормонални нарушения.Понякога правят и операция на потните жлези.Успех!

2.   Купи си дезодорант бе готин

3.   от Автора: Лично мен не ме притеснява това, че се потя малко повечко от обикновено. Просто дори и малко да се изпотя и веднага се появява тази неприятна миризма ! Особено неприятно е усещането през летния сезон, защото тогава се потя изключително много и ако случайно съм на вън по задачи си нямате и на представа каква смрад настава ! :(( Дори когато ползвам специални дезодоранти против изпотяване, проблема не само, че не изчезва, а дори се задълбочава ! По принцип имам много сериозен дерматологичен проблем - себореен дерматит... Може би това заболяване оказва негативно въздействие върху бактериите включени в състава на отделяната от потните жлези течност, и причинява неприятната миризма...!
При сестра ми пък е напълно обратното, тя почти не се изпотява дори когато бяга на стадиона в най-горещото време ! Освен това и потта и не мирише изобщо !
Не знам защо при мен се е получило така... Давайте съвети, моля ви ! :((((

4.   Потта мирише, правилно пишеш, заради бактерии. Не е възможно веднага след душ да миришеш, ако си се изкъпал добре.
Съветвам те да обръснеш космите под мишницата, ако не си го направил.
Иначе, има спедиални дезодоранти в аптеките, пробвай тях.
Ако и това не помогне - пластичен хирург може да ти изгори потни жлези с лазер. Това е последното.
Ти сигурен ли си, че не си въобразяваш?
Нормално е всеки човек да си има миризма, да не си в някаква мания?

5.   от Автора: Не си въобразявам, номер 4 ! По принцип миризмата не се усеща чак толкова много, но кога се помириша след като съм вървял половин час например се усеща много гадна миризма на пот ! След като спра да се движа за известно време и веднага неприятната миризмата отшумява и остава само естествената ми миризма. Нямам обяснение за това.... Предполагам, че заради по обилното потене се засилва неприятният ефект ! Обаче и непосредствено след баня пак я има миризмата, но е по-слабичка и се усеща само когато се помирише мястото...! Това ме притеснява много, защото все още не съм правил секс и не знам как би реагирало едно момиче, ако надуши подобна миризма... За това се притеснявам да контактувам с момичетата. :(((

6.   ЛЕКАР ЕНДОКРИНОЛОГ!И отвара от дъбови кори-бани под мишниците с нея,и бебешка пудра след баня за подсушаване!

7.   Купи си от аптеката "Одорекс део" струва около 12 лв. Със сигурност ще подейства, казвам го от опит.
Жена 28г.

8.   Мерси много номер 7, ще го пробвам ! :) Знам, че при вас жените сетивата са двойно по-изострени, за това този проблем много ме притеснява. :(

9.   Първото и най-важно нещо което трябва да направиш е да спреш да мислиш за това. Когато правиш адреналина ти се покачва и автоматично започваш да произвеждаш повече пот, която мирише неприятно. Опитай се да избиеш този комплекс от главата си, предполагам част от него причинен от дерматита ти. И сега едно просто и изключително ефикасно средство. Сода за хляб... да тя прави чудеса. Започни да се миеш със сода за хляб и всичко ще се оправи!
Вари.

10.   Аз имам 2 колежки който винаги ухаят лошо и всички за това говорят. Но аз все се чудя дали са нечистоплътни или просто потта им е по силна. А имам друга колежка която при всяко къпане търка цялото си тяло със сода за хляб. Моят съвет е сега има всякаква козметика поинтересувай се коя е най добрата. Иначе ще бъдеш обект на обсъждане сред колеги.

11.   Лошата миризма на пот е сигнал за болест. Всички сме бъкани с болести. Незнам всичко е от храните и водата.

12.   лошата миризма на тялото или лош дъх е симптом за вътрешна болест обикновенно на жлезите, но и много други, това с дезедоранти лечебни го забравете, сигурно помага ако не се къпеш редовно но ако се изкъпеш и след 2 часа миришеш хапове.

13.   А дали автора не е в тийн възраст и хормоните му, да бошуват и затова да се е появил този проблем?
Има случай в който от 15 до 18 момчета се оплакват от точно това после отшумява, лекари казват че се дължи на хормонална основа.

14.   Здравей и аз имах същия проблем(аз съм момиче)потих се доста обилно докато случайно не попаднах на антиперсперантите е няма такова чудо уникални са около 10, 13лв са
3 вечери подред се пръскаш след това нямаш и капка пот и след това през 10 дена :)

15.   Здравей, аз те разбирам напълно, защото имам същия проблем. На 40 години съм, жена.. майка и се боря с това отдавна. Много съм чистоплътна, но още сутринта, като взема душ-веднага усещам онази неприятна миризма на пот. Веднага започвам да се мия, но скоро след това-миризмата се появява. Пробвала съм какво ли не, нищо не помага. Обличам блузата си и знам, че след 10 минути ще е напоена с тази много неориятна миризма. Ужасно е, защото хората сигурно си мислят, че съм нечистоплътна. :(Преди 3 години ми откриха заболяване на щитовидната жлеза, но ми предписсха хормони, следя си редовно ТСХ, но миризмата се появява винаги. Пробвай да се миеш със сода под мишниците, като, че ли по малки мирише. Аз си купих от един био магазин-планински кристал, който много спомогна да намали миризмата. Успех!

17.   Може пък това да помогне - хомеопатично е.
http://apteka.framar.bg/30001773/туя-окциденталис-15-сн

19.   Здравейте, когато си пера тениски, блузи, половери... въпреки препаратите те миришат! Какво да направя за я няма тази неприятна миризма-Моля, споделете