Споделена история от Здраве

Студенти зъболекари- малко известна алтернатива
Здравейте скъпи читатели!

Реших да напиша тази история, тъйкато смятам, че има прекалено малко информация и много от хората в София не са чували и съответно не могат да се възползват от възможността да подобрят оралното си здраве. Именно за това ще се опитам накратко да разкажа за тази алтернатива.
Мястото е Факултет по дентална медицина, гр София ( за тези, които не са от София, такива има и във Варна, Пловдив)
С какви оплаквания и кой може да се възползва от манипулациите? - всички от деца до пенсионери без значение дали сте здравно осигурени или не
За децата се извършват обстойни прегледи, профилактични дейности-силанти, флуоризация; лечение на кариесчета, пулпити и тн
За възрастни хора-всичко с малки изключения(не се поставят импланти) като се започне от кариеси, ендодонтско лечение, щифтове, коронки, мостове, протези, чистене на зъбен камък, вадене на зъби и тн.
Цените са символични и се водят като дарения към университета- един вид се поема част от материалите. ( Няколко примера: фотополимерна пломба е 8лв, частични протези 15лв, цели-20, вадене на зъб-5 лв. )

Работи се със съвременни материали.
Студентите, които работим сме от 4, 5 и 6 ти курс и задължително това става под ръководството на асистенти!
Моля не приемайте това като вид агитация. Мисля, че всеки има право на информация и сам да прецени за себе си. За един това може да е ненужно и дори дразнещо, но за друг може да е възможност да подобри здравето си и с по-малко финанси.

Ще бъда благодарна да се публикува и емайл, в който можете да пишете за допълнителни въпроси или ако искате да се свържете директно с мен или мой колега. Друг вариант е да дойдете на място и да попитате някой из коридорите. Със сигурност ще бъдете насочени.

Хубав ден!

Mодератор - не публикуваме лични контактни данни, но в случая може да публикувате страници, адреси, телефони, където пациенти могат да се възползват от тази услуга.

Коментари

1.   Чудесно е, че учиш толкова хубава специалност, но ако ви трябват „опитни зайчета“, защо не излезнете малко на улицата и не направите лична реклама с флайери - не заради самите флайери, а да ви видят хората. Може дори да сложите един стол в някой МОЛ или пешеходната зона и да правите безплатни прегледи и да каните хората при себе си
Защо го препоръчвам това - защото иначе при вас ще идват винаги само социално слаби хора с едни и същи проблеми, а и най-важното не можете да научите от тях - как да се държите с клиентите си и може би ще ви липсват по-разнообразни проблеми.
И още - защо не информирате студентите от другите специалности. Като студентка нямах много пари примерно, но сега никога не бих отишла да се упражняват на мен студенти с или без асистент. Това си е майсторлък все пак, иска си упражнение, но студентите не подбират много-много.
Отделно не знам до колко имате разни проекти или печелите точки при самоинициатива, но в училищата можете да направите някаква акция и така нататък
Ти по принцип си на добър път, поне горе-долу някаква „реклама“ направи и като завършите хора като теб имат после и пациенти (клиенти). Не стига в днешно време човек да е добър, трябва да се продаваш добре

2.   Протезата е 20лв!? Сами ли я изработвате? Аз знам, че само здравни осигурени пенсионери могат да ходят там за лечение.