Споделена история от Здраве

Става ми лошо вече много често
Здравейте, мили хора.
Имам въпрос и не знам какво да правя вече. Попринцип от малка ми става лошо в автобус и кола. Но напоследък става по-зле.
Не знам дали става нещо с кръвното ми (то е ниско, 80/60, но съм много слаба, и каквото и да правя не вдигам повече от 42 кг при 1. 56м). Преди често ме болеше глава, сега пък имам много здравословни проблеми свързани с половата система. Изписаха ми противозачатъчни, освен зацапване, по-често огладняване, други оплаквания нямам от тях. Сега дори като огладнея и ако не ям веднага ми става много лошо, замаяно. Преди една седмица дори повръщах 2 дена. Напоследък и в тролея ми става зле, изведнъж ми става едно отпаднало, главата боли, на стомаха ми става лошо и се принуждавам да сляза на друга спирка и ходя пеша. Преди съм повръщала като се возя в автобус и кола, но това беше като бях малка. Преди няколко седмици повърнах точно като пристигнахме. А пък от въртележки, сърфове, виенски колела и т. н. по панаирите не ми става лошо.
Не знам дали има връзка, но мисля, че имам проблеми с вестибуларния апарат - когато ходя и например се обърна назад да видя дали идва кола и в момента, в който се обърна напред залитам.
Не знам и какво да обяснявам на лекаря ако трябва да ходя, на мен ми писна да ходя всеки месец по няколко пъти на лекар, все нещо ми има.. Моля ви, ако знаете нещо по въпроса, да ми помогнете.
Моля модераторите да публикуват историята ми, защото тук съм публикувала много истории свързани със здравословни проблеми, а така и не биват одобрявани!

Коментари

1.   Освен, че 80/60 е много ниско кръвно налягане границите ти са много близки само 20 мм. живачен стълб.
Трябват сериозни прегледи и от кардиолог.
Успех

3.   Пробвай поне 2 седмици да ядеш здравословна и разнообразна храна, ама толкова, колкото ти се яде. Ако нямаш никакво подобрение - върви на лекар.

4.   Аз съм на 27 години и тежа около 44, 45 кг а съм и по висока. Забелязала съм че когато съм във стресов период не мога да кача и дори свалям. Но иначе предполагам си качвам доста по безпроблемно. И аз съм с ниско кръвно и трябва да пия повече кола, кафе и да ям сладко, случвало ми се веднъж, два пъти да ми прилошее от това, смисъл рядко. Ама да ти прилошава от автобусът и въртелешки може да има нещо общо със вестибуларния апарат. Според мен може проблемите ти да идват от противозачатъчните, ако тези не ти действат добре да ти изпишат други, ниското кръвно няма общо със половата система или килограмите. А за какво точно ти изписват тези противозачатъчни?

5.   авторката
Ясмина е за яйчниците, десния е много злв, кистозен, беше и възпален с маточната тръба, абееее, да Ви кажа няма ден, който да не ми има нещо и да съм здрава.
И това много ми се отразява, буквално всяка седмица почти съм по лекари и то за сериозни неща. Например днес разбрах, че съм имала възпалени лимфни възли (не помня как се казваше възпалението).
И да, може стреса да има влияние, не знам. Старая седа ям по няколко пъти на ден, каквото ми се прииска, никога не се ограничавам. Майка ми казва, че има прпбшвми с вестибуларния апарат, но нещата, които тя ми описва са различни, например ако има някой около нея да прави резки движения и т. н. и й ставало лошо. А при мен това го няма.
За сега ги спрях, защото ми предстоят хормонални изследвания. Общо ги пих два месеца. Не знам дали е от тях, но честно казано не ми се обикаля всеки ден по доктори, пък личния вече не иска да ми дава направления...

6.   Явно ти е омръзнало да ходиш на лекар, но мисля, че трябва да идеш в този случай.
Друг съвет, който мога да ти дам е да започнеш тренировки, свързани с натрупване на мускулна маса и здравословна диета за напълняване. Може би така ще успееш да вдигнеш малко килограмите. Моя приятелка беше мега слаба и с тренировки успя да "напълнее" малко на мускули, а те тежат повече. :)
Успех

7.   Това са единствените противозачатъчни който и аз съм пила но преди години, за нещо отностно цикалът, аз ги приемах само един месец и ги спрях, оправих се бързо. Нямала съм странични ефекти докато ги пиех може би само тези че се напълнява от тях, по скоро при мен беше във областта на гърдите. Отделно по принцип един два дена докато ми дойде винаги получавам там напрежение и подуване, слаби болки в стомаха но всичко отшумява. На теб може да ти действат негативно, добре че си ги спряла за малко, както казах ако трябва отиди да ти изпишат други след като ти минат изследванията. Нямаш друг вариянт освен да ходиш по доктори, тук трудно някой може да ти помогне, успех.