Споделена история от Здраве

Колко е нормалната телесна маса според възрастта
Мисля че това ше бъде една интересна тема за всички. Аз съм на 14 години и тежа 86-87кг и съм висок 1,84 . Колко е нормалната телесна маса за мен?

<< Предишна Следваща >>

Коментари

1.   Според таблица, който гледах ИТМ за момчета на 14 е добре да е някъде между 16- 25. ИТМ ти е 25.4- 25.7, значи би трябвало да си горе-долу в нормата...

2.   По мое мнение за годините ти и твоя ръст около 60 кг МАКСИМУМ.

3.   Не слушай 2., а отиди на лекар - телесната маса или БМИ (Body Mass Index) се изчислява доста сложно, има и % на мазнините в тялото, които са различни при мъже и жени.
Едно е да тежиш 100 кила мускули, друго 100 кл. маз - мускулите тежат много. Ако тренираш, съвсем естествено е да тежиш толкова. Ти си и висок човек и в момента си добре кг спрямо височина.

Все пак отиди на лекар, на фитнес-инструктор , за да те измерят и ти кажат как си и какво трябва да промениш

4.   Номер 2 моля ти се незабавно да се гръмнеш, защото се ужасявам като чета такива...меко казано глупости. Ти знаеш ли 60 кг максимално тегло на тоя ръст как ще изглежда...не вейка ами не знам.
До автора: не годините са важни, а ръста и теглото и отчасти пола. Идеалното тегло за такъв ръст е 82 кг. за момче и 73 за момиче. Тази оценка е чисто субективна. И не вярвайте на всичко, което пише в интернет по отношение на индекса на телесната маса. Има си формула за изчисляване с коефициенти.
Егати...

5.   Не се вманиачавай на тема тегло. Със сигурност 60 ще са абсурдно малко за момче над 1.80. Според мен трябва да си около 80 кг :)

6.   Четох,че да определиш дали си в норма от височината извади "100" и готово!!!

7.   До колкото знам при мъжете теглото се излислява ръста в см минус 100, а ако е спортист (лека атлетика) минус 105/110, при жените е ръста минус 110, а ако е спориска(лека атлетика) минус 115/120.
Ти си 1.84, значи би трябвало да тежиш 84кг.

8.   От автора: Ходих на диетолог преди да пиша темата и %мазнини в тялото ми бяха 31% сега след като минах на една по специална диета станаха 15% за седмица и половина :)) Но килограмите ми личат ! Лекаря ми каза че мога да отслабна макс до 70кг!
Номер 2 може да се гръмнеш пич :D

9.   ами при мъжете не знам как е .Аз съм момиче на 13 години ,висока съм 150 и тежа 40 кг,ама напоследък дънките ми падат и може и да съм по-малко

10.   Как се намалят мазинините с 15% за една седмица не знам. Както и да е - съветвам те да наблегнеш на белтъчините - немазно месо например, по-малко въглехидрати, СПРИ белия хляб и сега е моментът да почнеш да тренираш. Много плодове и зеленчуци, домашно готвено , НИКАКЪВ ФАСТФУУД И безалкохолни със захар. Пий в заведения вода, ще свикнеш.
Братовчедите ми с трениране не само направиха стегнати тела, но и си намериха готина компания. Само не взимай боклуци от фитнес студиото, дори шейкове , защото не знаеш какво е вътре, а хормоните могат да те направят импотентен.Тренирай си ти, дори само веднъж в седмицата и пак ще имаш супер стегнато тяло.
Диети не ти трябват - добре си си на килограми, само трябва да се стегнеш.
Не се чуди, ако в началото почнеш да тежиш повече - мускулите тежат много, но имат малка маса и изглеждаш слаб.(нали това искаш, не да сваляш кила и да приличаш на пиле). Освен това като имаш вече мускули може да ядеш каквото си искаш, защото те си изразходват калории, докато мазта не.
Жените не обичат слаби мъже, даже предпочитат дебели пред слаби пилета, но най-обичат стегнати (не мускулести) спортни типове, а ти на тази възраст имаш и времето и здравето да тренираш.
Успех И НЕ ОТСЛАБВАЙ НА КИЛОГРАМИ!!!!

11.   От Автора:
Номер 10 докато пазех диетата ходих на фитнес да бягам и да карам колело, а проблема е че даже немога да направя 1 набиранка , правя по 5 лицеви опори и ме срам пред дружките ми :( Явно съм слаб в ръцете ли ?

12.   от 10.
Изчислих ти БМИ-то - 26, това е било леко затлъстяване, под 25 обаче е нормалното тегло.(значи си на границата, което си е супер)
БМИ се изчислява като разделиш теглото си на квадрата на височината, аз разделих 87 кг. на квадрата на 1,84.
Ти растеш и е важно не да пазиш диети, а просто като си се храниш здравословно (без цигари, без алкохол, без мазно, без захар и безалкохолни,без фастфуд в училище, имай в теб винаги ябълки - така изкарах университета, много са лесни за пренасяне, може да даваш и на момичетата, те веднага ще си пойскат!!!), като си спотруваш нормално , всичко ще си дойде на мястото...
Поръчках се с числата, за да имаш БМИ 25 (нормално тегло), трябва да тежиш 82 кг. Пак обаче ти казвам, че тялото ти сега расте и не може и НЕ БИВА да правиш диети, защото може и да не се извисочиш повече, а аз виждам потенциал от теб да стане един много висок и привлекателен мъж и грозното патенце да се превърне в хубав лебед. Само не се комплексирай, ако другите в училище ти се подиграват и т.н. И ръцете яе заякнат, споко, всичко с времето си!
Другите момчета пък са пък ниски и дребни като тапички и повечето от тях може да мечтаят дори за сегашната ти височина. Ти ще си отслабнеш и ще се стегниш, ама да ги видим тях, дали ще станат високи! Ще пуснат едни шкембоци на 25 и ще заприличат на бащите си, ти поне сега си се сетил и не вярвам, веднъж минал през тези трудности, да се отпуснеш и разплуеш като възрастен.
Важното е човек да се обича и да има самочувствие!
Нищо не е по-гот за момичетата от пич със самочувствие!
Хера

13.   Благодариа ти много! Аз вече на училище иам 5 мандарини + 1 банан което ми се струва добре. Съжалиавам че пиша неправилно, но клавиатурата е разбъркана.

15.   ВИЖТЕ ТУК И ПРЕЦЕНЕТЕ САМИ - http://www.medicine.bg/instrumenti/indeks-na-telesnata-masa

17.   Здравейте! Аз съм момиче на 12 години, висока съм 165 см и тежа 50 кг. Това нормално ли е?!

18.   Hомер 17 много си добре! :))))

19.   Айде и аз малко да се наредя с тийновете. Аз съм на 22 и тежа около 58-60. Висока съм около 1. 63. Ясно е, че трябва да отслабна, но въпросът е с колко кг? Харесвам много да съм слаба, обаче самата ми структура не го позволява. Сега хубавото е, че дупето е като на Джей Ло, а гърдите ми са като силиконови, защото натрувам равномерно навсякъде, но не си харесвам паласките и бедрата, а и в лицето съм малко напълняла. А като съм около 53-54 кила, гърдите ми стават малки и не ме кефи много. Как да сваля кг., без да се отрази на гърдите?

20.   19, какво ще кажеш за спорт?
Това, че гърдите ти спадали, не те оправдава. Всеки мъж ще предпочете жена с малко по-малки гърди, но стройна и стегната. Всяка жена може да напомпа гърди с тлъстини, но дали това е хубаво? Гърдите ти няма да увиснат, ако правиш специални упражнения за гърди.
Аз съм 176 см. висока и бях стигнала краткосрочно 70 кила. Напълнявам лесно, цял живот се боря с килограмите, но заради стрес и депресия се запуснах. С диета и бягане в парка свалих до 65. Най-добри резултати постигнах обаче с фитнес - сега съм 63 кг., но съм страшно стегната и нося дрехи от периода, когато съм била 58 кг. Гърдите ми не пострадаха - и сега, и преди си носих чашка С... обиколката падна, защото нямам сланини по гърба, коремът ми е плосък като дъска, мога да похапвам повече, защото имам мускули да горят калориите, задникът ми стана перфектен, получавам само комплименти и изобщо - по-добре още днес направи нещо по въпроса, защото моята цел са 60 кг., а съм 13 см. по-висока от теб. Прави си сметката, колко е хубаво ти да смъкнеш - поне до 50-52 кг.

22.   Хора като намерих този сайт разбрах че само вие ще ми помогнете! Като бях по малък всички ми се подиграваха (понеже бях доста дебеличък), но започнах да тренирам поставих се на режим и сега отслабнах много и никой не ми се подиграва... имам стегнат корем, започнах да правя вече релеф и си имам гадже, но нямам самочувствие. Та на въпроса на 12 съм и съм момче, висок съм 1.64 и тежа около 54кг. нормално ли е?

23.   22, много глупава и голяма грешка си направил. Трябваше да изчакаш 1, 2, 3 години, ако трябва да се развиеш напълно, да израстеш - след това да сваляш, качваш или орелефяваш.
И все пак мисля, че си добре, но то е субективно - на всеки килограмите му стоят по различен начин. Зависи какво е отношението на процентите на мазнини и мускули в тялото ти.
Взимаш ли някакви хранителни добавки?

Лоша

25.   Аз съм 22 и не невзимам

26.   Здравейте! Аз съм момиче на 10 години, висока съм 140 см и тежа 30 кг. Това нормално ли е? !

27.   Да не си объркал 184 със 164 щото иначе не е нормално.

28.   23 не е направил никаква грешка ;] Това, че фитнеса спира растежа е пълна глупост, даже го ускорява, а и ако ти е генетично заложено да си 170см к'вото искаш прави нищо не можеш да промениш ;]

29.   Аз проверих в... http://www. medicine. bg/instrumenti/indeks-na-telesnata-masa Мисля че идеално тегло за теб е 82 кг. ( здравословно )!!!

31.   Аз видях в един сайт за момчета трябва да си поне 77,2 кг.