Споделена история от Здраве

Очила
Здравейте. Предпочитам да не споменавам години. Преди няколко дена посетих очен лекар, понеже от една-две седмици, докато чета постоянно чувствах напрежение в очите и имах чувството, че се "преплитат". Лекарят ме прегледа дали виждам добре малки и големи цифри, обаче с едно от стъклата, които сложи виждах кристално ясно. След това ми написа рецептата и каза, че е най-добре да мина през процедура за разширение на зениците. Сега обаче аз избързах и си купих едни очила, защото на рецептата вече имаше стойностите:
VOD 1. 0; 0. 5 dpt.
VOS 1. 0
С тези очила които взех виждам добре и естествено още ми е малко странно чувството като ги нося обаче. Докато ги нося не чувствам въпросното напрягане и мога да чета без проблем на близко разстояние. Въпросът ми е трябва ли в такъв случай да мина на допълнителният преглед с разширението на зениците? Ако да, има ли някакви сериозни ефекти от капките които се използват? Благодаря предварително.

Коментари

1.   Няма сериозен ефект след капките, той отминава за няколко часа. Носиш си очилата и това е. В началпто ще ти е странно чувството но после се свиква. И ходи периодично на очен лекар - примерно веднъж годишно.

2.   Ако искаш все пак иди на второто изследване. Не, разширението на зениците си е напълно безвредна процедура, прави се с цел по-добре да ти прегледат очите. Е, после известно време не виждаш добре, но това е в рамките на максимум няколко часа. Така, че на твое място аз бих го направила. Щом лекарят те е посъветвал да го направиш явно има защо. Няма за какво да се притесняваш. Просто е досадно, но напълно безвредно.

4.   Направи си пълен преглед в специализирана клиника. В поликлиники те нямат нужната апаратура. Капките са безобидни. Важно е да се направи пълен преглед, да се види отново налягане и при необходимост ако е нужно и нещо друго.