Споделена история от Здраве

Как да оздравея
Здравейте!
Момиче на 20г. съм. Тази година беше супер ужасна за мен. Разболях се и се влачих болна няколко месеца докато състоянието ми не се влоши до толкова, че да вляза в болница за 3 месеца. Общо 6 са месеците в които съм боледувала. Бях 65кг. сега съм 45, метър и седемдесет съм висока. Откакто излязох от болницата все се опитвам да си стъпя на краката мина вече месец но резултат - никакъв. Спортистка съм, тренирам плуване и бойни спортове, а отделно поддържам форма със спортно бягане 5км. веднъж седмично и стрийт фитнес главно през топлите дни. Но откакто се разболях вече не съм същата - каквото хапна, в тоалетната - не е разтройство но е кашесто, пада ми кръвното, прилошава ми, чувствам се отпаднала и изтощена, но нищо не правя, на легло вече 2 месеца, зарязах тренировките, уволниха ме от работа, вече не съм същия як и надъхан човек, а един парцал лежащ на гърба на родителите си. Ходих по лекари, отново и отново, личната ми лекарка пъшка - ми то трябвало време да мине да го карам по- леко. Да ама аз вървя към по- зле та към най- зле, започнах да имам проблеми с цикъла, който се изразява с нечовешки болки и освен това е супер обилен, а преди аз не съм се оплаквала от подобни проблеми. Мисля, че по време на боледуването съм загубила някакви вещества - витамини и минерали и се чудя дали да не започна да приемам. За това се обръщам към този сайт, ако някой има на идея как да се оправя и да се стегна, защото тялото ми тотално ме е предало, а това ми се отразява зле на психиката. Раздразнителна съм и все по често се затварям в себе си, а не искам това да се случва. Моля, помогнете ми!

Коментари

1.   За болест на Крон изследваха ли те?

2.   Правила ли си по-специфични изследвания. Според мен е хубаво ендокринолог да те види. Проблемите с менструацията може да се дължат на хормонален дисбаланс. Така с чакане не става. Ако можеш да си позволиш се консултирай на частно при друг лекар. От какво си боледувала, за какво си лежала в болница, там какво ти казаха? Трябва ти лекарска консултация, а не съвети от хора тук...

3.   Здравей, да тялото ти се е изтощило. Яж телешки черен дроб и калорични храни и започни пак да тренираш полека. От какво беше болна?

4.   Лежах в инфекциозно отделение, инфекция на стомаха, поне така го диагностицираха. Каквото ядях го повръщах, на няколко пъти ме връщаха вкъщи, защото било уж само вирус докато не вдигнах и температура една вечер и се наложи да ме приемат за месец. Пуснаха ми изследвания, кръв, урина и прочие, изследваха ме и за болестта на Крон, но теста беше отрицателен. Лекуваха ме с антибиотици и ми вливаха банки, защото се бях дехидратирала, вливаха ми и глюкоза интравенозно доколкото си спомням. Изписаха ме с препоръки за повече почивка и толкова, но аз продължавам да се чувствам не добре и да не се възстановявам, а минаха почти 2 месеца откакто излязох от болницата!