Споделена история от Здраве

Белези от акне по лицето
Здравейте, в пубертета имах доста пъпки, и сега вече по рядко ми излизат, но по лицето ми останаха белези и дупчици, най-вече в следствие на това, че доста се чоплех. Въпроса ми е към всички които имат подобен проблем, знаете ли добра козметика, която да ми помогне. Цената няма значение стига да ми помогне. Искам само да уточня, че кожата ми суха. Благодаря :)

Коментари

1.   От кой град си?

2.   Не прилагай самолечение, най-добре посети дерматолог. Всеки има различна кожа и проблеми /дори на пръв поглед да ти се струват сходни/.

3.   От Пловдив съм, но съм студентка в София. Не виждам това какво общо има.
Авторката

4.   За белезите смесваш салицилов спирт с антибиотик Хлорнитромицин и си мажеш лицето по веднъж на ден. На мен така ми минаха белезите. Кофти е само, че дето лицето ти се лющи, като след пилинг. За дупчиците нищо не помага, може би лазерна терапия.

5.   Крем ''Контратубекс'' или ''Belex''. Чети внимателно листовката и ги мажи редовно както е написано. Имай търпение докато не изразходваш целия крем. Ако и това не помогне иди да ти ги махнат с лазер. Но преди това посети дерматолог. Спокойно имам същия проблем, щом не е изгаряне или нещо подобно значи няма страшно, махат се. Успех.

6.   Първо почистваш кожата много добре, после ексфолираш, за да премахнеш мъртвите клетки. Ще помогне продукт с Ретинол, който нанасяш след първите две стъпки, за да може да влезе възможно най-надълбоко в кожата и да има ефект. Сравнително евтин такъв продукт на пазара е Palmer's Cocoa butter skin therapy oil, има го в Lilly. Ретинолът прави кожата фоточувствителна и по тази причина си купи от аптеката и слънцезащита с фактор 50 за лице и я ползвай всеки ден. За ексфолиране може да ползваш механичен ексфолиант (тези с частичките), но по-добре химичен (нещо със силициева киселина например). Етеричните масла същоимат ефект върху белези от акне.
Консултацията с дерматолог ще ти е от полза, защото в бялата козметика не могат да се слагат агресивни съставки във високи количества. Една рецепта може да ти спести доста пари и най-вероятно ще ти изготвят и специална грижа за кожата.