Споделена история от Здраве

Откриха ми ЧВП. Много съм притеснена
Здравейте,
гинекологът ми ми откри бели налепи на шийката на матката, които според него са Човешки папилома вирус. Тъй като в момента имам червеникаво течение, не можел хубаво да го огледа и да направи биопсия.
Аз съм на 26г. и не съм имала безразборни сексуални партньори. Приятелят ми е обрязан, споделям го, понеже знам, че така шансовете той да е преносителят или да се зарази от мен е минимален. Все пак, следва ли той да иде на преглед и да се лекува?
Понеже за първи път се сблъсквам с ЧВП ( нямам приятелки и познати, които да са ми споделяли, че имат вируса.. или съмнения за такъв), съм доста уплашена и не знам какво да мисля. Повечето статии в интернет са свързани с брадавици и кожни образувания, но аз нямам никакви такива.

Четох, че с подсилване на имунитета и здравословен живот налепите могат да изчезнат и вирусът да не се разраства.
Моля ви за мнения и съвети, особено от хора, тясно свързани с проблема. Разбира се, ще се радвам на всякакви отговори!
Забравих да добавя, че след месец ще ходя за биопсия.
Предварително ви благодаря!

Коментари

1.   Лекaр нямa дa ти кaже, но чесънът бори товa.
Виж и нa други езици, имa и клипчетa в you tube. Пие се скилидкa нa глaдно сутрин кaто хaпче, също с мед престоялa нa тъмно в буркaн.
Имa и кaпсули от чесън по aптеките, че при редовнa употребa леки нaмирисвa кожaтa aко е от скилидкa, но по- добре съвсем нaтурaлен, пък след бaня дa се мaжеш с aромaтни мaслa.
Aз си прaвих 3 месечнa терaпия с чесън зa по твърдения нa лекaри хроничен бронхит, от който вече нямa и следa и се мaжех тогaвa с няколко кaпки екстрaкт от лимон с мaлко кокосово мaсло и не ми миришеше кожaтa. Сaмо в бaнятa кaто се къпех мaлко се усещaше.

2.   Ако си правила секс със някой съмнитен тип, ама защо се хващате със такива спинозни и отвратителни типове, такива затвор заслужават. Приятелят ти знае ли, може би си заразила и него, но мъжете вероятно реагират доста по агресивно на такива факти. (ж. 27)

3.   Симптомите за спин са някакви генетални или разширени лимфни възели така съм чувала, повишена температура. Повечето хора преминават преходен период от около 5 години в което може да нямат никакви симптоми. Ако преди години си имала рисков контакт, възможно е.

4.   Пробвай чай от цариче.
http://www.hera.bg/s.php?n=3173
Аз също съм с този проблем и ми е правна биопсия която потвърди измененията, които се наблюдавах при прегледа и цитонамазката. Направиха ми повторна цитонамазка след 6 месеца, която показа подобрение, но не напълно изчезване на проблема. Доктора каза че понякога отнема време докато имунната система се справи с проблема и просто трябва да се следи на всеки 6 месеца. Аз също започнах да пия този чай и се надявам да ми помогне.
Не се притеснявай, всичко ще е наред. Това е често срещан проблем при много жени.

5.   Пие се по схема Изопринозин. По 3-4 таблетки 3 пъти дневно. Иди на друг лекар. Ако имашналепи се прави конизация на шийката на матката. ЧПВ се предава само по полов път. Ако не си имала рискови сексуални контакти с друг партньор, значи сегашният е вирусонисителят. Можеш да се заразиш и ако ти прави фелацио. Не се хващайте на въдиците за алтернативни лечения, много бързо е възможно да премине в злокачествена форма. Собственият живот е много по-скъп и ценен от чуждото мнение или някакъв мъж. Второ мнение при съмнение за ЧПВ винаги, не жалете пари сега, после ще бъде късно. Противовирусните препарати не са никак евтини и се вземат продължително време. На племенницата ми трябваха 2 месеца за да стигне безопасно ниво на риск. Аз и моят партньор я подкрепихме морално и парично. Прегледът в частната клиника включваше колпоскопия. Тя доказакатегорично диагнозата. Направиха и някаква проба. Конизацията беше по клинична пътека в болница, след това се раздели с мизерника, който я зарази. Успех.
Ж 65

6.   Част от горните коментари само показват колко ниска здравна и сексуална култура имат хората. Ти не си писала за СПИН, а номер 3 веднага за това си мисли. Ха-ха.
Не се притеснявай, трябва да се види кой точно щам е на вируса, не всички причиняват рак. Ходи редовно на гинеколог - на 6 месеца, това спасява живот!!! При дискомфорт може и по-често да ходиш на лекар. Пробвай разни билкови лекове, нищо не губиш, но важното е да си ходиш и на лекар. По-спокойно, не е настъпил краят на света. Много хора дори не знаят, че го имат, и директно се разболяват от по-сериозни болести.

7.   Какъв спин, хора? ! ЧПВ е вирус, който може да предизвика рак на шийката на матката... и то чак ако се разрастне... освен това на авторката още не е потвърдено... При отслабнал имунитет може да се появят симптоми, но след това организмът да се справи и да го изчисти! Не се отчайвай, много вероятно е да се притесняваш излишно!

8.   Авторката

Благодаря ви!
След следващия ми цикъл ще ида при друг специалист и ако се потвърдят опасенията ми, ще ида пак при първия, който е гинеколог-онколог, за биопсия.
(Моят преглед, при който видяха налепите, също включваше колпоскопия. )

Личната ми лекарка смята, че може да е заради отслабването на имунитета, защото в момента ме мъчи грип и успоредно с това от пролетта лекувам бактериална инфекция на пикочните пътища със силни антибиотици.

9.   Аз и моя приятел имаме и се лекуваме все още.
Не бъди толкова сигурна, че никой от обкръжението ти няма този вирус. Защото можеш да го носиш цял живот и никога да не разбереш, че го имаш, но да си преносител! ЧПВ има много разновидности, но поне е лечимо.
Лично при мен, брадавиците ми ги гориха с азот.. долу. Болезнено, но да ти кажа, на лигавицата не се усеща абсолютно нищо. Образува се кора и падат. Пиехме 'Изопринозин', и сме много доволни от това лекарство!