Споделена история от Здраве

Помощ! Събуждам се в средата на нощта и не мога да заспя след това!
Здравейте! Момче на 13 години съм и страдам от тревожно разстройство.. Разбирам, безсънието е свързано с това разстройство, но не знам защо се събуждам между 2-3ч. през нощта вече от 5 месеца.. Събуждам се потен, чудя се какво да правя, и след като пробвам да заспя, опитите са неуспешни. Ето и някои от вечерите, в които помня часа ми на събуждане:
1. 3:21ч.
2. 2:37ч.
3. 3:04ч.
Трябва ми помощ..

Коментари

1.   Ходи да почистиш къщата. Така и така само лежиш там. На някой хора не им трябва толкова сън.

2.   Аз по принцип ствам, чета книга, довършвам някаква работа, училищен проект или свиря на пианото. И след час два отивам на сутрешното си бягане.

3.   Щом си потен, значи тялото ти не успява да се охлади. Пробвай да не спиш с дебели завивки и опакован като пашкул. Няма да настинеш, спокойно! След това си намери начин да изразходваш повече физическа енергия - някакъв спорт. Дали ще тичаш, караш колело, играеш футнол, волейбол или друго, е твой избор.

4.   Слушaй клaсическa музикa преди ( докaто ) зaспиш. Не се мaйтaпя.
Темaтa зa събуждaниятa ти по товa време е мнго дългa и нямa кaк в няколко редa дa ти обясня достaтъчно, че дa рaзбереш.
Но предложи нa мозъкът си чистa и добрa, позитивнa музикa, която ще "преспи" нежелaни импулси и вълни, a ще предрaзположи зa сън.
Примерно опитaй с четирите сезонa или си пусни тих дъжд.

5.   Започни да четеш някаква медицинска литература. На мен ми действа като силно приспивателно.

6.   Вземи приспивателно след като се събудиш. Пробвай с хлофазолин - по принцип е лекарство за кръвно, но активната му съставка клонидин се използва и като транквилант при тревожни разстройства.
Друго, което съм пробвал е хлорпротиксен.

7.   Не искам да те плаша, но това са дяволските часове между 2 и 3, особено 3 часа. Имаше го и в един филм. Ме е толкова странно че се будиш всяка нощ, а че се будиш приблизително по едно и също време. Какво тв мъчи? На 13 да страдаш от безсъние е странно. Скандали в семейството ли имаш, или някакъв друг вид стрес? Каквя е историята на къщата/апартамента в който живееш? Да е ставало нещо тревожно там преди? Усещаш ли страх или безпокойство където живееш и в частност когато се събуждаш през нощта? Питам за да добия по-ясна представа, може да има някакво присъствие в къщата, или лоша енергия.

8.   Спортувай умено през деня, взимаш душ и си лягаш. Ще спиш като къпан:). Идеята с приятната музика също е добра.

9.   Здравей момче! Не е нормално човек на 13г да не може да спи! Може би подсъзнателно нещо те тревожи! Аз преживях доста стресиращи неща и около 11мес не можех да спя! Личната ми предписваше всякакви глупости, като ксанакс, лексотан, мента глог валериан и пр! Чувствах се упоена, заспивах, като че ли но после се усещах, че съм с отворени очи! Открих един препарат който се нарича Спокоен сън на немската фирма Допел херц! Съдържа екстракт от цветове на хмел-растението от което се прави бира, екстракт от листа на маточина, лавандулов екстракт, вВ6! Съвсем безобидни неща за човек на 13 години! Препоръчвам ти го! Казах на личната, а тя каза, че нито го е чувала, нито го е ползвала! Успех! Струва около 5 лева за 20 дни!

10.   върви да ти леят куршум и поръсете къщата и твоята стая най-вече със светена вода, също като по-горе - много спорт и никакво късно ядене

12.   Бъди активен през деня - запиши се да тренираш някакъв спорт или ходи на фитнес, тичане, плуване. Има толкова много варианти. Също така не яж сладко вечер и не пий напитки, които съдържат захар. И в никакъв случай НЕДЕЙ да взимаш приспивателни! Много повече вредят, отколкото помагат, а и водят до пристрастяване. Успех!

13.   Абе ненормалници с ненормалниците ви. Детето трябва да иде на лекар, не да гони дяволи.

14.   И аз съм така като ми прилошее между 3 и 4 часа имам улимия и повръщам през 1 час момиче на твоята възраст съм

15.   Н 13, aбе "нормaлният/ нормaлнaтa" детето се буди всякa нощ по едно и също време... нa кскъв лекaр го прaщaш откaчaлке? !
С кaквa точно болест ще свържеш събуждaнето в/ около 3 през нощa? Дa, лекaр сигурно нямa дa го върне и ще му йaцепи някaкви приспивaтелни или още по- лошо успокоителни.
A проблемът е просто в ниското ниво нa вибрaции в домът. Тоест му трябвa душевно спокойсзвие и вдигaне нa тези вибрaции зa дa спи спокойно, което пък ще реши и други проблеми.
Нямa кaк дa рaзбереш зa кaкво иде реч н 13, не се стaрaй.