Споделена история от Здраве

Избелване на кожата
Здравейте! Въпреки по-популярната мания на момичетата да хващат тен, аз съм от хората, които предпочитат по-бледа, направо бяла кожа. Нали се сещате, бяла като на по-северните народи. Та, моят въпрос е, има ли някакъв начин кожата ми да стане по-бледа? Не съм особено мургава, но бих искала една-две идеи по-светла кожа (без да се налага да се крия в къщи от слънцето, разбира се). Мерси предварително!

Коментари

1.   крем ПАЛИ

2.   Не си единствена, в Китай е мода!
Има много кремове за избелване в аптеката, но всяка химия си показва рано или късно негативите. Препоръчвам ти краставичен крем за лице от аптеката, които (поне преди) беше без химия.
Най-много ти препоръчвам обаче да не си избелваш кожата, а да ползваш и през зимата крем с голям слънцезащитен крем. В България си има слънце и зимата, но има и винаги слънчева радиация, дори без слънце. Предимството е, не само , че поне няма да ставаш по-тъмна, но и ще се предпазиш дългосрочно от бръчки.
Обичай се , такаква каквато си. Имаш си перфектната кожа, северните народи имат много често рак на кожата и биха дали мило и драго за нормална кожа.Зимата кожата им се изсушава от парното и се бели на люспи, имат кремове какво ли не, но ги сърби кожата просто. Бъди благодарна с това, което имаш и се пази от слънцето
Хера

3.   Маска с пресен магданоз
Залейте с вряла вода 2 чаени лъжички ситно нарязан магданоз. След 2-3 часа прецедете отварата и я съхранявайте в хладилник не повече от 7 дни. С памук, натопен в отварата, разтривайте лицето и шията два пъти дневно. От непрецедената смес може да приготвите ледени кубчета, с които мигновено ще освежите лицето си.

5.   Как да стана по бял моля ви кажете! . МЕРСИ ПРЕДВАРИТЕЛНО

6.   Слагай си пудра. О боже каква е тая мания сред някои хора, едните се избелват, другите се изпичат на солариуми. Не си правете разни експерименти с кожата, сега може и да има ефект, но след време третирането ще си каже думата и последствията ще са необратими. Може слънцезащитен крем да ползваш, но кремовете за избелване са си чиста химия и е вредно. особено пък тези с живак. Или искаш да станеш като Майкъл Джексън?

7.   Това с магданоза някои пробвал ли го е?

9.   Nivea whitening serum и Nivea whitening lotion night ии последно :д сапун за избелване. Всичко си поръчваш от amazon. com сега и аз ще си ги поръчвам :-). Дано съм помогнала.

10.   Да, недейства много

12.   Възможно ли е, ако отидеш да живееш на север в Германия, Швеция, Финландия и др. да ти избелее тенът. В смисъл, аз нямам мургава кожа изобщо- имам светло-кестеняви очи, златисто-кестенява(? малко отиваща към руса) коса и светла кожа, но просто хванах тен и се чудя дали може да се махне, ако ида на север. Щом. през зимата попринцип тенът се избелва, значи може би там ще се махне тенът трайно.

13.   Възможно ли е,ако напълнееш да станеш по бял в лице?!

15.   Nivea whitening serum и Nivea whitening lotion night ии последно :д сапун за избелване. Всичко си поръчваш от amazon. com сега и аз ще си ги поръчвам :-). Дано съм помогнала.

Здрвейте относно тези от къде мога да ги закупя или поръчам.Благодаря предварително. :)

16.   Аз съм мъж и преди време се бях вманячил на тази тема. Определено смятам, че човек с бяла кожа на лицето изглежда по-добре от такъв с тен. Чак ме е яд на себе си, че преди време си купих лицев солариум. Ако някой иска лицев тен по всяко време на годината - продавам го много изгодно. Сега по темата. Гледах корейски техники, понеже при корейците белотата на кожата е главното мерило на красотата. Запомних няколко неща. Първо-всекидневно използване на слънцезащитен крем. Слънце не трябва да докосва кожата въобще. А и сам по себе си този крем и предава белота. Второ - след измиване кожата на лицето се обтрива с прясно изцеден лимонов сок и се оставя да действа колкото дълго ти понася и се измива. Малко щипе. И накрая-топи се малко количество ориз във малко вода и се бърка и мачка с пръсти, при което водата става като гъсто мляко и с този разтвор с тампон се нанася по кожата на лицето. Лицето ми беше станало като на Убер Мърлок от The Time Machine (2002). Исках да имам и коса като корейците, обемна, гъста, лъскава и черна и покриваща цялото чело, обаче все не се получава да си възстановя оплешиваването и накрая заразях всичко.