Споделена история от Здраве

Хашимото при бременност
Здравейте
Преди година откриха на майка ми Хашимото, по-късно реших и аз да изследвам хормоните и се оказа, че също имам заболяването. Щитовидната ми жлеза е в добро състояние. Ендокринологът каза, че нямам нужда от лекарства на този етап, тъй като съм млада и организма се справя с болестта.
Също така каза „да съм си народила децата до 27 годишна възраст”, което доста ме притесни. На 24 съм, имам сериозен приятел, но все още нямаме планове за деца. Много статии прочетох относно въпросите ми, но никъде не намерих информация от първа ръка.
Интересува ме какви са възможните усложнения при бременните с това заболяване и най-вече след 27годишна възраст?
Вярно ли е, че след тази възраст жената е предразположена към спонтанни аборти?
Вярно ли е, че дори забременяването е по-трудно с болестта (преди и след 27г)?

Надявам се, че има жени които са минали през това и ще могат да ми посъветват нещо, каквото и да било.

Благодаря ви!

Коментари

1.   Аз имам същото... заболяването се характеризира с липса на овулация, а без нея не може да се забременее. Затова ти е дал аванс, защото до 27 ще започнеш и хапчетата. За съжаление е почти неизбежно. Мислете за бебе.

3.   Благодаря за коментара и съвета!
Малко ме беше страх да не чуя точно това, защото определено не съм готова още за тази стъпка, но...

4.   Прочети зa мaслото от онaгрa. Зa съжaление не нaмерих нa бългaрски дa ти прaтя някой линк, но имa нa aнглийски, испaнски, руски инфо. Пият го основно зa предзвиквaне и поддържaне нa по- продължителнa овулaция при плaн- бебе.
Aз също го пия, мaкaр и с другa цел. Тук се продaвa във вид нa желирaни перлички в които е мaслото в чист вид.
Предполaгaм, че aко го нямa в Бългaрия ще можеш дa си го поръчaш в интернет, струвa около 11-12 евро боте 50 перлички, кaто се вземaт по две нa ден.

5.   Благодаря за съвета! Ще потърся и прочета. Живея извън България и мисля, че няма да го намеря трудно! :)