Споделена история от Здраве

Много ми се спи
Аз съм момиче на 18 години и от няколко месеца много ми се спи през деня. Все едно какво правя. Когато съм в час е обичайно, но се случва понякога и когато съм навън с приятели или когато съм си у дома и гледам телевизия или уча. До преди няколко месеца съм стояла на компютъра до 2 или 3 часа сутринта и това никога не се е случвало. И дори и като съм навън до толкова понякога започва да ми се спи. Странното е, че се случва и през деня. Но сутрин винаги мога да се събудя рано и не ми се спи изобщо, даже на училище 1-вия час не ми се спи, но после винаги. Не пия кафе. Гадното му е, че се пие бавно и май е малко гадно усещането или не знам как да го кажа. Пия алкохол, не ми пречи че се пие бавно, но не пия кафе. Дали може да е заради това. Целия ми клас пие кафе. Но аз мога да се събуждам сутрин и затова мисля че няма смисъл да започвам. Знам, че на много хора им се спи, но това е само сутрин, ако трябва да станат рано, но при мен е точно обратното. Дали има и някой друг като мене?

Коментари

1.   По биология сме учили, че ако си лягаш по-късно от 22:00 мозъкът не може да се възстанови напълно.

Най-добре се консултирай с личния лекар.

2.   Не е от кафето. Почини си добре уикенда и приемай много течности и храни богати на въглехидрати. Овесените ядки ще ти повлияят добре. Ако не ти мине отидо на лекар може да имаш анемия или ниско кръвно налягане.

3.   Приемай повече храни, в които има въглехидрати. Ако не ти мине отиди на доктор.

4.   Здравей, мисля, че имаш натрупана умора, ако преди си прекарвала повече време пред компютъра бодувайки до 2-3. Тонизирай организма си, приемай витамини, пий повече течности и лягай рано, за да се наспиваш добре. Пусни си едни кръвни изследвания, аз на твоята възраст имах недостиг на желязо и чувствах умора, може и магнезият ти да не е в граници, в аптеката продават прахчета
магнезий, те много тонизират, опитай :)

5.   след 10 часа вечерта ако примерно и аз да си легна- момче съм на 23 и с моя мозък става същото знаеш пък и съм с заболяване хидроцефалия но също така съм и аутист. Аутизъм хванах още от малък Твоят случай е че не можеш да се наспиваш добре. Аз съм като теб рано ставам сега работя и ми е малко неудобно с тези аларми в 5 сутринта
Разбирам те напълно защото и аз съм в това положение.