Споделена история от Здраве

Паник атаки
Здравейте,
Аз съм младо момиче и напоследък получавам паник атаки. Наскоро разбрах, че родителите ми ще заминават за чужбина и това ме притеснява много. Адски много ги обичам и те са всичко за мен, не мога да си представя, че ще са на 2000 км от мен и че няма да бъдат у дома, когато се прибирам от работа. Датата на тяхното заминаване наближава, а на мен ми става все по-зле и по-зле - треперя, става ми лошо, задушавам се, плаче ми се, но не мога да се разплача и започвам да се паникьосвам. Споделих им, но те искат да замина с тях, а аз искам да си завърша догодина университета тук и евентуално да уча магистър в чужбина. Отделно имам проблеми в работата и трудно съвместявам учене, работа и социален живот и това затруднява още повече нещата. Не знам какво да правя, как мога да превъзмогна тези паник атаки, пробвах какво ли не - медитация, изпразване на мозъка, дълбоко дишане и издишане, четене, гледане на филми - не и не, нищо не помага. Моля, някой да ми даде съвет, защото ще се побъркам! Благодаря Ви!

Коментари

1.   Здравей. Започнах да получавам паник атаки, когато бях 15 годишна. Опитвах се да ги спра сама, но нямаше резултат. Според мен е редно да се обърнеш към психолог. Аз ходех няколко месеца на консултации и ми помогна много. Сега съм много по-добре. Е, разбира се имала съм доста напрегнати ситуации, но да чукна на дърво от лятото не съм получавала П. А.
Момиче 17г.

3.   Разбирам, че досега не си живяла отделена от тях. Щом си студентка и завършваш, значи си вече на 22-23 години, което е добра възраст да свикнеш на самостоятелен живот. Усещаш с тях сигурността, която си чувствала и като малка. Да си отделена е нещо ново за теб. Аз живеех в общежитие през студентските си години. Нашите ме докараха в новия град, свалихме багажа, пихме по 1 кафе в близко заведение и потеглиха обратно. Почувствах се много зле. И те бяха тъжни. Първите дни бяха кофти, особено като не познавах никого. Но бързо свикнах и вече се чувствам по-добре, когато знам че съм независим, пълноценен човек. Поддържайте контакт през Интернет, 2 000 км предполагам значат някъде около Германия - има много нискобюджетни полети из цяла Европа. Можеш буквално да ходиш всяка седмица, ако хващаш промоции, но не те съветвам чак толкова често. :) С времето ще осъзнаеш, че това е нормалният ход на нещата и ще бъдеш щастлива, както и те - че са отгледали пълноценен човек.

4.   И аз съм в същото положение

5.   Както казва номер 3, трябва да свикнеш да живееш отделно от вашите. Не може на 22-23 да си като момиченце на 4, което плаче като мама си тръгне за малко.

6.   Отиди на психолог. Иначе може да пътуваш често при тях докато завършиш. А после няма лошо да отидеш при тях. Нямаш ли друг роднина, който да е с теб тук-баба, дядо, брат, сестра, братовчеди и пр.? Но на тази възраст е добре вече да ставаш самостоятелна. Та ти си жена вече. Не може цял живот да си залепена за мама и тате.

9.   Аз получавах паник атака сигурно 1 година. Момче на 24 години съм. Вече няма и помен от тях, защото реших да се стегна и си казах край. Работата е там, че трябва да приемеш това кеото са решили родителите ти. Ако искаш не заминавай, но приеми факта, че те искат да отидат в чужбина. Виждам, че работиш и учиш гледай да мислиш повече за там. Когато си заета постоянно с нещо няма да мислиш и за паник атаките и те ще отминат от само себе си. Успех!!!

11.   От авторката: От "мама и тати" съм живяла отделно повече от годима. Проблемът е, че едно е родителите ти да са на 1 час от теб с кола, друго е да са в друга държава. Самостоятелна съм си, не се безпокойте, работя от 16 годишна и си се издържам сама от тогава. Не е хубаво да съдите хората какви са без да ги познавате. Към номер 6: имам роднини, една баба, за която се грижа и се притеснявам и за нея, защото и тя много тежко преживява заминаването на майка ми. Обмислям да отида на психолог и предполагам, че ще го направя в най-скоро време! Благодаря Ви!