Споделена история от Здраве

Хапче за сън?
Напоследък съм доста скарана със съня. По цял ден се чувствам като парцал, умряла за сън. Не върша нищо кой знае какво натоварващо... Вечер си лягам рано-към 10-11, но не мога да заспя..цял ден ми се спи, а щом легна се въртя с часове и не мога да заспя. Цяла вечер сънувам някакви объркани и глупави сънища, будя се често и пак заспивам.. Сутринта едвам се навивам да стана от леглото, дори да съм се събудила сама...
Искам да пробвам да пия някакви хапчета-преспивателни или нещо за по-спокоен сън..Ако някой е имал подобен проблем, моля да ми препоръча нещо..
Благодаря!

Коментари

1.   Пробвай да пиеш Деанксит по 1 на ден (не го взимай по късно от обяд) в продължение не по малко от 3 седмици, мисля че ще спиш вечер нормално. Това е много лек антидепресант, който се продава в аптеката без рецепта, но има ефект че вечер се отпускаш и спиш. Може да се взима много дълго време и не води до пристрастяване.

Според мен е по-добър от това да пиеш приспивателни, които са силни хапчета, а и водят до пристрастяване, а и от тях на другия ден си разбит.

Пробвай с това, ако не почнеш да спиш до 3 седмици, отиди на доктор в медицинска академия има клиника по съня. доц. Александър Александров я води и е добър.

Успех!
М29

2.   Промени начина си на живот!Ставай и лягай по едно и също време.Започни да пиеш чай от мента и настойка от мента-глог-валериана-продава се в аптеката на капки.Успокой се,не мисли за проблеми.Не е нужно да се блъскаш с хапчета за сън.Ако не помогне това-на невролог.

3.   Така се започва - хапче са спане, хапче за сране... хапче за всичко! В действителност нямаш нужда от нито един от тези боклуци (само пълниш гушите на фармацевтичните компании) - има и билкови средства, а има и (както казва №2) съвсем тривиални неща, които трябва мъничко да промениш за да си отново в хармония със себе си и със Света, за да се чувстваш удобно в тялото си и да правиш в живота си каквото ти е интересно!

4.   Деанксит се дава само с рецепта..а и не искам да прибягвам до такива хапчета...
Имам валериан, но на хапчета..не ми помага особено, освен ако не взема повече от 6.

А

5.   Деанксит се продава свободно, не е вярно че е с рецепта!

6.   Не ти препоръчвам да вземаш деанксит, преди да пиеш каквото и да е си направи едно пълно изследване. Виж и щитовидната жлеза.Наблегни на повече разходки, чист въздух, физическо натоварване и положителни емиции.

7.   Деанксит е с рецепта,мила! Купи си АЛОРА таблети
Ева

8.   Може не знам..не съм ползвала, но така прочетах в интернет :)

9.   Аз пия-неолексан от скоро защото имам същия проблем, но все още немога да изкажда мнение за него. Разрови се из нета и прочети !!!

10.   Никакви хапчета не взимай! Явно имаш някакви проблеми - лични и професионални! Посети хомеопат!

11.   Първо посети Лекар!!!
Може да е от стрес, от нередовно хранене итн
Имах лечение за две седмици и всичко ми мина Важно е върви на Лекар ако не ти се ходи взе ми си
МЕЛАТОНИН преди един час да си легнеш ..,

Soul

12.   и аз съм така

13.   Аз също имам проблем със съня и храненето! ! ! Вечерта много трудно заспивам, а когато заспя по никоето време се събуждам от нищото и се въртя в леглото по цели нощи! През деня съм като парцал, изтощена съм без никаква енергия. Раздранена съм и не съм в хармония със самата себе си. Нямам никакъв апетит.. почти не се храня. Има човек до мен, който ме гледа с лоши очи и ме зарежда с отрицателна енергия. Мисля, че е енергиен вампир.. колкото и налудничево да звучи. Моля, помогнете ми -дайдете ми някаъв съвет? Към какъв тип медицинска помощ да се обърна-психолох, хомеопат или специалист по нервите, знам ли и аз вече, НО СЕ УСЕЩАМ, ЧЕ ИМАМ НУЖДА ОТ ПОМОЩ! МОЛЯ ПОМОГНЕТЕ МИ!

14.   Здравей! Относно коментара ти и това което си написала. Има хормон за съня, който се продава в аптеките, Мелатолин се казва хапченцето, пие се 15 дена. Това е естествения хормон на съня. Днес си го взех и мисля да го пробвам. Работя, но работя нормално, от 5 следобяд до кум 12 вечерта, заспивам чак към 6 часа сутринта, но на всичкото отгоре не се излежавам до 3-4, а ставам в интервала от 9-30 - 10 -30.... ето това ве4е е проблем със съня.... Препоръчвам ти тези хапчета...

15.   Номер 13 какво ще рече енергиен вампир и аз имам много сершозни проблеми със съня пиех и лексотан и подобни но като гии спра ставам мн зле

16.   Трябва да се опитвате да се излекувате с природни нещалЛично аз след тежка катастрофа си разбих нервите и тогава бях на 23 години 3 години не бях на себе си въпреки че ходих и на работа Добре че бяха моите родители които ми бяха като ангели спасители Пих какви ли не лекарства които ме правеха направо парцал най-накрая минах само на корени дилянка и изведнаж от самосебеси се оправих За съжаление през климакса 1 година изпитах подобни неща но в по слаба форма Миналата година след доста лични неприятности изпаднах за 3 път в подобно състояние и дори в момента взимам 5-ХТП американско което е на билкова основа и помага за образуването на серотонин продава се на улица 3 уши зад 1 спирка на трамвай 5 В момента се чуствам добре а вечер си взимам мелатонин плюс Вече съм на 58 години и смятам повече да не се поддавам на негативни мисли а да гледам по ведро на нещата Не искам да прозвучи нескромно но в подобни състояния изпадат по интелигентните хора

18.   Напоследък съм доста скаран със съня. По цял ден се чувствам като парцал, умряла за сън. Не върша нищо кой знае какво натоварващо... Вечер си лягам рано-към 10-11, но не мога да заспя..цял ден ми се спи, а щом легна се въртя с часове и не мога да заспя. Цяла вечер сънувам някакви объркани и глупави сънища, будя се често и пак заспивам.. Сутринта едвам се навивам да стана от леглото, дори да съм се събудила сам...
Искам да пробвам да пия някакви хапчета-преспивателни или нещо за по-спокоен сън..Ако някой е имал подобен проблем, моля да ми препоръча нещо..
Благодаря!

19.   До номер 1 - какъв Деанксит!??? Той възбужда нервната система и стабилизира настроението. От 5 години съм на хапчета за сън. Препоръчвам Атаракс, 1 табл. 30 мин преди сън. Страхотен препарат. Не води до зависимост, успокоява и се унасяш лесно и естествено, а на сутринта си свежарка. Ако не помогне, в което се съмнявам, можеш да вземеш Зопиклон. Той е сънотворно-хипнотик.

20.   До 19

Е, вече не можеш да вземеш Зопиклон/ Екодорм. Сложиха го на зелена рецепта. А на мен това ми е спасението. Просто не знам къде да се дяна от бяс, псувам всякакви там фактори, търся начини... проблемът ми е, че съм алкохолик, не пия от няколко месеца, справих се с алкохола, благодарение на воля и посочените таблетки. Преживях и загуба на най- близкия си човек. Може да се каже, че се стабилизирах, след изкарана жестока абстиненция, продължих да се справям. До днес, момента, в който ми заявиха, че хапчетата, които ме успокояваха и ми даваха съня, вече не мога да купувам. А си взимах таблета, най много и половина, час преди лягане. Знам, че го взимам от години, по листовка е 28 дни, но на мен ми е ок... ако отида при личен лекар за зелена, ще ме отсвири, ако отида при психиатър, ще се набутам здраво и ще ми изпише не това, което ми помага.. та от пълната ми безизходица почнах да търся и онлайн от чужди сайтове и все ще намеря отнякъде. Но ви казвам, това е свинщина пълна... хоп, от днес няма.. и пак се замислих за алкохола, и пак ли ще потъна в блатото, от което с мъки излязох

21.   До всички, които са писали досега. На млади години се разболях сериозно. От малка съм страдала от психическа умора и липса на нормален сън. След като започнах да се занимавам сериозно с йога, като научих за ползата от правилното дишане и медитацията и природосъобразно хранене, балансирано хранене и тези проблеми през следващите 20 г изчезнаха. Бих искала да поканя желаещи да направим курс за начинаещи по йога за да си помагаме един на друг, тъй като през последните години се пренатоварих семейни проблеми и позагубих предишното състояние.

22.   Не можеш да заспиш ли? Я ела с мене да поработиш, да покопаш малко и да поносиш малко чувалчета с цимент да видиш как ще заспиш като къпана.