Споделена история от Здраве

Хашимото - анти-тела, бебе ?
Здравейте,

тази седмица ми откриха тиоридит на Хашимото. Малко съм в шок все още. На 35 години, не раждала.
Всичко започна от едно подуване на врата от лявата страна, и оголемени лимфни възели по целия врат. Имах чувството, че имам нещо в гърлото. Плюс това на последък се чувствах изклучително изнервена и ревлива. За най-малкото нещо можех да избухна или да се разплача. Нещо в повече, косата ми оредя, съвсем леко разбирасе, но аз го чувствам, хората не го забелязват, но когато си имал уникално здрава и густа коса и изведнъж започне да бъде рядка - бързо забелязваш промяната. Получих и сърцебиене и то доста зачестене.
Тъй като тези симптоми съпутстваха скърбта ми по починал мой близък, аз не им отдадох значение и мислех, че съм емоционална и че съм се депресирала заради смърта, която ми беше отнела близък човек.
Само, че си направих и една ехография и кръвни изследвания и те показаха, че имам високо количество анти-тела.
Сега ще ме наблюдават, няма да ми дават лекарства до месец януари когато ще давам кръв отново.
Има ли хора сред вас с такава диагноза и възможно ли е по някакъв начин тези анти-тела да се намалят? С Билки, с хранителни добавки - знам ли?
Вярно ли е също така, че с Хашимото или проблеми с щитовидната жлеза жените забременяват трудно или забременяват, но правят спонтанни аборти?
Благодаря предварително за вашите отговори

Коментари

1.   Здравей, аз съм по - млада от теб и също ми откриха хашимото съвсем скоро. Може да се каже, че от около 11 месеца се боря с него. При мен е хипофункция на щитовидната жлеза. Бяха ми необходими около 7 - 8 месеца за да вкарам хормона в норма. Сега ми е 1. 48 и имам зелена светлина за опити за бебе. Трябва да е под 2 за да може да се започне с опити. Лекарите няма да ти кажат, но освен хапчето е изключително важно и да спреш да консумираш някои храни, да не кажа повечето. Благодарение на това успях да го бутна и от 61 кг вече съм 50. 5 кг. Вечно бях подпухнала и изморена, това се изчисти като проблем. Всекидневно приемам селен, магнезий, биотин, фолиева киселина, пих желязо до скоро, но го вдигнах и спрях, съветвам те и ти да си ги набавяш и си прави кръвни изследвания на стойностите поне на всеки 3 месеца. При мен имам верен помощник - майка ми, която има същото заболяване и е медицинско лице, ако не е тя съм сигурна, че лекарите ще ме въртят на малкия си пръст и няма да съм в толкова добро състояние като сега. Съветвам те да спреш хляба, сладкото, както и много други неща. Закусвай яйца, елда, плодове, авокадо, вечеряй зелен фасул, пилешко, леща, задушени зеленчуци, яж супи. Ядки, сурови.
Пий си хапчето по - рано сутрин, към 8 - 9, чакай 15 - 30 минути и тогава яж. Не пий кафе, задължително, не яж зеле, вредно е за нас, внимавай и със слънчевите бани, кожата ти вече не е същата. Аз вече почти не хващам тен и изгарям жестоко само на веждите. Пуста му болест, стават странни неща с тялото, стават алергии. Вземи си задължително паста за зъби без флуор, защото другите атакуват щитовидната жлеза.
Ако овладееш заболяването няма да имаш проблем с бременност. Проблемите идват, когато хормона не е в норма. По - добре да го знаеш, че го имаш, отколкото да го отключиш по време и след бременност, после да не знаеш как да се вкараш в пътя.
Не е болка за умиране, на мен ми е кофти, защото едва си нося тялото, влача се, приспива ми се, лошо ми е, изнервена съм, бях в тежка депресия, щях да зарежа мъжа си в един момент, но после ми мина и дори се чудих защо съм била такава. Не вярвай на съзнанието си в този период, много коварна игра може да ти изиграе.
Моята доза е 75 микрограма, първоначално започнах с 50 с надеждата да се задвижи щитовидната и да започне да работи сама, но не стана и сега ще си карам доживот така.
Само едно ще кажа като финал - радвай се, че си я намерила в началото, има хора, които я открила в по - напреднал стадий, падал им зъби, нокти... ужасно е. Но пиеш ли си хапчето всичко е наред и си съвсем нормална.
Замисли се дали преди години не си имала симптомите на болестта (има ги в интернет), при мен някои ги има и осъзнах че съм имала периоди. в които леко се е обостряло, но не съм била болна, и чак когато съм била под силен стрес се е отключило.
Изведнъж по Коледа качих 10 кг и не спирах, спрях да ям след новогодишните празници, но килограмите си седяха, бях съкрушена.
Но всичко сега, да чукам на дърво, е наред. Даже се чувствам по - добре, отколкото преди да се разболея.
Стискам палци да е наред всичко при теб.

2.   Здравей, аз съм по - млада от теб и също ми откриха хашимото съвсем скоро. Може да се каже, че от около 11 месеца се боря с него. При мен е хипофункция на щитовидната жлеза. Бяха ми необходими около 7 - 8 месеца за да вкарам хормона в норма. Сега ми е 1. 48 и имам зелена светлина за опити за бебе. Трябва да е под 2 за да може да се започне с опити. Лекарите няма да ти кажат, но освен хапчето е изключително важно и да спреш да консумираш някои храни, да не кажа повечето. Благодарение на това успях да го бутна и от 61 кг вече съм 50. 5 кг. Вечно бях подпухнала и изморена, това се изчисти като проблем. Всекидневно приемам селен, магнезий, биотин, фолиева киселина, пих желязо до скоро, но го вдигнах и спрях, съветвам те и ти да си ги набавяш и си прави кръвни изследвания на стойностите поне на всеки 3 месеца. При мен имам верен помощник - майка ми, която има същото заболяване и е медицинско лице, ако не е тя съм сигурна, че лекарите ще ме въртят на малкия си пръст и няма да съм в толкова добро състояние като сега. Съветвам те да спреш хляба, сладкото, както и много други неща. Закусвай яйца, елда, плодове, авокадо, вечеряй зелен фасул, пилешко, леща, задушени зеленчуци, яж супи. Ядки, сурови.
Пий си хапчето по - рано сутрин, към 8 - 9, чакай 15 - 30 минути и тогава яж. Не пий кафе, задължително, не яж зеле, вредно е за нас, внимавай и със слънчевите бани, кожата ти вече не е същата. Аз вече почти не хващам тен и изгарям жестоко само на веждите. Пуста му болест, стават странни неща с тялото, стават алергии. Вземи си задължително паста за зъби без флуор, защото другите атакуват щитовидната жлеза.
Ако овладееш заболяването няма да имаш проблем с бременност. Проблемите идват, когато хормона не е в норма. По - добре да го знаеш, че го имаш, отколкото да го отключиш по време и след бременност, после да не знаеш как да се вкараш в пътя.
Не е болка за умиране, на мен ми е кофти, защото едва си нося тялото, влача се, приспива ми се, лошо ми е, изнервена съм, бях в тежка депресия, щях да зарежа мъжа си в един момент, но после ми мина и дори се чудих защо съм била такава. Не вярвай на съзнанието си в този период, много коварна игра може да ти изиграе.
Моята доза е 75 микрограма, първоначално започнах с 50 с надеждата да се задвижи щитовидната и да започне да работи сама, но не стана и сега ще си карам доживот така.
Само едно ще кажа като финал - радвай се, че си я намерила в началото, има хора, които я открила в по - напреднал стадий, падал им зъби, нокти... ужасно е. Но пиеш ли си хапчето всичко е наред и си съвсем нормална.
Замисли се дали преди години не си имала симптомите на болестта (има ги в интернет), при мен някои ги има и осъзнах че съм имала периоди. в които леко се е обостряло, но не съм била болна, и чак когато съм била под силен стрес се е отключило.
Изведнъж по Коледа качих 10 кг и не спирах, спрях да ям след новогодишните празници, но килограмите си седяха, бях съкрушена.
Но всичко сега, да чукам на дърво, е наред. Даже се чувствам по - добре, отколкото преди да се разболея.
Стискам палци да е наред всичко при теб.

3.   Потърси инфо зa лечение с йод. Именно ЛЕЧЕНИЕ.
През хрaнa количеството не е достaтъчно, имa водорaсли от океaн, но сa много скъпи.
Нaй- евтиният, но функционирa, е 2 кaпки йод в чaшa с водa.
Имa и бял йод.

5.   Номер 3, йодът вреди на щитовидната жлеза.

6.   Хашимото-то е страшно модерно заболяване, всяка втора излиза, че е с него. Така - антителата никога няма да изчезнат, но можеш да правиш така, че все пак да са под контрол. На първо място стресът трябва да е сведен до минимум. Което значи, че трябва да промениш нагласата си към света изобщо, начина си на мислене. Заниманията с йога са доказано полезни, защото това не са само физически упражнения, те влияят и на ума ти. Обърни се към добър хомеопат. При всички случаи проблеми с щитовидната жлеза се отразяват на зачеването.