Споделена история от Здраве

Не знам как да постъпя със страха си ,моля за съвет
Здравейте! Надявам се модераторите да публикуват историята ми ,защото не мога да споделя с никого ,нито с приятелите си и познатите ,нито със семейството ми ,искам съвет или поне мнение за своя страх. Аз съм момиче на 14 години ,преди година ми се случи нещо много травмиращо ,някой опита да ме отвлече ,не знам как ,измъкнах се , живея добре ,тренирам ,излизам ,уча ,всичко е наред ,но имам постоянен страх от отвличане ,ако трябва да се прибера по тъмно по някаква причина умирам от страх ,че някой ще ме изнасили ,ще ме нарани или ще ме отвлече ...дори и когато се прибирам по средата на деня когато е светло ,ако няма хора около мен имам чувството ,че някоя кола ще спре и просто ще ме издърпат вътре , знам ,че повечето от вас биха казали да отида на психолог , няма как да се случи ,ако има някакво значение ..девствена съм ,имала съм връзки ,но знам докъде трябва да стигна ...моля ви за някакъв съвет как да се справя сама.

Коментари

1.   Идея - напишете всички емоции, свързани със случката. Това е начин да ги споделите, дори и само с белият лист. Да ги изкарате от себе си. Да спрете да ги затваряте/забравяте постоянно.
Опишете страха си. Ужаса. Всичко, каквото Ви хрумне. След като изразите всичко, изживявайки травмата, останала от този ден - вижте, как ще се чувствате. Следващите дни, препрочитайте написаното и допълвайте, ако усещате нужда. След, примерно две седмици - когато вече, според самата Вас - сте изразила всичко - вземате листите написано и ги изгорете. / Приемете го, кто условно сбогуване с всичко вътре в тях /
Докато гори, не забравяте да осъзнаете най-важното.
А то е - да, случи ми се нещо лошо. То се отрази на живота ми донякъде, но ми показа и друго. Че съм ужасна късметлийка / че тогава се спасих / и че съм достатъчно силна, за да продължа нататък. Без да омаловажавам станалото / защото то е наистина сериозно, особено за 14 годишно момиче /, но и без да му позволявам да управлява живота ми повече.

Успех!

2.   Това са несериозни запитвания.

3.   А защо не сподели това с родителите си, защо те е страх? Та ти си още дете? Ако те е страх да споделиш значи има още по-дълбок проблем, защо нямаш доверие в родителите си? Съобразявай се как се обличаш, какво предизвикваш и по кое време се прибираш? Всякакви хора има по улиците, но не можеш да живееш с този страх години наред.