Споделена история от Здраве

Шибаното акне
Здравейте, на 15 години съм и от 12 годишен имам проблеми с акнето. Вече три години приличам на нищо и се чувствам много зле. Спортувам активно още от 10 годишен и не съм прекъсвал, имам хубаво тяло и се храня здравословно НО въпреки това акнето продължава да излиза все по-силно и по-силно. Не ям захар, не пия кафе и напитки съдържащи захар, не ям мазни храни като пица дюнери и т. н; тотално съм спрял всички сладки не пия прясно мялко всичко което дерматолога ми е казал го спазвам стриктно. Ама както и да е акнето си излиза взимал съм какви ли не хапчета (Dalacin, acne out.... ) всякакви глупости но с минимален временен ефект. Бих Ви помолил всички които четете темата да ми препоръчате нещо ЕФЕКТИВНО което лично сте опитвали и наистина ви е помогнало. Моля ви защото надеждата ми вече се изчерпва 3 години да се срамя да излизам навън, да ходя по заведения с приятелите си или да контактувам с момичета десетки пъти съм мислил за самоубийство въпреки успехите ми в спорта и всичко което съм постигнал нр мога да търпя за дизглеждам по този начин. С поледната си надежда Ви моля ПОМОГНЕТЕ МИ

Коментари

1.   Здравей. Знам, че ако не си запознат с това ще ти прозвучи налудничаво, но опитвал ли си самолечение със силата на мисълта. Прочети малко по темата. Повярвай ми няма по-мощно лечебно средство от собственото ни съзнание. Изгледай и филма Тайната от 2006 година. Успех и само положителни мисли! :)

2.   Ама малък, да не мислиш, че като имаш "хубаво тяло" и проблема ти ши се реши? Тва са младежки пъпки и аз имах доста, но се скриха с времето. Ама като ги чоплиш така ще е.

4.   Майка, всяка седмица по 1 такъв. Казах го на другите гении, ше го кажа и на тебе. Аз съм на 14 години и от 8 годишен има акне и идобщо не страдам и не приличам на нищо. То е нормално. Тия лишения и хапчета най-много щи докарат стомашни проблеми, диария и повече акне. Ад нищо несъм ползнал и не мрънкам за нещо нормално по сайтовете. Айде, отивай да ги стискаш.

5.   Здравей, може би всичко това идва от спорта. Имам един другар който ходи на борба. Целия му гръб стана в акне от горе до долу, и имаше ужасно акне по лицето. Оправи се като спря да спортува.
Но ти не дей да спираш, това не е решението. Мисля че е хубаво веднага когато свършиш тренировки да се измиваш ( поне лицето) хубаво с някой cleanser. Можеш да отидеш в някоя дрогерия ( препоръчвам ДМ, ако имаш в своя град или някъде наблизо ) и да разгледаш продуктите им за лице. Може да се поразровиш и в интернет, лично аз се каня да купя ''Sebamed'' пяна за лице. Четох ревюта от всякакви сайтове и като цяло хората му дават добри оценки. Не съм го тествала така че не мога да ти кажа дали наистина действа. XD
Наистина много интересно защо имаш толкова ужасно акне, щом се храниш добре и спортуваш. Надявам се да откриеш решението :]

- Г. 15г.

6.   Здравей! И съм на 15 и имам подобен проблем. Правя доста от изброените от теб неща, допълнително те съветвам да пиеш много вода, както и по една чаша вода с лимон сутрин и вечер. В зависимост от типа на кожата те съветвам да си вземеш и ексфолиращ гел за почистване на лицето, който да използваш 1-2 пъти седмично. Също така основен фактор за пъпките е стреса, намали напрежението. :)

7.   Здравей! И съм на 15 и имам подобен проблем. Правя доста от изброените от теб неща, допълнително те съветвам да пиеш много вода, както и по една чаша вода с лимон сутрин и вечер. В зависимост от типа на кожата те съветвам да си вземеш и ексфолиращ гел за почистване на лицето, който да използваш 1-2 пъти седмично. Също така основен фактор за пъпките е стреса, намали напрежението. :)

8.   Здравей, казвам ти една „рецепта”, нп да знаеш няма да стане на момента.
Пий много вода, върви на козметик за почистване на лицето (ще боли, но се търпи). Съдържанието на пъпките трябва да се изцеди до дъно!!! В противен случай „жилото” или „зародиша” на пъпката остава и тв забира отново.
Преди лягане си почиствай лицето с розова вода от аптеката, след това нанеси обилно крем здраве. Това го прави всяка вечер.!!! Не си чисти лицето със спирт, защото кожата се омазнява още повече и става по-зле!!!

Когато имах акне, отидох на лекар, предписаха ми лекарства, но реших да отида при козметик и правих описаното по-горе. За половин година някъде, лицето ми се почисти.
Пий вода, не яж нищо с какао, шоколад и т. н. На 1 човешки кг се падат 30 мл. вода, ако си 50 кила, трябва да изпиваш минимум 1 литър и 500 мл вода на ден.
Поздрави и успех!

Момче, 17
ДдД

9.   Здравей, казвам ти една „рецепта”, нп да знаеш няма да стане на момента.
Пий много вода, върви на козметик за почистване на лицето (ще боли, но се търпи). Съдържанието на пъпките трябва да се изцеди до дъно!!! В противен случай „жилото” или „зародиша” на пъпката остава и тв забира отново.
Преди лягане си почиствай лицето с розова вода от аптеката, след това нанеси обилно крем здраве. Това го прави всяка вечер.!!! Не си чисти лицето със спирт, защото кожата се омазнява още повече и става по-зле!!!

Когато имах акне, отидох на лекар, предписаха ми лекарства, но реших да отида при козметик и правих описаното по-горе. За половин година някъде, лицето ми се почисти.
Пий вода, не яж нищо с какао, шоколад и т. н. На 1 човешки кг се падат 30 мл. вода, ако си 50 кила, трябва да изпиваш минимум 1 литър и 500 мл вода на ден.
Поздрави и успех!

Момче, 17
ДдД

10.   Кърмен ли си като бебе или си хранен с адаптирана мляко? Не че няма изключения, но това оказва влияние.

11.   До номер 10- кърмен съм, но не съм чувал това да имя значение

12.   apivita е марката ползвай всичко от нея гарантирам резултат ;)

13.   Хах, тоя па ще се самоубие защото има акне. Момче, ходи си пиши домашните и бягай от тука.

14.   11 - Защото няма...

До една година ще ти мине. Не пречи да отидеш на дерматолог и/или козметик. Но не се надявах на чудотворни лекове - дори и да има, те са са прекалено вредни. В най-добрия случай, ще се намалят пъпките и ще ти минават по-бързо.
В никакъв случай не пробвай случайни неща, за които си чул от някой на твоите години. И не си стискайте пъпките, защото рискуваш инфекции и белези.

15.   11 - Защото няма...

До една година ще ти мине. Не пречи да отидеш на дерматолог и/или козметик. Но не се надявах на чудотворни лекове - дори и да има, те са са прекалено вредни. В най-добрия случай, ще се намалят пъпките и ще ти минават по-бързо.
В никакъв случай не пробвай случайни неща, за които си чул от някой на твоите години. И не си стискайте пъпките, защото рискуваш инфекции и белези.

16.   Здравей! Използвай натурално какаово масло ,продава се в аптеките на бучка ,много помага при акне и черни точки ,не използвай тези химии ,също така кокосовото масло също е много ефективно за черните точки,но за акне най-добър ефект дава какаовото масло от третия ден дава резултати ,но трябва всеки ден сутрин или вечер да го използваш колкото по често толкова по бързо минава

17.   Лично на мен ми помогна Зинерит. Продава се в аптеките, цената му е 13-14 лв. Ако не си го пробвал го направи, нищо не губиш. При мен наистина имаше страхотен ефект. Хубаво ще е преди това да си почистваш лицето, примерно с натурална розова вода.
Късмет!!!

18.   Ами добър ден, м16 г. Акне от 12 годишен. Дерматолози, козметици, антибиотици за мазане, антибиотици на хапчета, бабини деветини, няма отърване от шибаното акне. Доколкото съм чувал се взима като крайна мярка Роакутан, антибиотик с доста странични ефекти, задължително се консултираш с дерматолог преди това. Лично аз не искам да рискувам с това хапче и си движа с невероятно красивите пъпки, черни точки и белези по лицето. Фък ит, тва е!

21.   Аз съм момиче и нямам толкова изразено акне, но все пак бях една от тези с най-много пъпки и ми се подиграваха, въпреки че не бях виновна. Абе като цяло на мен ми помогнаха скрабовете за лице, без значение на коя марка. Първо обаче трябва да си изясниш с каква кожа си- мазна, суха, комбинирана и т. н. Аз ексолирах лицето си по 2-3 пъти на ден (признавам, много е), но ми помогна като че ли. Пробвай и ти има много хубави мъжки ексфолианти.

22.   Здравей, диетата и козметичните продукти са единствено в помощ за преборването на инфекцията, защото противно на широко разпространеното обществено мнение, акнето е просто една бактериална инфекция. Моят съвет е да намериш координати на дерматолог, който прави микробиологично изследване и антибиограма. Така ще знае кой антибиотик да ти изпише. От личен опит знам, че маските и всички кремчета и почистващи продукти само замаскират и притъпяват инфекцията, спомагат регенерацията на кожата, но проблема е вътре в теб, необходимо е вътрешно лечение! Успех и пиши как е протекло всичко!
Ж20