Споделена история от Здраве

Косопад
Здравейте! На 15г. съм, това лято започнах да спазвам диета и да спортувам всеки ден. За около месец и половина свалих 10 кг. Знам, че не трябваше, при условие и че не бях толкова пълна, но когато си заобиколен от хора, които всеки ден ти говорят за отслабване и ти почваш да се вманиачваш. Както и да е, сега си патя, защото след това забелязах, че косата ми е започнала да пада. Спрях с диетите и започнах да се храня нормално, като гледам винаги в храната ми да има по нещо здравословно. Нямам голи петна по скалпа, но когато се сресвам по четката ми остават твърде много косми. Казах на майка ми и тя ми купи шампоан и ампули против косопад. Но вече сигурно е минало месец, а косопада не спира. На някого случвало ли му се подобно нещо и има ли съвети?
Трябва ли да приемам някакви хапчета? Има ли храни, които да помагат за този проблем?

Коментари

1.   Биотин, витaмини Б комплекс и цинк си вземи, по възможност био. Не знaм кaкви aмпули ползвaш, посъветвaй се в aптекa дa не предозирaш с тях и посочените витaмини.
Aз имaх ужaсно силен косопaд и сaмо с тези витaмини зa 6 месецa успaх дa стaбилизирaм и дa зaпочне дa ми рaсте новa косa.

2.   Аз също отслабнах много през лятото - около 20 килограма. На 17 години съм, момиче. Имам дълга руса коса, която беше разкошна - можех да я накъдря, да я изправя, всичко. Беше здрава и лъскава. Още месец преди да отслабна започна косопада. Подстригах я при фризьорката ми и тя ми каза, че сезонът е такъв. Това беше през месец юли. За около един месец не падаше и после стана страшно. И ето на - изхвърлих повече от половината си коса в коша. Обмислях да си обръсна главата дори, защото така или иначе дрехите ми се покриваха с косми. Изпадах в депресии, в постоянен плач. Най-добрата ми приятелка, майка ми и още много познати са в същото положение и то без да са били на диети. Явно наистина сезонът е такъв и косите се сменят. Изкупих всички възможни шампоани, но никой не даде резултат. Пробвах ампули на Vichy и Revalid, но и там е същото. Тези на Revalid може би помагат до някъде, поне имат много приятен аромат. Вече от три месеца се храня много обилно, не съм напълняла, но и косопада не спря. Вече ми омръзна да се занимавам и да се разстройвам, така че се надявам да мине от времето.

3.   Шампоаните Билка и Дефлувал ми погнаха на мен.

4.   Бирена мая, момиче! :)